همه‌ی آن چه که باید در مورد مرورگر مایکروسافت اج بدانید [آموزش]

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

اگر از کاربران سیستم عامل ویندوز موبایل ۸، ۸٫۱ و حتی ۷ بوده باشید بدون شک تجربه ی کار با مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) را داشته اید. این مرورگر دوران خوشی را با ویندوز ۷ و ۸ می گذراند تا وقتی که مرورگر دیگری از سوی مایکروسافت به نام مایکروسافت اج (Microsoft Edge) سر از دنیای تکنولوژی در آورد. البته لازم به ذکر است که این مرورگر تاکنون فقط برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ دسکتاپ و ویندوز ۱۰ موبایل موجود بوده است. امروز قصد داریم نحوه ی کار با تمامی قسمت های مرورگر مایکروسافت اج موبایل را برای شما عزیزان شرح دهیم. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

همه‌ی آن چه که باید در مورد مرورگر مایکروسافت اج بدانید [آموزش]
در ابتدای امر لازم است که مرورگر مایکروسافت اج را اجرا کنید. البته پیشنهاد می کنم که این اپلیکیشن را در استارت گوشی خود قرار دهید چون به طور روزمره به آن نیاز خواهید داشت. در ذیل نحوه ی تغییر برخی از تنظیمات این مرورگر را به طور تصویری شرح خواهیم داد. برای مراجعه به بخش تنظیمات ابتدا لازم است روی علامت «…» (سه نقطه) در قسمت زیرین سمت راست، کلیک کنید. پس از این کار لیستی پیش روی شما به نمایش در می آید که باید بر روی گزینه ی چهارم یعنی Setting کلیک کنید. سپس به صفه ی دیگری وارد خواهید شد.

برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی بزرگ تر، روی آن ها کلیک کنید.

در بخش نخست این صفحه، عبارت Website Preference خود نمایی می کند؛ این بخش دو گزینه را در اختیار شما می گذارد. اگر می خواهید سایت هایی که به وسیله ی مایکروسافت اج باز می کنید در نسخه ی دسکتاپ (درست مانند صفحاتی که با رایانه باز می کنید) باشد Desktop Version را برگزینید (تصویر ۵) و اگر هم می خواهید وب سایت هایتان را تحت نسخه ی موبایل مشاهده کنید بر روی Mobile Version کلیک کنید (تصویر ۴).

برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی بزرگ تر، روی آن ها کلیک کنید.

اگر می خواهید اندازه ی متن را در مرورگر مایکروسافت اج تغییر دهید باید روی بخش Reading view font size کلیک کنید (تصویر ۶). در تصویر شماره ی ۷ قسمتی به نام Hub را با رنگ خاکستری می بینید. این بخش نیز کاربرد های زیادی را داراست. پس از کلیک بر روی بخش Hub وارد صفحه ی جدیدی می شوید که دارای چهار زبانه (Tab) می باشد؛ این چهار زبانه عبارت اند از: favorite (صفحات مورد علاقه)، Reading List، History (تاریخچه) و Downloads (دانلود ها).

برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی بزرگ تر، روی آن ها کلیک کنید.

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع موبایل مگ

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • مقایسه ی ویدئویی کوتاه دو قلم اپل پنسیل و سرفیس پن [تماشا کنید]
  • ویدئوی جعبه گشایی مایکروسافت سرفیس بوک [تماشا کنید]
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    − 5 = یک