به زودی اموجی ها در پسورد گذاری استفاده می شوند

دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۸:۰۵
به این نوشته امتیاز دهید : 1

به زودی اموجی ها در پسورد گذاری استفاده می شوند

یک شرکت بریتانیایی به تازگی از یک سیستم جدید امنیتی پرده برداری کرده است که جایگزین پسورد های سنتی چهار رقمی خواهد بود. این سیستم به جای استفاده از حروف یا اعداد به عنوان پسورد، از  شکلک ها و یا اصطلاحاً اموجی ها استفاده می کند.

این شرکت ادعا می کند که “فن آوری امنیتی شکلک ها” راحت تر در حافظه باقی می مانند و به یاد آورده می شوند؛ بعلاوه امنیت بیشتری را به همراه دارند و به نظر جالبتر از اعداد می آیند.

پژوهش این شرکت در طی یک نظر سنجی نشان داده است که یک سوم از هر ۱۳۰۰ نفر  اعلام کرده اند که پسوردشان را به خاطر نمی آورند و حدود ۶۴ درصد از مراودات معمولی در چت تنها با استفاده از شکلک ها انجام می شود. با توجه به نتایج این نظر سنجی، تصمیم جایگزین کردن شکلک ها به جای اعداد یا حروف در پسورد منطقی به نظر می رسد. طبق این پژوهش پسورد ۴ رقمی ساخته شده از میان ۴۴ شکلک که از ۳۴۹۸۳۰۸ المان ساخته می شوند، برخلاف ۷۲۹۰ رقم غیر تکراری ، ۴۸۰ بار امن تر است.

به گفته ی تونی بوزان، متخصص حافظه در این پژوهش، فراموش کردن پسورد به آن دلیل است که مغز بر اساس حروف یا اعداد کار نمی کند، بلکه بر اساس قوه ی تخیل کار می کند. بنابراین تصاویر بهترین راه برای به خاطر سپردن هر چیزی هستند.

به زودی اموجی ها در پسورد گذاری استفاده می شوند

محققان در این پژوهش پیشنهاد ساخت یک داستان در ذهن را می دهند که توسط آن پسورد به راحتی به خاطر آورده شود. برای مثال می توانید فعالیت های طی یک روز کاری تان را به صورت چند شکلک در ذهنتان حفظ کنید. مثلا تصور کنید که صبح با صدای گریه بچه از خواب بیدار می شوید، با دوچرخه به سر کار می روید، برای ناهار یک سیب می خورید و شب را با یک نوشیدنی به پایان می رسانید. حالا پسورد می تواند شکلک یک بچه، دوچرخه، سیب و نوشیدنی باشد.

این شرکت در حال مذاکره با بانک ها برای ارائه ی این تکنولوژی تا ۱۲ ماه آینده است. کارشناس امنیت این پروژه، آلن وود وارد، گفته است که این فن آوری هکر ها را وادار می کند تا تعداد بیشتری چرخه برای شکستن کد را
بگذرانند.

منبع Mashable UK

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


3 + هشت =