کیبورد مخفی در آی او اس ۹ بتا نوید آیپد بزرگتر را می دهد

دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۹:۵۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

کیبورد مخفی در آی او اس 9 بتا نوید آیپد بزرگتر را می دهد

یکی از محصولات بعدی اپل آیپدی با سایز بزرگتر و البته قدرتمند تر خواهد بود. به نظر می رسد اپل از حالا در حال آماده سازی سیستم عامل آی او اس است تا از آیپد بزرگتری پشتیبانی کند. یکی از توسعه دهنگان با بررسی نسخه ی بتا آی او اس ۹ دریافته است که در این نسخه یک قالب کیبورد بزگتر آیپد پنهان شده است که برای نمایش این کیبورد به آیپد بزرگتری نیاز است. قالب بزگتر این کیبورد ثابت می کند که به احتمال زیاد اپل قرار است به زودی از آیپد بزرگتر پرده برداری کند. گزارشات اخیر نیز حاکی از آن دارند که آیپد با سایز بزرگتر امسال معرفی خواهد شد.

البته قبلاً نیز اپل در نسخه ی آی او اس ۶ قالب یک کیبود ۴ اینچی را پنهان کرده بود که نشان دهنده ی ظهور آیفون ۴ اینچی یا همان آیفون ۵ بود و در نسخه ی بتای آی او اس ۸ نیز نشانه هایی یافت شد که محصول بعدی، یعنی  آیفون ۶ اینچی را نشانه رفته بود. فاش شدن این مساله احتمالاً از طرف اپل امری ناخواسته است و بعید به نظر می رسد اپل تمایل داشته باشد که توسعه دهندگان از سیاست های بعدی محصولاتش سر در بیاورند.

به گفته ی این توسعه دهنده، کیبورد بزرگتر تفاوت چشمگیری با نسخه های کوچکتر ندارد و تنها چند دکمه به آن اضافه شده است. تنها نکته ی مورد توجه ردیفی از کلید های باریک در بالای کیبورد است که دسترسی به علامت و سیمبل ها را راحت تر کرده اند. همچنین یک دکمه ی ریدو ” انجام مجدد” ، یک کلید تب و یک کلید کپس لاک “بزرگ نوشتن حروف” به کیبورد اضافه شده است.

کیبورد مخفی در آی او اس 9 بتا نوید آیپد بزرگتر را می دهد

البته به احتما زیاد اپل تغییرات اساسی تری را به این نسخه ی آی او اس اضافه خواهد کرد، به طوریکه مزایای داشتن یک صفحه نمایش بزگتر بیشتر به چشم بیاید. هر زمان که اپل صفحه نمایش بزرگتری را معرفی می کند، عناصر موجود در آی او اس نیز به طبع آن تغییر می کنند. ایجاد تغییرات در کیبورد تنها می تواند جزو کوچترین تغییراتی باشد که قرار است در آی او اس رخ دهد و احتمالاً اپل گام های بلندتری بر خواهد داشت.

منبع The Verge

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • دانلود آی او اس ۹٫۰٫۱ برای آیفون و آیپد
  • مشخصات اپل آیپد Air 3 [شایعه]
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    1 × = شش