سونی مشکل داغ شدن اکسپریا زد ۳ پلاس را تایید کرد

دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۴۳
به این نوشته امتیاز دهید : 0

سونی مشکل داغ شدن اکسپریا زد 3 پلاس را تایید کرد

مشکل داغ کردن پروسسور کوالکام اسنپ دراگون ۸۱۰ در یک گوشی هوشمند دیگر. اینبار گوشی اکسپریا سونی زد پلاس (یا گوشی سونی اکسپریا زد ۴ در ژاپن) دائماً با مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی مواجه است و کمپانی سونی اعلام کرده است که در صدد بر طرف کردن این مساله تا آخر تابستان خواهد بود.

سونی وعده ی برطرف کردن مشکل نرم افزاری این گوشی برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن در حین کار را داده است.  اما به کاربران توصیه می کند تا گوشی را در طول روز چندین بار خاموش و روشن کنند تا از داغ شدن گوشی جلوگیری کنند.

بر اساس گزارش ها، گوشی اکسپریا زد ۳ پلاس در هنگام فیلم برداری طولانی مدت و اجرای بازی های گرافیک بالا شدیداً داغ می شود. بعلاوه بر اثر داغ شدن بیش از حد این گوشی کاربران با پیغام بسته شدن اپلیکیشن روبرو می شوند.

سونی مشکل داغ شدن اکسپریا زد 3 پلاس را تایید کرد

سونی اولین کمپانی نیست که با مشکل داغ شدن گوشی های دارنده ی چیپ ست پروسسور کوالکام اسنپ دراگون ۸۱۰  مواجه شده است، پیش تر از این نیز کمپانی ال جی اعلام کرده بود که مشکل داغ شدن گوشی جی فلکس ۲ با پروسسور مشابه را دارد و البته توانسته است با این مشکل مقابله کند. کمپانی ال جی تصریح کرده که با بروز رسانی چیپ ست و کار بر روی کوالکام توانسته این مشکل را حل کند. بر اساس گزارشی در ماه ژانویه سامسونگ از بکار کیری چیپ ست ۸۱۰ در گوشی هوشمند اش صرف نظر کرده است. گزارش های دیگری نیز در رابطه با داغ شدن بیش از حد گوشی اچ تی سی ام ۹ منتشر شده بود که بعدها توسط بروز رسانی نرم افزاری این مشکل رفع شده است.

اولین گزارشی که اشاره به داغ شدن بیش از اندازه ی چیپ ست اسنپ دراگون ۸۱۰ داشت در ماه دسامبر منتشر شد که ادعا می کرد این چیپ ست در سطوح ولتاژ خاصی داغ می کند و در نتیجه عملکرد آن مختل می شود. کمپانی سازنده ی گرافیک آدرنو ۴۳۰ نیز با مشکل دریافت خطا ناشی از عملکرد درایو ها مواجه می شد. همچنین کنترلر رم اپلیکیشن نیز با چنین مشکلی روبرو بود. گزارش های دیگر در این رابطه اشاره داشتند که مشکلاتی مشابه وجود داشته است اما رفع شده اند.

کمپانی سونی در اواخر ماه گذشته گوشی اکسپریا زد پلاس را به همراه نسخه ی دو سیم کارته این گوشی معرفی کرد و اعلام کرد که این گوشی در ماه ژوئن به سراسر جهان عرضه خواهد شد. اما انتظار آن می رود که مشکل داغ شدن گوشی اکسپریا زد ۳ پلاس، وقفه ای در ورود این گوشی به بازار جهانی ایجاد کند. گفته می شود که این گوشی قرار است به قیمت ۶۹۹ یورو قیمت گذاری شود.

منبع NDTV Gadgets

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • تاکید ویدئوی تبلیغاتی اکسپریا Z5 روی قابلیت SteadyShot دوربین [تماشا کنید]
 • اکسپریا Z5 اولترا در فروردین ۹۵ خواهد آمد [شایعه]
 • 1 دیدگاه

  1. […] سونی اکسپریا زد ۳ در زمان عرضه خود که حدود یک سال پیش بود، یکی از بهترین […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  هفت + = 11