رونمایی مایکروسافت از دستیار صوتی کورتانا برای آی او اس بتا

چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 3

حدوداً در اوایل سال جاری میلادی بود که کمپانی مایکروسافت اذعان داشت ویندوز ۱۰ با قابلیت های زیادی همراه است. یکی از بارز ترین ویژگی های سیستم عامل ویندوز ۱۰ به خصوص ویندوز ۱۰ موبایل، انعطاف پذیری و هماهنگی با سایر سیستم عامل هاست. به عنوان مثال اگر از کاربران سیستم عامل ویندوز فون بوده باشید بدون شک از پشتیبانی این سیستم عامل از نرم افزار های اندروید بی خبر نبوده اید. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

رونمایی مایکروسافت از دستیار صوتی کورتانا برای آی او اس بتا

تقریباً اغلب کاربران ویندوز فون و شاید برخی کاربران سیستم عامل های دیگر اطلاع داشتند که دستیار صوتی کورتانا قرار است به سیستم عامل اندروید و آی او اس بیاید؛ چند مدت پیش این دستیار صوتی به سیستم عامل اندروید وارد شده بود اما هم اکنون نوبت به سیستم عامل آی او اس رسیده است.

امروز – یا به عبارتی دیگر ساعاتی پیش – کمپانی مایکروسافت از دستیار صوتی کورتانا برای آی او اس بتا هم رونمایی کرد. البته فعلاً کورتانای آی او اس بتا فقط در کشور های چین و ایالات متحده ی آمریکا قابل استفاده می باشد. با گذشت زمان و پس از دریافت به روز رسانی های متعدد، بر توانایی ها و قابلیت های کورتانای آی او اس افزوده می شود. البته لازم به ذکر است که این دستیار صوتی در سیستم عامل ویندوز فون به طور چشم گیری با موفقیت رو به رو شده است و به احتمال زیاد در سیستم عامل آی او اس بتا نیز رو سفید خواهد شد.

اگر سابقه ی کار با کورتانا را ندارید بهتر است بدانید برای اجرای اپلیکیشن کورتانا باید عبارت Hey Cortana را بر زبان بیاورید.

اگر از کاربران سیستم عامل آی او اس بتا هستید و می خواهید از دستیار صوتی کورتانا استفاده کنید می توانید به سایت survey مراجعه کرده و فرم آن را پر کنید. در ابتدا از شما اکانت مایکروسافت را می خواهد و پس از آن نیز باید اکانت اپل را وارد کنید. سپس باید مدل گوشی آی او اسی خود را انتخاب کرده و نسخه ی آی او اس را نیز مشخص کنید. پس از اتمام فرم یاد شده لینک دانلود این دستیار صوتی به ایمیل شما ارسال خواهد شد. تعداد زیادی از کاربران آی او اس سابقه ی کار با کورتانا را ندارند اما برخی از آن ها در ویندوز ۱۰ دسکتاپ (ویندوز رایانه) با کورتانا کار کرده اند. به همین خاطر در فرم مایکروسافت از شما سابقه ی کار با کورتانا نیز پرسیده می شود.

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع Microsoft-News

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • نحوه دانگرید از iOS 9 به ۸٫۴٫۱
  • چگونه اپلیکیشن ها را در آیفون فولدر بندی کنیم؟
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    هشت × 5 =