نظر تحلیلگران نسبت به اندرویدی شدن بلک بری مثبت است

شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۶:۲۳
به این نوشته امتیاز دهید : 0

نظر تحلیلگران نسبت به اندرویدی شدن بلک بری مثبت است

بلک بری بلاخره تصمیم گرفت تا سری جدید گوشی هایش با سیستم عامل اندروید را ارائه دهد. این تصمیم احتمالاً کمک شایانی به بالا بردن فروش گوشی های بلک بری خواهد کرد و تحلیلگران معتقدند این مسآله می تواند بازوی کمکی برای فروش گوشی های بلک بری باشد. به لحاظ بازاریابی، این یک تاکتیک خوب است که می تواند بلک بری را بیشتر بر سر زبان ها بیاندازد. به گفته ی یک تحلیلگر، اجرای این تاکتیک تا درصد کمی می تواند خسارت داشته باشد و در نهایت حرکت صعودی را برای بلک بری رقم خواهد زد.

از سوی دیگر تحلیلگران بازار و تکنولوژی اشاره به این موضوع دارند که چالش پشتیبانی دو پلتفرم به طور همزمان برای بلک بری سختی هایی را به همراه خواهد داشت و بازاریابی در مارکت گوشی های اندرویدی احتیاج به قرار دادن بخشی از منابع در این راستا دارد. تحلیلگران معتقدند که شروع این امر یک حرکت نزولی را برای بلک بری  رقم خواهد زد.

به گفته ی این تحلیلگر تنها یک ضعف قابل توجه در اندروید وجود دارد و آن هم مساله ی امنیت آن است که بلک بری می تواند آن را حل کند؛ بنابراین نتیجه ی خوبی را می توان پیش بینی کرد و شاید انتظار می رفت که بلک بری باید پیش تر از این ها این کار را انجام می داد.

به گزارش رویتر بلک بری سیاست حرکت به سمت اندروید را پیش تر از اینها با ارائه نرم افزار مدیریت دستگاه های هوشمند، نرم افزار BES12، که قابلیت پشتیبانی همه ی پلتفرم ها از جمله اندروید، آی او اس و ویندوز فون را دارد حرکت کرده است.

به گفته ی تحلیلگری دیگر، اگر بنا باشد تا این نرم افزار پیش برود و موفق شود بهترین راه آن است که خودش را با پشتیبانی از پلتفرم های رقیب بیشتر نشان دهد.

کمپانی بلک بری زمانی بر بازار گوشی های هوشمند سلطه داشت و حالا با افت سهام آن تا کمتر از یک درصد، با سد گوشی های هوشمند اندرویدی سامسونگ که بازار فروش را قبضه کرده اند مواجه شده است. بنابراین بلاخره بلک بری مجاب شده است تا تمرکز بیشتری بر نرم افزار در مدیریت کسب و کارش داشته باشد.

اگر چه با رفتن بلک بری به سمت تولید گوشی های اندرویدی تمرکز آن حالا نه تنها بر سخت افزار، بلکه به نرم افزار هم بیشتر معطوف خواهد شد اما این کمپانی همچنان باید بر روی درآمد بدست آمده از بخش سخت افزار بیشتر حساب کند.

مطمئناً بلک بری قرار نیست چیز زیادی را از دست بدهد و با حرکت به سمت اندروید تنها باید در جهت توجیه بازار برای فروش گوشی های اندرویدی اش بیشتر بکوشد و این می تواند تا حدی یک حرکت نزولی را در اوایل کار رقم بزند.

منبع NDTV Gadgets

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • ارائه بروزرسانی اندروید ۶٫۰ مارشمالو در تاریخ ۵ اکتبر
  • چگونه از تصاویر تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟ [اندروید]
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    شش + 4 =