شیشه قسمت پشتی نکسوس ۶P به خودی خود می شکند!

دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۲۱:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

تصور کنید گوشی هوشمند نکسوس ۶P خود را به تازگی خریداری کرده اید و آن را همواره در کنار خود دارید و از جلوی چشمتان دور نمی کنید. با این حال برای درست کردن یک ساندویچ قصد دارید به آشپزخانه بروید و به همین خاطر گوشی نازنین خود را بر روی میز می گذارید. اما صدای شکستن شیشه برای یک لحظه شما را میخکوب می کند. با دلهره گوشی خود را برداشته و به پشت بدنه آن نگاه می کنید … در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

بله اتفاقی که نگران آن بودید، رخ داده است. شیشه ای که در قسمت پشتی بدنه قرار گرفته و بخش دوربین را پوشش می دهد، به چندین و چند تکه تقسیم شده و ترک هایی شبیه لانه عنکبوت بر روی آن نقش بسته است!

شیشه قسمت پشتی نکسوس 6P به خودی خود می شکند!

جالب است بدانید که داستان خیالی فوق چندان هم دور از واقعیت نیست و چند تن از کاربران این گوشی هوشمند با مشکلی مشابه روبرو شده اند و برخی از آن ها شرح اتفاقی که برایشان رخ داده است را با سایر کاربران در شبکه اجتماعی Reddit به اشتراک گذاشته اند. البته پیش از این به واسطه ویدیوهایی که درباره نکسوس ۶P منتشر شده بودند و حکایت از مشکل خم شدن بدنه آن داشتند، تبلیغاتی منفی بر علیه این محصول رده بالای هوآوی به راه افتاده بود.

شیشه قسمت پشتی نکسوس 6P به خودی خود می شکند!

در یکی از نظریه هایی که در مورد دلیل شکستن شیشه پشتی نکسوس ۶P با کوچکترین ضربه مطرح شده، علت این اتفاق، وجود نقص در روند تولید شیشه محافظ گوریلا گلس ۴ معرفی شده است. کسانی که بر این نظریه تاکید دارند، اشاره کرده اند روشی که در تولید گوریلا گلس ۴ به کار گرفته شده است، باعث ایجاد فشاری جزئی در داخل شیشه شده که منتظر ضربه ای کوچک می باشد تا خود را رها کند.

شیشه قسمت پشتی نکسوس 6P به خودی خود می شکند!

پیش از این، گوشی هوشمند نکسوس ۴ ال جی نیز با مشکل مشابهی روبرو شده بود و شیشه پشتی بدنه به راحتی با مشکل ترک خوردگی مواجه می شد. ال جی نیز برای رفع مشکل مذکور، برآمدگی های ریزی در پشت بدنه گوشی ایجاد کرد تا شیشه محافظ آن تماسی با قسمت زیرین خود نداشته باشد. هنوز مشخص نیست که آیا روشی مشابه با این، می تواند مشکل نکسوس ۶P را حل کند یا نه.

با توجه به شک و شبهه های متعددی که اخیرا در خصوص کیفیت ساخت نکسوس ۶P به وجود آمده است، به نظر می رسد هوآوی مجبور خواهد بود تا برای کاهش نگرانی خریداران این محصول و کسانی که قصد تهیه آن را دارند، توضیحاتی در این باره ارائه نماید.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • مقایسه گوشی های اکسپریا زد ۵ پریمیوم و نکسوس ۶P هوآوی
  • احتمال وجود دو لنز دوربین در پشت بدنه هوآوی P9
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    شش × 8 =