چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۷:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

آیا مصرف باطری آیفون شما زیاد و آزار دهنده است؟ در این مطلب به راهکارهایی برای افزایش طول عمر باطری آیفون می پردازیم. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

غیر فعال کردن قابلیت Background Application Refresh

یکی از قابلیت هایی که از آی او اس ۷ به آیفون اضافه شد، Background Application Refresh بود که به اپلیکیشن ها اجازه می داد تا هنگامی که دیوایس به وای فای یا شبکه Cellular متصل بود، در بکگراند دستگاه به فعالیت پرداخته و به روز شوند. برای جلوگیری از مصرف زیاد باطری، پیشنهاد می کنیم این قابلیت را غیر فعال کنید. برای انجام این کار، مسیر زیر را طی کنید :

Settings > General > Background App Refresh

با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

با خاموش کردن گزینه Background Application Refresh می توانید به این کار پایان دهید. در صورتی که نمی خواهید فعالیت تمامی اپلیکیشن ها در بکگراند پایان یابد، می توانید به صورت تک تک، اپلیکیشن های غیر ضروری را غیر فعال نمایید. به یاد داشته باشید که با خاموش کردن اولین گزینه که Background Application Refresh هست، قابلیت Location Services نیز غیر فعال می شود.

خاموش کردن AirDrop هنگامی که به آن نیاز ندارید

همانطور که می دانید، AirDrop یک قابلیت آی او اس برای تبادل اطلاعات بین دستگاه های مبتنی بر آی او اس و سیستم عامل مک است. زمانی که نیازی به انجام این کار ندارید، می توانید این قابلیت را برای جلوگیری از مصرف بالای باطری خاموش نمایید. برای انجام این کار، انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا کنترل سنتر باز شود. با صفحه ای مانند شکل زیر روبرو خواهید شد :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حال به راحتی با لمس گزینه AirDrop می توانید آن را خاموش نمایید.

خاموش کردن قابلیت دانلود اتوماتیک آپدیت ها

قابلیت دانلود اتوماتیک آپدیت ها از آی او اس ۷ به این سیستم عامل اضافه شد. اما این امکان در بکگراند انجام می شود و موجب مصرف باطری می شود. اگر نیازی به این قابلیت ندارید، می توانید به مسیر Settings > iTunes & App Store مراجعه کنید که در این صورت، با صفحه ای مطابی شکل زیر روبرو می شوید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حال آیکون روبروی گزینه Updates را به سمت چپ بکشید تا این قابلیت غیر فعال شود.

تنظیم میزان روشنایی صفحه نمایش

میزان روشنایی صفحه نمایش، تأثیر بسیار زیادی در مصرف باطری دارد. شما می توانید با تنظیم آن، اثر آن را در مصرف باطری دیوایس خود به وضوح مشاهده نمایید. با مراجعه به Settings > Display & Brightness با صفحه زیر روبرو می شوید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

می توانید میزان روشنایی صفحه نمایش را به وسیله اهرمی که مشاهده می کنید، تنظیم نمایید. همچنین می توانید قابلیت Auto-Brightness را فعال نمایید تا دستگاه به تشخیص خود، روشنایی صفحه نمایش را با توجه به نور محیط تنظیم نماید. توجه داشته باشید که روشن نمودن این گزینه، سبب افزایش مصرف باطری می شود.

کنترل نوتیفیکیشن ها

دریافت نوتیفیکیشن ها و روشن شدن صفحه نمایش و ویبره خوردن دیوایس به سبب آن، باعث مصرف باطری دستگاه می شود. با رفتن به قسمت Settings > Notification Center ، صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده می کنید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حال می توانید تنظیم نمایید که چه اپلیکیشن هایی اجازه دریافت نوتیفیکیشن دارند. هر میزان که تعداد اپلیکیشن های این قسمت کمتر باشد و گزینه های غیر ضروری حذف شوند، مصرف باطری دستگاه شما به همان نسبت افزایش می یابد.

غیر فعال کردن قابلیت Push Email

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که به محض دریافت ایمیل ها، از رسیدن آنها باخبر شوید. این موضوع به دلیل چک کردن مرتب دیوایس به خاطر دریافت اطلاعات جدید، سبب مصرف باطری می شود. اگر به این امر نیازی ندارید، پیشنهاد می کنیم که آن را در وضعیت دستی قرار دهید. به قسمت Settings > Mail, Contacts, Calendars > Fetch New Data > Push مراجعه کنید. با صفحه ای مانند شکل زیر مواجه می شوید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

با قرار دادن این حالت بر روی Manually، می توانید به این عملیات پایان دهید.

خاموش کردن بلوتوث و وای فای در صورت عدم استفاده

همانطور که می دانید، وای فای و بلوتوث، شارژ زیادی را طلب می کنند. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می کنیم زمانی که به موارد مذکور نیاز ندارید، آنها را خاموش نمایید. این عمل را می توانید به دو صورت انجام دهید. از طریق نوتیفیکیشن سنتر یا از طریق قسمت تنظیمات دستگاه. اگر انگشیت خود را از پایین دستگاه به سمت بالا بکشید، نوتیفیکیشن سنتر ( تصویر زیر ) باز می شود.

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حال می توانید با لمس آیکون های وای فای و بلوتوث، آنها را خاموش نمایید. همچنین می توانید به Settings ( تصویر زیر ) وارد شوید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حالا با ورود به تنظیمات وای فای و بلوتوث به صورت جداگانه، آنها را غیر فعال نمایید.

خاموش کردن Cellular Data

به وسیله این قابلیت شما می توانید از اینترنت سیمکارت دستگاه خود در محل هایی که به وای فای دسترسی ندارید، استفاده کنید. اما استفاده نامناسب از این گزینه نیز می تواند مصرف باطری دستگاه شما را به طرز محسوسی افزایش دهد. برای غیر فعال کردن آن در صورت عدم نیاز، می توانید به قسمت Settings > Cellular مراجعه نمایید که با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حالا باید آیکون روبروی گزینه Cellular را به سمت چپ بکشید تا این امکان غیر فعال شود.

روشن کردن Reduce Motion

از زمان آی او اس ۷، قابلیت جذابی با نام پارالاکس به آی او اس اضافه شد که باعث می شد تا تصاویر بکگراند در صفحه نمایش آیفون، تقریبا زنده به نظر رسیده و با حرکت دادن دستگاه، آیکون اپلیکیشن ها نیز به حرکت در آیند. این قابلیت ها در کنار جذابیت و زیبایی، مصرف باطری دیوایس را افزایش می دهند. برای غیر فعال کردن این قابلیت، به قسمت Settings > General > Accessibility > Reduce Motion بروید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حال می توانید آیکون روبروی گزینه Reduce Motion را به سمت راست بکشید تا این امکان فعال شود. حالا مشاهده می کنید که انیمیشن ها و قابلیت پارالاکس غیر فعال شده است.

عدم استفاده از والپیپرهای داینامیک ( متحرک )

والپیپرهای متحرک اگرچه دستگاه را زیبا و زنده می کند، اما باعث مصرف زیاد باطری می شود. بذا له شما پیشنهاد می کنیم اگر از این سبک والپیپرها استفاده می کنید، آنها را با والپیپرهای ساکن جایگزین کنید. برای این کار، به قسمت Settings > Wallpaper مراجعه کنید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

سپس گزینه Stills را انتخاب کرده و از میان والپیپرهای این دسته، گزینه مناسب خود را برگزینید.

غیر فعال کردن ویبره برای برخی تنظیمات

ویبره خوردن دستگاه برخی موراد می تواند مفید باشد. اما همین موضوع می تواند موجب مصرف زیاد باطری دستگاه شود. شما می توانید با مراجعه به قسمت Settings > Sounds ، ویبره را برای برخی قابلیت ها ( مانند هنگام دریافت ایمیل یا … ) غیره فعال نمایید.

تنظیم قابلیت Auto-Lock

این قابلیت، به شما این امکان را می دهد تا در صورت استفاده نکردن از دستگاه، صفحه نمایش آن خاموش شده و به اصطلاح، دستگاه به خواب فرو رود. شما می توانید برای تنظیم این قابلیت، به قسمت Settings > General > Auto-Lock مراجعه کنید :

چگونه طول عمر باطری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حال می توانید مقدار دلخواه خود را در این قسمت وارد نمایید. هر چقدر که این میزان کمتر باشد، طبیعتا صفحه نمایش دستگاه کمتر روشن مانده و باطری کمتری از دستگاه مصرف می شود.


در انتها ذکر این نکته الزامی است که این موارد ( به جز موارد خاص مانند وای فای و Cellular )، استفاده آنچنان زیادی از باطری دیوایس شما نمی کند. اما اگر مصرف باطری دستگاه شما غیر طبیعی و زیاد است، می توانید این موارد را اعمال و تست نمایید. اگر همچنان مصرف دستگاه شما با استفاده معمولی زیاد است، احتمالا باطری دستگاه شما آسیب دیده است و باید به تعمیر کاران مجاز برای تعویض آن مراجعه نمایید.

منبع iClarified

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


× دو = 2