احتمالا تا نیمه دوم ۲۰۱۶ خبری از پرچمدار جدید اکسپریا نخواهد بود

سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

سونی در طراحی گوشی های پرچمدار خود سبک منحصر به فردی دارد که با نام OmniBalance شناخته می شود. سونی در این روش که طی سالیان گذشته به طور نامحسوسی آن را تکمیل کرده است، سعی می کند تا گوشی هوشمند را از تمامی جهات متقارن طراحی نماید. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

احتمالا تا نیمه دوم 2016 خبری از پرچمدار جدید اکسپریا نخواهد بود

کمپانی ژاپنی سونی اخیرا سه گوشی هوشمند جدید از سری اکسپریا Z5 را معرفی کرده است که شامل مدل معمولی آن با نام ساده اکسپریا Z5، مدل کوچکتر با نام اکسپریا Z5 کامپکت و مدل بزرگتر آن با نام اکسپریا Z5 پریمیوم (با صفحه نمایش ۴K) می باشد. این شرکت از اولین تولید کنندگانی به شمار می رود که شروع به ارائه بیش از دو گوشی پرچمدار در یک سال نمودند. با این که افزایش روز افزون سرعت پیشرفت فناوری، این تصمیم سونی را توجیه می کند، اما بازه زمانی کم بین ارائه دو گوشی هوشمند باعث می شود که نوآوری چندانی در محصولات جدید مشاهده نشود و به همین علت نیز بسیاری از کاربران دلیلی برای خرید گوشی نسل جدید نبینند.

احتمالا تا نیمه دوم 2016 خبری از پرچمدار جدید اکسپریا نخواهد بود

 کارگردان هنری سونی، خانم Rikke Gertsen Constein، در مصاحبه ای ویدیویی توضیحاتی در خصوص سبک طراحی گوشی های اخیر این شرکت ارائه نموده و همچنین اطلاعاتی نیز درباره آینده این محصولات ارائه کرده است. اول از همه به نظر می رسد سبک طراحی OmniBalance فعلا ماندنی خواهد بود. وی توضیح داده است که سونی از طراحی مدل اصلی اکسپریا Z بسیار راضی است. خانم Gertsen دلیلی نمی بنید که در شرایط کنونی طراحی گوشی های این سری تغییر عمده ای داشته باشد. البته استفاده از برخی مواد خاص در طراحی، باعث خواهد شد تا گوشی های پرچمدار سونی از یکدیگر متمایز شوند، مانند آنچه که در خانواده اکسپریا Z5 مشاهده می شود و پشت بدنه مدل معمولی آن از جنس شیشه مات بوده در حالی که در مدل پریمیوم، پشت بدنه به صورت کاملا براق طراحی شده است. اما در کل طراحی هر دوی این گوشی ها کاملا مشابه می باشد.

احتمالا تا نیمه دوم 2016 خبری از پرچمدار جدید اکسپریا نخواهد بود

هنگامی که از خانم Gertsen درباره برنامه های آینده سونی سوال شد، وی اینگونه پاسخ داد که این شرکت همواره به نحوه طراحی محصولات چند سال آینده خود فکر می کند و برنامه آینده نگرانه ای دارد. او در این بخش از سخنان خود به گوشی های هوشمندی اشاره کرد که قرار است در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ عرضه شوند. اما این نوع صحبت کردن خانم Gertsen و اینکه وقتی صحبت از گوشی های جدید به میان آمده است، وی به آینده نزدیک اشاره ای نداشته، به چه معناست؟ نظریه اولی که می توان مطرح کرد این است که شاید کمپانی سونی روال سابق خود را تغییر داده است و از الان تا یک سال دیگر قصد ارائه گوشی پرچمدار جدیدی را ندارد و از این به بعد نیز می خواهد هر سال تنها یک گوشی پرچمدار را روانه بازار کند. اما نظریه دوم را هم اینگونه می توان بیان کرد که این شرکت احتمالا برای نیمه اول سال ۲۰۱۶ قصد دارد تا با ایجاد برخی تغییرات و اعمال بهبودها در پرچمدار کنونی خود یعنی اکسپریا Z5، مدلی با نام اکسپریا +Z5 را تقریبا با یک طراحی مشابه عرضه نماید و ارائه پرچمدار جدید اکسپریا را یرای نیمه دوم سال ۲۰۱۶ برنامه ریزی کرده است.

منبع androidheadlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اکسپریا زد۵ کامپکت به همراه هدفونی جدید در اروپا به فروش می رسد
  • عکاسی در داخل آب گارانتی گوشی اکسپریا زد ۵ را باطل خواهد کرد!
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × چهار = 32