گوشی تایزنی Z3 سامسونگ با ساعت Gear S2 همگام خواهد شد

سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۸:۱۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

بر اساس گزارش جدیدی که اخیرا منتشر شده است، گوشی هوشمند بعدی سامسونگ با نام Z3 که مبتنی بر سیستم عامل تایزن این شرکت می باشد، قابلیت همگام شدن (Sync) با ساعت هوشمند Gear S2 را خواهد داشت. ساعتی دایره ای شکل که خود بر پایه تایزن بوده و در حال حاضر سر و صدای زیادی در بازار به راه انداخته است. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

گوشی تایزنی Z3 سامسونگ با ساعت Gear S2 همگام خواهد شد

می توان گفت در حال حاضر سیستم عامل اندروید هسته اصلی برنامه های سامسونگ برای افزایش سهم خود از بازار گوشی های هوشمند به حساب می آید و این سیستم عامل همراه گوگل تاکنون بر روی طیف وسیعی از گوشی های خانواده گلکسی این شرکت نصب شده است. با وجود این رابطه تنگاتنگ، سامسونگ همواره در تلاش بوده تا آینده خود را از اندروید جدا کند و به همین علت نیز به آرامی به سمت سیستم عامل تایزن حرکت می کند. تایزن یک سیستم عامل متن باز می باشد که توسط سامسونگ و با همکاری شرکت های دیگری همچون اینتل، هوآوی، وودافون و اسپرینت (Sprint) تولید شده و همچنان در حال توسعه می باشد.

یکی از حوزه هایی که سامسونگ این سیستم عامل تولیدی خود را به صورت جدی جایگزین اندروید کرده است، حوزه ساعت های هوشمند می باشد. در بین هفت ساعت هوشمندی که سامسونگ تاکنون روانه بازار کرده است، تنها یک مورد (گلکسی Gear) از سیستم عامل اندروید ویر گوگل استفاده کرده است و بقیه آن ها از جمله ساعت هوشمند اخیر این شرکت با نام Gear S2 مبتنی بر تایزن بوده اند.

گوشی تایزنی Z3 سامسونگ با ساعت Gear S2 همگام خواهد شد

اما در بخش گوشی های هوشمند، سامسونگ تاکنون تنها یک گوشی با نام Z1 را با سیستم عامل تایزن عرضه کرده است. سامسونگ در ارائه این گوشی هوشمند کاملا محتاطانه عمل کرد و عرضه گوشی های هوشمند مبتنی بر تایزن را با ارائه این محصول ارزان قیمت در بازارهای نوظهور آسیایی آغاز نمود. به همین دلیل نیز کسی تا به حال شکایتی از بابت همگام نشدن Z1 با ساعت هوشمند Gear S2 نکرده است. اما به نظر می رسد قضیه در مورد گوشی جدید Z3 فرق خواهد کرد و سامسونگ برنامه های زیادی برای این محصول در سر دارد.

بر اساس شایعات و اطلاعات منتشر شده، گوشی هوشمند Z3 سامسونگ از مشخصات سخت افزاری بهتری برخوردار خواهد بود. اگر گزارش اخیر نیز صحت داشته باشد، می توان این حرکت سامسونگ و همگام سازی تایزن با تایزن را نشانه ای جدید از گسترش سیستم عامل تایزن به حوزه گوشی های هوشمند قلمداد کرد. اما با وجود سلطه آی او اس و اندروید بر بازار گوشی های هوشمند، باید ببینیم آیا تایزن می تواند تهدیدی برای گوگل و اپل محسوب شود یا نه.

گوشی تایزنی Z3 سامسونگ با ساعت Gear S2 همگام خواهد شد

هنوز مشخص نیست که آیا گوشی هوشمند Z3 با ساعت های تایزن قبلی نیز همگام خواهد شد یا نه. گفته شده است که این محصول جدید سامسونگ، ماه آینده رونمایی خواهد شد و نکته جالب این که، ماه آینده ساعت هوشمند Gear S2 نیز فروش خود را آغاز خواهد کرد.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • جزئیات جدید انتشار ساعت هوشمند Gear S2 سامسونگ
  • دهم مهر؛ تاریخ عرضه ساعت های Gear S2 و Gear S2 کلاسیک
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × 4 = بیست چهار