احتمال همکاری گسترده‌ی سامسونگ و بلک بری

سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱
به این نوشته امتیاز دهید : 0

احتمال همکاری گسترده‌ی سامسونگ و بلک بری

همانطور که می‌دانید طی چند وقت اخیر شایعات و اخبار بسیار زیادی در رابطه با کمپانی بلک بری و محصول جدید آن و همچنین تمایل این شرکت به منظور بازگشت به دنیای تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی منتشر شده است. بلک بری در بازه‌ی زمانی خاصی به عنوان یکی از قدرتمندترین و برترین کمپانی‌های طراحی و تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود، اما هم اکنون فعالیت‌های آن تقریبا صفر رسیده است.

پیش از این اخبار و اطلاعاتی از سوی برخی از منابع خبری منتشر شده بود که حاکی از تلاش سامسونگ به منظور خرید شرکت بلک بری و امتیازات آن بوده است. سپس گفته شد که بلک بری به دلیلی مسائل مالی و عدم توافق بر سر هزینه‌ی مد نظر خویش معامله با شرکت سامسونگ را رد کرده است. اما دیری نپایید که شایعات جدیدی در رابطه با اپل و تلاش آن به منظور خرید شرکت بلک بری در منابع خبری متنوع منتشر شد.

به طور کلی شایعات پیرامون این موضوع روز به روز در حال گسترش هستند. حتی در برخی از موارد مشاهده شد که منابع خبری مدعی شده‌اند کمپانی‌هایی نظیر مایکروسافت و برخی از شرکت‌های چینی هم تمایل خود را نسبت به خرید شرکت بلک بری اعلام کرده‌اند. اما در میان تمامی این شایعات ناگهان خبر نسبتا رسمی از سوی خود کمپانی بلک بری منتشر گردید که حاکی از برنامه‌ریزی این کمپانی به منظور طراحی و عرضه‌ی یک گوشی هوشمند جدید اندرویدی و بهره‌مند از صفحه کلید اختصاصی و مشهور طرح QWERTY بوده است.

اما بر اساس اطلاعاتی که هم اکنون به دست آمده، به نظر می‌رسد که کمپانی سامسونگ و بلک بری از دیرباز در حال همکاری بوده و هم اکنون نیز قصد پر رنگ‌تر کردن و گسترش همکاری‌های خود را دارند. اگر به خاطر داشته باشید شرکت کره‌ای سامسونگ چیزی در حدود دو سال پیش شروع به تبلیغات گسترده در رابطه با برنامه‌ی پیام‌رسان BlackBerry Messenger یا همان BBM نمود و بدین سبب استارت همکاری‌های مابین بلک بری و سامسونگ زده شد.

احتمال همکاری گسترده‌ی سامسونگ و بلک بری

سامسونگ همواره از شرکت‌های بزرگ تولید کننده‌ی دستگاه‌های هوشمند موبایلی بوده و همواره سعی داشته که تولید و عرضه‌ی محصولات خود را بیش از پیش گسترش دهد و در این راستا از حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های برخی شرکت‌های دیگر و داوطلب نیز استفاده می‌کند. این موضوع سبب شد که همکاری مابین بلک بری و سامسونگ در طراحی و عرضه‌ی پرچمداران جدید غول کره‌ای یعنی دو گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج سامسونگ نیز ادامه پیدا کند. سامسونگ سعی کرده که تا حد امکان از سرمایه‌گذاری‌ها و خدمات اختصاصی کمپانی بلک بری در دو محصول جدید خود استفاده کند و از اینرو به نظر می‌رسد که بلک بری در بخش بسیار کوچکی از درآمدهای حاصی از فروش دو پرچمدار جدید سامسونگ سهیم باشد. همچنین سامسونگ به تازگی اخبار مربوط به خرید شرکت بلک بری با قیمت ۷٫۵ میلیارد دلار را رد کرده است، از اینرو سعی داشته تا از نظر رسانه‌ای نیز به شرکت بلک بری کمک و به نوعی از آن حمایت نماید.

با توجه به این موضوعات، مطمئنا همکاری پشت پرده‌ و پنهانی مابین دو شرکت بلک بری و سامسونگ وجود دارد و هیچ فردی قادر به رد کردن این موضوع نخواهد بود. اما به نظر شما در این هنگام که بلک بری قصد تولید گوشی هوشمند اندرویدی جدیدی را دارد، سامسونگ از این کمپانی حمایت نخواهد کرد؟ به نظر شما با توجه به همکاری‌های پیشین ابین دو کمپانی بلک بری و سامسونگ این احتمال وجود ندارد که سامسونگ اولین حامی بلک بری در راستای تولید اولین گوشی هوشمند اندرویدی توسط این شرکت باشد؟

بدون تردید احتمال همکاری گسترده‌ی سامسونگ با بلک بری در راستای طراحی و تولید اولین گوشی هوشمند اندرویدی توسط بلک بری بسیار زیاد است. بر اساس اطلاعاتی که اخیرا از سوی برخی از منابع خبری منتشر شده، بلک بری به تنهایی پتانسیل لازم به منظور تولید گسترده‌ی یک گوشی هوشمند اندرویدی را ندارد، بنابراین این سامسونگ است که وظیفه‌ی تولید انبوده این محصول را برای بلک بری بر عهده می‌گیرد. به بیان دیگر گوشی هوشمند اندرویدی جدید بلک بری به کلی توسط سامسونگ تولید خواهد شد، اما محصولی از سوی برند بلک بری و با لوگوی این شرکت خواهد بود. آقای الدار مورتازین (Eldar Murtazin) از تحلیلگران و وبلاگ‌نویسان مشهور و کاملا شناخته شده‌ی فضای مجازی اینترنت امروز در پستی اختصاصی در شبکه‌ی اجتماعی توییتر اشاره داشته که همکاری سامسونگ و بلک بری محقق شده و نهایتا منجر به طراحی و تولید گوشی هوشمند جدید و بهره‌مند از سیستم عامل اندروید آب نبات چوبی و خدمات و سرویس‌های اختصاصی بلک بری خواهد شد.

احتمال همکاری گسترده‌ی سامسونگ و بلک بری

همچنین برخی از گزارشات حاکی از آن بوده که سامسونگ قصد دارد گوشی هوشمند اندرویدی و جدید بلک بری را با ظاهری بسیار شبیه به گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ اج طراحی کند تا از این طریق بتواند میزان فروش و استقبال کاربران از این محصول را افزایش دهد. در این بین به نظر می‌رسد که بخش عظیمی از سرمایه‌گذاری‌های مربوط به طراحی و تولید انبوده گوشی هوشمند جدید و اندرویدی کمپانی بلک بری از سوی شرکت کره‌ای سامسونگ انجام شده باشد. با این شرایط در واقع هم سامسونگ از مزیت‌های همکری با بلک بری بهره‌مند شده و هم بلک بری از موقعیت بسیار بحرانی که هم اکنون در آن قرار دارد رهایی می‌یابد. به طور کلی اخبار و اطلاعاتی که هم اکنون در رابطه با همکاری مابین این دو شرکت شناخته شده منتشر گردیده، حاکی از آن است که گوشی هوشمند جدید و اندرویدی بلک بری با تدابیر بسیار دقیقی طراحی و پس از تولید انبوده توسط سامسونگ با نام کمپانی بلک بری به فروش خواهد رسید و از این طریق منجر به گسترش همکاری‌های بلک بری و سامسونگ خواهد شد. به نظر شما این همکاری برای کدام کمپانی نفع بیشتری را به همراه خواهد داشت؟

منبع androidheadlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • تصاویر درز کرده از گوشی بلک بری ونیس در حال اجرای اندروید
  • ۷ اسمارت فون سطح بالایی که رونمایی نشده‌اند
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    4 + چهار =