کشف ضعف امنیتی در ساعت های هوشمند ال جی و سامسونگ

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۱۹
به این نوشته امتیاز دهید : 0

کشف ضعف امنیتی در ساعت های هوشمند ال جی و سامسونگ ساعت های هوشمند این روزها احتمالاً بیشتر از هر دستگاه دیگری اطلاعات مربوط به شما را ثبت می کنند؛ در اینجا اشاره ای به سنسور های سلامتی بکار کرفته شده در ساعت های هوشمند و همچنین دسترسی کامل آن ها به اطلاعات گوشی هوشمند شما شده است که ممکن است از اطلاعات شما آنطور که باید و شاید حفاظت نکنند. در یک  مطالعه ی جدید، محققان دانشگاه نیوهیون نشان داده اند که برخی از گجت های پوشیدی مثل ساعت های ال جی و سامسونگ ممکن است به آسانی هک شوند.

کشف ضعف امنیتی در ساعت های هوشمند ال جی و سامسونگ

این مطالعه با تمرکز بر عملکرد G Watch ساخت ال جی و ساعت Gear 2 Neo ساخت سامسونگ دریافتند که هیچ کدام از اطلاعات ثبت شده بر روی آن ها رمز کذاری نشده اند. بعلاوه محققان توانستند به داده های تقویم، مخاطبین، آدرس ایمیل و گام شمار که در G Watch ال جی ذخیره شده اند دسترسی پیدا کنند. ساعت Gear 2 Neo ساخت سامسونگ نیز دسترسی به اطلاعات اپلیکیشن سلامت و تناسب اندام، ایمیل، پیام ها و تماس ها را باز گذاشته است.

کشف ضعف امنیتی در ساعت های هوشمند ال جی و سامسونگ

به گفته ی یکی از محققان، ابراهیم بغیلی، دسترسی به این داده ها آنقدر که باید دشوار نبود اما تا حدی تخصص و تحقیق لازم داشت.

روش انجام این هک ابتدا با جستجو در حافظه ی ذخیره سازی هر ساعت انجام شده است. گروه دیگری نیز به بررسی ساعت های هوشمند دیگر مثل اپل واچ پرداخته اند که به زودی نتیجه ی این تحقیق را در ماه آگوست منتشر خواهد شد.

به گفته ی ابراهیم بغیلی، به نظر می رسد که یک شیوه ی رمزگذاری بر روی این داده ها بتواند مانع از سرقت آن ها شود اما باید گفت که شرط غیر قابل نفوذ بودن این رمزگذاری ها بسیار مهم است.

به گفته ی وی بهترین شیوه ی محافظت از این اطلاعات، محافظت از ساعت هوشمند است. تا زمانی که این  ساعت گم نشده باشد حداقل این اطلاعات برای شما محفوظ خواهد ماند و از لو رفتن اطلاعات شخصی می توان در امان بود.

منبع Techno Buffalo

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آیا پیش فروش مدل های جدید نکسوس طبق شایعات تا ۱۳ اکتبر آغاز خواهد شد؟
  • آیا V10 نام دیگر ال جی G4 پرو است؟
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    چهار × = 20