عرضه هدست واقعیت افزوده ایسوس در سال ۲۰۱۶

پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۹:۱۵
به این نوشته امتیاز دهید : 3

واقعیت مجازی (Virtual Reality) و واقعیت افزوده (Augmented Reality) این روزها به یکی از حوزه های بسیار داغ و جذاب تکنولوژی تبدیل شده اند و در این بین، کمپانی تایوانی ایسوس نیز آمادگی خود را برای ورود به این عرصه اعلام کرده است. این شرکت قصد دارد تا هدست واقعیت افزوده خود را در سال ۲۰۱۶ روانه بازار کند، اما هنوز زمان دقیق رونمایی از این محصول، مشخص نشده است. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

عرضه هدست واقعیت افزوده ایسوس در سال 2016

خبر ورود ایسوس به حوزه واقعیت افزوده، امروز و در طی ارائه گزارش مالی این شرکت، اعلام شد ولی ما هنوز هیچ اطلاع دقیقی از سخت افزاری که کمپانی مذکور قصد رونمایی از آن را دارد، نداریم. همچنین قیمت و یا حتی نام این محصول نیز مشخص نشده است. اما مسئله مهم این است که سخت افزار واقعیت مجازی ایسوس در راه است.

مدیر عامل ایسوس، آقای جری شن (Jerry Shen) در این باره گفته است:

“ما معتقدیم، واقعیت افزوده در زندگی مردم نقش بسیار مهمی خواهد داشت … سال آینده ما محصولی را در این زمینه ارائه خواهیم کرد.”

در حالی که تکنولوژی واقعیت مجازی بیشتر در بخش سرگرمی های تعاملی و فراگیر کاربرد دارد، تکنولوژی واقعیت افزوده جهت بهبود و تسهیل زندگی و فعالیت های روزمره کاربران طراحی شده است. اپلیکیشن های کاربردی بالقوه زیادی در زمینه های مختلف، اعم از دستیار ناوبری و نمایش دهنده های هشدارهای مختلف، دنیایی تعاملی تر و اطلاعاتی وسیع را در مقابل دیدگان کاربران قرار خواهد داد.

عرضه هدست واقعیت افزوده ایسوس در سال 2016

در حال حاضر دو کمپانی بزرگ مایکروسافت و گوگل نیز بر روی پروژه های واقعیت افزوده اختصاصی خود با نام های HoloLens و Magic Leap کار می کنند و جزو پیشروان این عرصه به شمار می آیند. نکته جالب اینجاست که پیش از این و در ماه اکتبر، کمپانی ایسوس مذاکراتی را با شرکت مایکروسافت داشته تا نسخه ارزان تری از تکنولوژی HoloLens را تولید نماید و هیچ بعید نیست که خبر اخیر نیز به صحبت های پیشین این دو شرکت ارتباط داشته باشد.

نسخه مخصوص توسعه دهندگان HoloLens مایکروسافت، برای ارائه در اوایل سال آینده میلادی برنامه ریزی شده و قیمتی بسیار بالا و در حدود ۳۰۰۰ دلار نیز برای آن در نظر گرفته شده است. اگر ایسوس بتواند این قیمت را بشکند، در این صورت شاید بتواند در عرصه واقعیت افزوده، جایگاهی برای خود پیدا کند.

منبع androidauthority

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • مدیرعامل ایسر: هیچ برنامه ای برای ادغام با ایسوس نداریم
  • تبلت ZenPad 10 ایسوس معرفی شد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × 3 = دوازده