آیا عرضه‌ی محصولات اندرویدی سرنوشت کمپانی بلک بری را تغییر می‌دهند؟

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۴۳
به این نوشته امتیاز دهید : 0

آیا عرضه‌ی محصولات اندرویدی سرنوشت کمپانی بلک بری را تغییر می‌دهند؟

چند روز پیش خبری از سوی منابع اینترنتی منتشر شد که حاکی از برنامه‌ریزی کمپانی بلک بری به منظور عرضه‌ی یک گوشی هوشمند اندرویدی بوده است. بر اساس گزاراشات ارائه شده، کمپانی بلک بری این محصول را تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی رسما معرفی و عرضه می‌کند. اما به نظر شما آیا عرضه‌ی یک گوشی هوشمند اندرویدی از سوی کمپانی بلک بردی که پیش از این از سیستم عامل اندروید استفاده نمی‌کرد می‌تواند منجر به نجات این شرکت شده و فروش و درآمد مناسبی را برای آن به همراه داشته باشد؟

به طور کلی به نظر می‌رسد که برنامه‌ریزی بلک بری به منظور عرضه‌ی محصولی اندرویدی قطعی خواهد بود. اما شیوه‌ی استفاده از سیستم عامل اندروید در گوشی هوشمند جدید این شرکت می‌تواند به دو شکل مختلف انجام شود. در حالت اول بلک بری می‌تواند استراتژی مانند استراتژی عملکرد کمپانی‌هایی نظیر آمازون را به کار بگیرد. در این شرایط گوشی هوشمند جدید شرکت بلک بری از نسخه‌ای جعلی و انشعابی از سیستم عامل اندروید بهره‌مند خواهد بود. یعنی سیستم عامل نصب شده بر روی این گوشی به اسم اندروید خواهد بود اما قابلیت‌ها یا سرویس‌ها و خدمات اصلی گوگل در آن دیده نمی‌شوند. در سمت مقابل هم بلک بری می‌تواند کاملا از سیستم عامل اندروید اصلی گوگل استفاده کند. در این شرایط گوشی هوشمند جدید بلک بری و سیستم عامل اندروید آن از سرویس‌های اختصاصی گوگل پشتیبانی خواهند کرد.

شایان ذکر است که سوریس‌ها  خدمات کمپانی گوگل شامل مواردی همچون خدمات گوگل پلی، گوگل پلاس، جی میل، برنامه‌ی Hangouts و … می‌شود. شرایط سیستم عامل اندروید یک محصول تنها در شرایطی قادر به اخذ مجوز و تاییده‌ی گوگل خواهد بود که از سرویس‌ها و خدمات اختصاصی و ضروری آن پشتیبانی کند. به نظر می‌رسد که احتمال انتخاب استراتژی دوم از سوی بلک بری بیشتر از انتخاب اشتراتژی اول است. در واقع بلک بری با عرضه‌ی گوشی هوشمندی که مبتنی بر سیستم عامل تایید شده‌ی گوگل بوده و ازخدمات آن نیز پشتیبانی می‌کند دیدی بهتر را در منظر کاربران اینجاد خواهد کرد.

اما سوال اصلی این است که آیا بلک بری می‌تواند در این زمینه موفق باشد؟ آیا عرضه‌ی یک گوشی هوشمند اندرویدی از سوی بلک بری از سوی کاربران دستگاه‌های هوشمند موبایلی مورد استقبال قرار گرفته و نهایتا این امر منجر به افزایش سود و درآمدهای این شرکت خواهد شد؟ از نظر ما این چنین خواهد بود. همگی ما کمپانی بلک بری را می‌شناسیم. بسیاری از افراد با گوشی هوشمند پاسپورت این شرکت آشنا هستند و صفحه کلید اختصاصی بلک بری با نام QWERTY را به یاد دارند. حال اگر بلک بری یک گوشی هوشمند اندرویدی مجهز به صفحه کلید خاطره‌انگیز نوع QWERTY را عرضه کند چه خواهد شد؟ مطمئنا بسیاری از کاربران تمایل خواهند داشت که برای یک بار هم که شده این محصول را خریداری کرده و مجددا به یاد روزها و خاطرات پیشین خود از گوشی هوشمند پاسپورت بیفتند. در واقع عرضه‌ی یک گوشی هوشمند اندرویدی مجهز به صفحه کلید نوع QWERTY استراتژی خاصی است که بلک بری قصد پیاده‌سازی آن را داشته و در آن از دو ویژگی کاربرپسند استفاده کرده است. این دو ویژگی سیستم عامل اندروید و صفحه کلید نوع QWERTY گوشی هوشمند جدید یلک بری به شمار می‌روند.

به طور کلی از نظر ما و بسیاری از کارشناسان علارغم اینکه میزان سود و درآمد کمپانی بلک بری در حال حاضر ناچیز است، این پتاسنیل در این شرکت وجود دارد که با روی آوردن به سیستم عامل اندروید و دستگاه‌های مبتنی بر آن پیشرفتی چشمگیر را شامل شود. محصولات شرکت بلک بری کاملا شناخته شده هستند و این برند از هر نظر توانسته اعتماد کاربران را جلب نماید، بنابراین عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند اندرویدی مبتنی بر نام این برند مطمئنا از سوی کاربران نیز مورد استقبال قرار خواهند گرفت. بدون تردید بلک بری نمی‌تواند به زودی با شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و …. رقابت کند، اما با ورود این شرکت به دنیای محصولات اندرویدی مطمئنا شاهد پیشرفت‌های گسترده خود این کمپانی و گوشی‌های هوشمند اندرویدی آینده خواهیم بود.

منبع androidheadlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • تصاویر درز کرده از گوشی بلک بری ونیس در حال اجرای اندروید
  • استفاده بیشتر کاربران بلک بری از تلفن هوشمند نسبت به برندهای دیگر
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    نُه − = 6