چه زمانی مناسب انتشار دادن جیلبرک آی او اس ۸٫۳ خواهد بود؟

سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۳۲
به این نوشته امتیاز دهید : 0

چه زمانی مناسب انتشار دادن جیلبرک آی او اس 8.3 خواهد بود؟

احتمالاً طرفداران جیلبرک آی او اس باید منتظر آخرین بروز رسانی سیستم عامل آی او اس تا انتهای ماه جولای بمانند. عده ای معتقدند هرچه زودتر جیلبرک آی او اس ۸٫۳ منتشر شود بهتر است، زیرا آی او اس ۸٫۴ در راه است و احتمالاً حفره های امنیتی در این نسخه بسته شده اند و در آن صورت جیلبرک آی او اس ۸٫۳ بی فایده خواهد بود.

با این حال، شاید بهتر باشد طرفداران تا انتشار نسخه ی آی او اس ۸٫۴ منتظر بمانند و بعد از آن جیلبرک ۸٫۳ منتشر شود. در این صورت طرفداران جیلبرک هم به آی او اس ۸٫۴ بروز رسانی نکنند. بنابراین اپل قادر نخواهد بود که حفره های امنیتی در جیلبرک ۸٫۳ را شناسایی کرده تا در نسخه ی ۸٫۴ آن ها را ببندد و مجبور خواهد شد تا زمانی که آی او اس ۹ منتشر شود منتظر بماند.

آخرین جیلبرک آی او اس ۸٫۳ توسط تیم پانگو ” Pangu” در کنفرانس امنیت موبایل در شانگهای به نمایش درآمد. تیم پانگو هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی این جیلبرک را در دسترس عموم قرار خواهد داد.

یکی از اعضای گروه جیلبرک پانگو ، Daniel_4K، رضایتمندی از دموی آی او اس ۸٫۳ را در پستی در Weibo منتشر کرده است. احتمال دارد که اعضای این تیم بر روی جیلبرک نسخه ی ۸٫۴ آی او اس نیز کار کنند.

در حال حاضر تیم جیلبرک پانگو ” Pangu” تنها تیمی خواهد بود که قرار است جیلبرک نسخه ی ۸٫۳ و یا ۸٫۴ را منتشر کند و تیم های جیلبرک کننده ی شناخته شده ی دیگر مثل تیم TaiG اعلام کرده است که قصد ندارد جیلبرکی برای این دو نسخه آی او اس منتشر کند. تیم TaiG گفته است که این تیم متمرکز بر جیلبرک کردن نسخه ی آی او اس ۹ خواهد ماند.

نسخه ی آی او اس ۹ می تواند از سخت ترین سیستم عامل ها در برابر جیلبرک باشد. اپل قصد دارد تا در این سیستم عامل از ویژگی امنیتی جدیدی به نام روت لس ” Rootless” استفاده کند. این ویژگی قابلیت دسترسی به فایل های حفاظت شده بر روی دستگاه اپل را حتی در سطح کاربران رسمی تقریباً غیر ممکن می کند.

جیلبرک زمانی که کاربر با آسیب پذیری در سیستم عامل مواجه است کار می کند. جیلبرک در واقع آسیب پذیری سیستم عامل را اصلاح می کند تا نصب برنامه ها و فایل هایی که به طور معمول مورد تایید اپل نیستند امکان پذیر شود.

منبع Latin Post

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


هشت − = 5