شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۲۷
به این نوشته امتیاز دهید : 1

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

دکمه‌ی Home در گوشی‌های هوشمند نقشی حیاتی را ایفا می‌کند. شما با استفاده از این دکمه‌ی فیزیکی در هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید به صفحه‌ی اصلی دستگاه هوشمندتان بازگردید و یا نگه داشتن این دکمه به بخش Recent Apps (برنامه‌هایی که به تازگی اجرا شده) مراجعه کنید. به طور کلی احساسی که ضمن استفاده از دکمه‌ی کلیکی Home به شما دست می‌دهد به هیچ عنوان از طریق لمس صفحه نمایشی دستگاه به شما منتقل نخواهد شد.

دقت داشته باشید که منظور از دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home دکمه‌ای است که تنها در برخی از دستگاه‌های هوشمند موبایلی شاهد آن هستیم. این دکمه یک برجستگی کاملا محسوس را نسبت به بدنه‌ی دستگاه به همراه دارد که ضمن فشردن آن احساسی مانند فشردن کلیک‌های موس کامپیوتر به کاربر منتقل می‌شود. بنابراین دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home مد نظر ما با سنسور تشخیص اثر انشگت کاربر به کار گرفته شده در گوشی‌های هوشمندی همچون سری محصولات آیفون اپل متفاوت است. چرا که دکمه‌ی Home به کار گرفته شده در آیفون‌های اپل به واقع یک دکمه‌ی کلیکی به شمار نمی‌رود و تنها یک نمونه‌ی غیرواقعی و شبیه‌سازی شده از دکمه‌ی Home فیزیکی و کلیکی محسوب می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی و استقبال کاربران از سنسورهای تشخیص اثر انشگت کاربر بسیاری از شرکت‌ها هم اکنون محصولات خود را به این سنسورها تجهیز می‌کنند. در این شرایط باز هم روش‌های مختلفی به منظور پیاده‌سازی این تکنولوژی وجود دارد. به عنوان مثال کمپانی اپل سنسور تشخیص اثر انشگت آیفون‌های خود را در قالب دکمه‌های Home غیر کلیکی و لمسی ارائه می‌کند، اما سنسور‌ در محصولات دیگری نظیر گلکسی اس ۶ سامسونگ در قالب یک دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی ارائه شده است. ما در این مقاله قصد داریم که شش نمونه از بهترین گوشی‌های هوشمند بهره‌مند از دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home کنونی موجود در بازار را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم، بنابراین با موبایل‌مگ همراه باشید.

 

گلکسی اس ۶ اکتیو سامسونگ (Galaxy S6 Active)

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ اکتیو سامسونگ یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند بهره‌مند از دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home موجود در بازار به شمار می‌رود. این محصول از صفحه نمایشی ۵٫۱ اینچی و از نوع Super AMOLED با وضوح تصویر ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل (QHD) بهره‌مند بوده و سیستم عامل اندروید ۵٫۰ آب نبات چوبی به طور پیش فرض بر روی آن نصب و راه‌اندازی شده است. گلکسی اس ۶ اکیتو سامسونگ از استاندازد ضد آب IP68 بهره‌مند بوده و نمایشگر آن توسط پنل محافظ گوریلاگلاس ۳ پوشانده شده است.

سامسونگ در طراحی این گوشی هوشمند از سیستم روی یک چیپ (SoC) 64 بیتی اگزینوس ۷۴۲۰ خود استفاده کرده و رمی ۳ گیگابایتی را برای ین محصول در نظر گرفته است. دوربین اصلی گلکسی اس ۶ اکیتو را سنسوری ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین سلفی آن را سنسوری ۵ مگاپیکسلی تشکیل می‌دهند و باتری در نظر گرفته شده برای این گوشی هوشمند هم توانی معادل با ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعت را به همراه دارد.

 

گوشی هوشمند MX4 Pro میزو

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

میزو هم اغلب محصولات خود را با دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home طراحی می‌کند ودر میان محصولات این کمپانی گوشی هوشمند MX4 Pro هم اکنون یکی از بهتری و قدرتمندترین محصولات عرضه شده توسط این شرکت به شمار می‌رود. این گوشی هوشمند از صفحه نمایشی ۵٫۵ اینچی با وضوح تصویر ۱۵۳۶ در ۲۵۶۰ پیکسلی بهره‌مند بوده که توسط پنل گوریلاگلاس ۳ از آن محافظت به عمل می‌آید. این محصول به طور پیش فرض از سیستم عامل اندروید ۴٫۴٫۴ کیت کت بهره می‌برد، اما به روز رسانی نسخه‌ی ۵٫۰ سیستم عامل اندروید برای آن میسر خواهد بود.

کمپانی میزو برای گوشی هوشمند MX4 Pro سیستم روی یک چیپ اگزینوس ۵۴۳۰ با پردازنده‌ای هشت هسته‌ای را در نظر گرفته است. رم ۳ گیگابایتی، حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایتیغیر قابل ارتقاء، سنسور دوربین اصلی ۲۰٫۷ مگاپیکسلی، سنسور دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی و باتری ۳۳۵۰ میلی آمپر ساعتی هم سایر خصوصیات و ویژگی‌های این محصول را شامل می‌شوند.

 

گلکسی اس ۶ اج سامسونگ

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ سامسونگ هم از دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home بهره‌مند است. این گوشی هوشمند هم اکنون یکی از گران قیمت‌ترین و پرطرفدارترین گوشی‌های هوشمند اندرویدی موجود در بازار به شمار می‌رود. سامسونگ بدنه‌ی این محصول را از مواد فلزی طراحی کرده و کل بدنه‌ی آن را توسط پنل محافظ گوریلاگلاس ۴ پوشانده است. صفحه نمایش به کار گرفته شده در این محصول نمایشگری ۵٫۱ اینچی با وضوح تصویر ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسلی و از نوع Super AMOLED در نظر گرفته شده است.

دوربین اصلی گلکسی اس ۶ اج سامسونگ را سنسوری ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین سلفی آن را سنسوری ۵ مگاپیکسلی تشکیل می‌دهد. سیستم روی یک چیپ اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ هم در این گوشی هوشمند به کار گرفته شده است. یکی از منحصر بخ فرترین بخش‌های طراحی گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ اج مربوط به لبه‌های خمیده‌ی صفحه نمایش آن است. این گوشی هوشمند در دو سمت لبه‌ی صفحه نمایش خود حالتی خمیده را به همراه دارد که در شرایط نیاز کاربردهای منحصر به فردی را به همراه خواهد داشت. باتری ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعتی، رم ۳ گیگابایتی و سیستم عامل اندروید ۵٫۰ آب نبات چوبی هم سایر خصوصیات و ویژگی‌های این محصول را شامل می‌شوند.

 

گلکسی اس ۶ سامسونگ

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

نسخه‌ی اورجینال پرچمداران سال ۲۰۱۵ سامسونگ یعنی گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ هم از دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home بهره‌مند است. طراحی این محصول هم مشابه با گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ اج انجام شده، با این تفاوت که باتری به کار گرفته شده در این محصول ظرفیتی معادل با ۲۵۵۰ میلی آمپر ساعت را به همراه دارد. همچنین صفحه نمایش گلکسی اس ۶ سامسونگ هم از لبه‌های خمیده بهره‌مند نخواهد بود. سایر خصوصیات و ویژگی‌های این محصول دقیقا مشابه با گلکسی اس ۶ اج در نظر گرفته شده‌اند.

 

گلکسی نوت ۴ سامسونگ

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

بدون تردید فبلت گلکسی نوت ۴ سامسونگ هم اکنون یکی از بهترین و قدرتمندترین و همچنین پرطرفدارترین فبلت‌های موجود در بازار به شمار می‌رود. این فبلت هم مانند اغلب محصولات سامسونگ از دکمه‌ی فیزیکی و کلیکی Home بهره‌مند است. گلکسی نوت ۴ سامسونگ به طور پیش فضر سیستم عامل اندروید ۴٫۴ کیت کت را به همراه دارد، اما به روز رسانی اندروید ۵٫۰ برای آن عرضه شده و هم اکنون قابل استفاده است.

صفحه نمایش فبلت گلکسی نوت ۴ را نمایشگری ۵٫۷ اینچی و از نوع Super AMOLED با وضوح تصویر QHD تشکیل می‌دهد که توسط پنل محافظ گوریلاگلاس ۴ از آن محافظت به عمل می‌آید. تراشه‌ی اگزینوس ۷ سامسونگ، سنسور دوربین اصلی ۱۶ مگاپیکسلی، سنسور دوربین سلفی ۳٫۷ مگاپیکسلی، حافظه‌ی داخلی ۳۲ گیگابایتی قابل ارتقاء و باتری ۳۲۲۰ میلی آمپر ساعتی هم سایر خصوصیات و ویژگی‌های این محصول را تشکیل می‌دهند.

 

گوشی هوشمند M2 Note میزو

شش گوشی هوشمند برتر مجهز به دکمه‌ی کلیکی Home

گوشی هوشمند M2 Note از صفحه نمایشی ۵٫۵ اینچی و از نوع IPS LCD با وضوح تصویر فول اچ دی بهره می‌برد. پوشش گوریلاگلاس ۳ نیز در نمایشگر این محصول استفاده شده است. سیستم عامل پیش فرض نصب و راه‌اندازی شده بر روی آن نسخه‌ی ۵٫۰ سیستم عامل اندروید بوده و دوربین سلفی و اصلی آن را به ترتیب سنسورهایی ۵ و ۱۳ مگاپیکسلی تشکیل می‌دهند.

میزو همچنین گوشی هوشمند M2 Note خود را به سیستم روی یک چیپ ۶۴ بیتی MT6753 مدیاتک مجهز کرده و از رمی ۲ گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی ۳۲ گیگابایتی در این محصول استفاده کرده است. البته گوشی هوشمند M2 Note میزو قابلیت پشتیبانی از حافظه‌ی جانبی را به همراه دارد، بدین سبب شما قادر خواهید بود فضای ذخیره‌سازی اطلاعات آن را با استفاده ار رم میکرو اس دی (Micro SD) تا سقف ۱۲۸ گیگابایت افزایش دهید. باتری به کار گرفته شده در این محصول هم ظرفیتی برابر با ۳۱۰۰ میلی آمپر ساعت را به همراه دارد.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • راهنمای خرید بهترین گوشی‌های هوشمند در دسته‌بندی‌های متنوع
  • معرفی ۵ گوشی هوشمند برتر بهره‌مند از صفحه نمایش فول اچ دی
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    چهار + = 5