آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون ۶ اس

سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۸:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

مدت زیادی از معرفی و عرضه عمومی آیفون ۶ اس نمی گذرد و این محصول، تا کنون به دست برخی از کاربران رسیده است. در این مقاله، می خواهیم کار با صفحه لاک و هوم آیفون ۶ اس را به شما آموزش دهیم. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس

شما ممکن است که از صفحات لاک و هوم آیفون خود به سادگی بگذرید تا به اپلیکیشن مورد نظر خود دسترسی پیدا کرده و کارهای خود را با آن انجام دهید. اما این دقیقا مانند گذشتن از یک میز شکیل با غذاهای بذیذ در یک هتل پنج ستاره است.

در آی او اس ۹، دقت زیادی روی صفحات لاک و هوم آیفون صورت گرفته است. مخصوصا در آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس که دارای تکنولوژی ۳D Touch نیز می باشند. در این مطلب، می خواهیم شما را با صفحات لاک و هوم آیفون ۶ اس بیشتر آشنا سازیم تا بتوانید هرچه بیشتر از آن بهره ببرید. با ما در این تور آموزشی همراه باشید.

صفحه لاک ( Lock Screen )

 

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس

در صفحه لاک آیفون، آیتم های زیادی برای مشاهده موجود هستند که به مرور تک تک آنها می پردازیم :

Status Bar : استاتوس بار یا همان نوار وضعیت، شامل یک نوار با ارتفاع کم در بالای صفحه نمایش است که شامل نام اوپراتور و میزان آنتن دستگاه، آیکون وای فای ( در صورت اتصال )، ساعت، آیکون بلوتوث ( در صورت اتصال ) و میزان شارژ باطری دستگاه می باشد. در این نوار همچنین می توانید آیکون آلارم ( Alarm ) و همچنین سرویس مکان یابی ( Location Services ) – آیکون فلش – را نیز مشاهده نمایید. همچنین بعد از گذر از صفحه لاک، ساعت نیز در مرکز این نوار به نمایش در خواهد آمد.

Notification Bar : یک آیکون به شکل _ در بالای صفحه لاک ( عکس سمت راست در تصویر بالا ) به چشم می خورد که با کشیدن انگشت از روی آن به سمت پایین، می توانید پنجره نوتیفیکیشن سنتر را باز کنید. این آیکون در صفحه هوم نمایش داده نمی شود. اما پنجره نوتیفیکیشن سنتر همواره با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به سمت پایین، آماده باز شدن و ارائه خدمات به شما است. اما اگر تمایل ندارید که نوتیفیکیشن ها و دسترسی به آنها در صفحه لاک غیر فعال شود و هر شخصی که گوشی شما را برداشت، نتواند به آنها دسترسی داشته باشد، می توانید به Settings > Passcode یا Touch ID and Passcode رفته و در قسمت Allow Access When Locked، گزینه Today و Notifications View را غیر فعال ( خاموش ) نمایید.

Control Center Bar : آیکونی دیگر به شکل _ در پایین صفحه لاک نیز مشاهده می شود که با کشیدن انگشت به سمت بالا روی آن، می توانید پنجره کنترل سنتر را باز کنید. اگر تمایل دارید که این گزینه نیز در صفحه لاک غیر فعال باشد، می توانید به قسمت Settings > Control Center بروید و گزینه Access on Lock Screen را غیر فعال ( خاموش ) نمایید. همچنین اگر نمی خواهید که کنترل سنتر در هنگام استفاده از اپلیکیشن ها نیز در دسترس نباشد، گزینه Access Within Apps را نیز غیر فعال ( خاموش ) کنید. آیکون مربوطه در صفحه هوم نمایش داده نمی شود، اما شما می توانید همچنان با کشیدن انگشت خود از پایین صفحه به سمت بالا، پنجره کنترل سنتر را باز و از آن استفاده نمایید.

زمان و تاریخ : از دیگر مواردی که در صفحه لاک قابل مشاهده است، زمان و تاریخ روز است. اما اگر در حال گوش دادن به موزیک باشید، زمان به مرکز نوار استاتوس می رود و فضای کافی برای نمایش نام موزیک و کنترلرهای آن فراهم می شود. همچنین اگر دیوایس شما به شارژ متصل شده باشد، با روشن کردن صفحه نمایش، ابتدا میزان درصد باطری در زیر زمان به شما نمایش داده می شود و سپس جای خود را به تاریخ روز می دهد.

آیکون دوربین : در انتهای راست و پایین صفحه لاک، یک آیکون کوچک دوربین را مشاهده می کنید که مانند تصویر زیر و با کشیدن انگشت به سمت بالا روی آن، می توانید به صورت سریع و مستقیم وارد اپلیکیشن دوربین شده و اقدام به عکس یا فیلم برداری نمایید.

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس


صفحه لاک ( Lock Screen )

 

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس

حال با سوایپ و رد شدن از صفحه لاک، به سراغ صفحه هوم می رویم و به صورت تک تک به بررسی عوامل موجود در آن می پردازیم :

اپلیکیشن ها : در صفحه هوم، آیکون تمامی اپلیکیشن هایی در دیوایس شما نصب شده یا در حال نصب هستند به نمایش در می آید که با لمس آنها، می توانید وارد اپلیکیشن شده و از آن استفاده نمایید.

فولدر ها : اگر تعداد آیکون اپلیکیشن های شما زیاد شده و شما را آزار می دهند، می توانید آنها را فولدر بندی کنید. آموزش انجام این کار را در این مقاله بخوانید.

نوار داک ( Dock ) : در نوار داک که در پایین صفحه هوم قرار گرفته است، شما می توانید ۴ ( در آیفون ) و یا ۶ ( در آیپد ) آیکون پرکاربرد را در آن قرار داده و در تمامی صفحات هوم، آنها را در دسترس خود داشته باشید. همچنین می توانید به جای آیکون اپلیکیشن ها، از فولدرها در این قسمت نیز استفاده نمایید.

آیکون صفحات : در پایین آیکون اپلیکیشن ها و بالای نوار داک، دایره های کوچکی را مشاهده می کنید که شماره صفحات هستند. با سوایپ کردن به سمت چپ یا راست، می توانید بین صفحات هوم جابجا شوید.

جستجو : با پایین کشیدن انگشت خود از میان صفحه هوم و یا سوایپ به سمت راست از صفحه اول، می توانید وارد قسمت سرچ ( Search ) شوید و از امکانات بسیار زیاد آن بهره ببرید. شما در این قسمت می توانید بین اپلیکیشن های موجود در دستگاه یا در اپ استور، اخبار موجود در اینترنت، مخاطبین، پیامک ها و … خود به راحتی به جستجو پرداخته و در کوتاه ترین زمان ممکن، به آنها دست یابید. ( تصویر زیر )

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس

نوتیفیکیشن سنتر و کنترل سنتر : مانند صفحه لاک، با پایین کشیدن انگشت از بالای صفحه و یا بالا کشیدن انگشت از پایین صفحه، می توانید به ترتیب به نوتیفیکیشن سنتر و کنترل سنتر دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده نمایید.

 


 

شخصی سازی

زمانی که صحبت از شخصی سازی صفحات لاک و هوم می شود، امکانات خاصی در این زمینه وجود دارند که با کلیک روی موارد زیر، می توانید به آنها دست پیدا کنید :

نحوه تعویض والپیپر در آیفون

نحوه فولدر بندی اپلیکیشن ها

نمایش نوتیفیکیشن ها به صورت گروهی

 


عکس العمل در مورد نوتیفیکیشن های دریافت شده

 

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس

زمانی که یک نوتیفیکیشن دریافت می کنید، می توانید با سوایپ کردن به سمت راست روی آن، وارد آن اپلیکیشن شده و نوتیفیکیشن را به صورت کامل بخوانید. همچنین برای حذف نوتیفیکیشن ها، نیازی نیست که صفحه لاک را باز کنید. می توانید به سوایپ به سمت چپ ( عکس وسط در تصویر بالا ) روی نوتیکیفیشن مربوطه، آیکون X ظاهر شده ( عکس سمت راست در تصویر بالا ) را انتخاب نمایید. برخی نرم افزارها، دارای گزینه های دیگری در هنگام سوایپ به سمت چپ نیز هستند. به عنوان مثال هنگام دریافت پیامک، با سوایپ به سمت چپ می توانید گزینه Reply ( عکس وسط در تصویر بالا ) را مشاهده و باز زدن آن، به صورت سریع به پیامک دریافت شده پساخ دهید و نیازی به باز کردن صفحه قفل نیست.

 


دسترسی سریع به اپل پی ( Apple Pay )

 

آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون 6 اس

هنگامی که صفحه نمایش دستگاه قفل و خاموش است، می توانید با دو بار فشار دادن دکمه هوم ( مشخص شده در عکس سمت چپ تصویر بالا )، قابلیت اپل پی ( Apple Pay ) – سیستم پرداخت اختصاصی اپل -را فعال کنید. البته این گزینه در داخل ایران امکان استفاده را دارا نمی باشد. چرا که شما قادر به وارد کردن کارت بانک های ایرانی و پرداخت از این طریق نیستید.

در انتها و در صورت تمایل، می توانید راهنمای کامل کاربران آیفون در آی او اس ۹ که توسط شرکت اپل تهیه و تولید شده است را دانلود کرده و با تمامی جزئیات آی او اس ۹ و آیفون خود آشنا شوید.

منبع iMore

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • روشن کردن قابلیت Low Power Mode [ آموزش آی او اس ۹ ]
  • با iOS 9، زمان درخشش HomeKit فرا رسیده است
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    هفت + = 14