گلکسی نوت ۵ برای مقابله با فروش آیفون ۶S اپل زودتر رونمایی می‌شود

پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴
به این نوشته امتیاز دهید : 0

گلکسی نوت 5 برای مقابله با فروش آیفون 6S اپل زودتر رونمایی می‌شود

سامسونگ و اپل! کمپانی‌هایی که از دیرباز در زمینه‌ی طرحی و تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی به عنوان دو رقیب دیرینه شناخته می‌شدند. اپل با سری محصولات آیفون و آی او اسی خود یکی از پرطرفدارترین کمپانی‌های تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند شناخته شده و در سمت مقابل غول کره‌ای یعنی سامسونگ هم در حال حاضر بزرگ‌ترین و عمده‌ترین کمپانی تولید کننده‌ی دستگاه‌های هوشمند اندرویدی است.

این دو شرکت از دیرباز رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر داشته‌اند. اپل همواره سعی کرده که با بی‌کیفیت جلوه دادن محصولات سامسونگ میزن فروش دستگاه‌های هوشمند تولید شده توسط خود را افزایش دهد و در سمت مقابل سامسونگ هم همواره با تدابیر و استراتژی‌های خاصی برتری خود را نسبت به اپل به رخ کشیده است.

به طور کلی به نظر می‌رسد که هر دو شرکت سامسونگ و اپل در یک استراتژی و سیاست کاری واحد مشترک هستند و این سیاست کاهش میزان فروش، سود و درآمد شرکت رقیب است! اما کاهش فروش و درآمد کمپانی رقیب به چه شکل امکان‌پذیر خواهد بود؟

یکی از روش‌های موثری که بدین منظور دو کمپانی نامبرده شده بر روی آن متکی هستند بی‌کیفیت جلوه دادن محصولات کمپانی رقیب و سرتر نشان دادن محصولات خود است. به عنوان مثال هنگامی که آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس اپل رسما رونمایی شده بودند، سروصدای زیادی در رابطه با عدم مقاومت بدنه‌ی آیفون ۶ پلاس در قبال نیروهای خمشی در منابع گوناگون خبری منتشر شده بود. در این میان سامسونک سریعا نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و ویدئویی از مقاومت بالای فبلت گلکسی نوت ۴ خود در قبال نیروی خمشی منتشر ساخت و به نوعی از این طریق آیفون ۶ پلاس اپل را سرکوب کرده و نشان داد که گلکسی نوت ۴ سامسونگ از این نظر بهتر از آیفون ۶ پلاس اپل است.

گلکسی نوت 5 برای مقابله با فروش آیفون 6S اپل زودتر رونمایی می‌شود

این موضوع بارها و بارها از سوی دو کمپانی سامسونگ و اپل تکرار شده است. یکی از به یاد ماندنی‌ترین جملاتی که اپل در رابطه با سامسونگ و محصولات این شرکت بیان کرده بود در هنگامی گفته شد که سامسونگ قصد رونمایی و عرضه‌ی اولین فبلت خود با نام گلکسی نوت را داشت. در آن زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ چندان رواج نیافته بود و واژه‌ی فبلت هم هنوز ابداع نشده بود. در واقع این سامسونگ بود که ضمن رونمایی از نسخه‌ی اولیه‌ی گلکسی نوت خود رسما واژه‌ی فبلت که ترکیبی از دو کلمه‌ی Phone و Tablet است را معرفی کرد. در آن زمان و در هنگامی که سامسونگ خبر عرضه‌ی گوشی هوشمندی با نام گلکسی نوت و بهره‌مند از صفحه نمایشی ۵٫۳ اینچی را منتشر کرد، اپل در بیانیه‌ای تمسخرآمیز گفت که محصولی با نمایشگر بزرگ و ۵٫۳ اینچی بیشر شبیه با یک قرص نان بربری به نظر می‌رسد تا گوشی هوشمند! اما نهایتا دیدیم که ایده‌ی سامسونگ چگونه فراگیر شده و هم اکنون میزان استقبال کاربران از گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش‌های بزرگ روز به روز در حال افزایش است. این استقبال پرشور کاربران حتی منجر شد که اپل هم در سال ۲۰۱۴ آیفون ۶ خود را به نمایشگری ۴٫۷ اینچی تجهیز نموده و در کنار آن از فبلت آیفون ۶ پلاس با نمایشگری ۵٫۵ اینچی نیز رونمایی کند. در این هنگام بود که شرکت سامسونگ هم در بیانیه‌ای کنایه‌آمیز مسئله‌ی نان بربری را مجددا بازگو کرد و در واقع قدرت طراحی و بینش منحصر به فرد خود را به اپل ثابت کرد.

در هر صورت جنگ و رقابت مابین اچل و سامسونگ همچنان ادامه دارد و مطئنا به این زودی‌ها از برطرف نخواهد شد. همانگونه که می‌دانید سامسونگ به تازگی و طی ماه مارس (March) سال ۲۰۱۵ از پرچمداران جدید خود یعنی دو گوشی هوشمند گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج رونمایی کرد، اما این کمپانی هنوز از نسخه‌ی جدید فبلت‌های سری گلکسی نوت خود رونمایی نکرده است.

در سمت مقابل اپل همواره آیفون‌های جدید خود را در بازه‌های زمانی نزدیک به آخر سال معرفی می‌کند. به عنوان مثال آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس اپل سال گذشته در طول ماه سپتامبر رونمایی شدند. اما اپل برخلاف سامسونگ هنوز پرچمدار یا پرچمداران سال ۲۰۱۵ خود را معرفی نکرده و انتظار می‌رود که اوایل ماه سپتامبر امسال شاهد رونمایی رسمی از آیفون جدید اپل که احتمالا آیفون ۶S نام دارد باشیم.

گلکسی نوت 5 برای مقابله با فروش آیفون 6S اپل زودتر رونمایی می‌شود

در سمت مقابل فبلت گلکسی نوت ۴ سامسونگ سال گذشته در ماه سپتامبر و در طول رویداد IFA 2014 رونمایی شد، از اینرو انتظار می‌رود که محصول جایگزین آن یعنی فبلت گلکسی نوت ۵ سامسونگ مجددا در رویداد IFA امسال رمسا معرفی شود. در این شرایط معرفی آیفون ۶S اپل و فبلت گلکسی نوت ۵ سامسونگ تقریبا در یک بازه‌ی زمانی انجام می‌شوند، اما بر اساس اطلاعاتی که به تازگی به دست آمده کمپانی سامسونگ در یک اقدام هوشمندانه قصد رونمایی زود هنگام از فبلت گلکسی نوت ۵ خود را دارد. در این شرایط عرضه‌ی این فبلت با رونمایی از آیفون ۶S اپل تقریبا در یک بازه‌ی زمانی انجام شده و بدین سبب به نوعی میزان استقبال کاربران از آیفون جدید اپل کاهش یافته و از سوی دیگر فبلت گلکسی نوت ۵ سامسونگ می‌تواند به طور مستقیم با آیفون ۶S پلاس جدید اپل مقایسه شده و برتری خود را نسبت به آن نشان دهد.

پیش از این گفته شده بود که احتمال دارد سامسونگ از فبلت گلکسی نوت ۵ خود در طول ماه جولای (July) رونمایی کند. اما بعد از آن اخبار دیگری از سوی منابع خبری منتشر شد که حاکی از برنامه‌ریزی سامسونگ در راستای معرفی رسمی گلکسی نوت ۵ در ماه آگوست (August) بوده است. اما امروز اطلاعاتی از سوی یک منبع تایوانی منتشر شده که اشاره دارد، گلکسی نوت ۵ سامسونگ در اواخر ماه آگوست رونمایی می‌شود. دلیل این رونمایی زودهنگام هم جلوگیری از استقبال بیش از اندازه‌ی کاربران از آیفون ۶S اپل اعلام شده است. به بیان دیگر سامسونگ با عرضه‌ی زودهنگام گلکسی نوت ۵ قصد دارد که جلوه‌‌ای تهدیدآمیز برای آیفون ۶S اپل ایجاد نموده و از این طریق میزان فروش این محصول را کاهش دهد.

به طور کلی هنوز رسما مشخص نشده که سامسونگ در چه زمانی از گلکسی نوت ۵ خود رونمایی می‌کند. با این وجود نمی‌توان درگیری و زقابت مابین دو شرکت سامسونگ و اپل را نادیده گرفت. باید منتظر اخبار آینده‌ و رسمی‌تر مربوط به گلکسی نوت ۵ سامسونگ و تاریخ معرفی و عرضه‌ی آن باشیم.

منبع gforgames phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • چند تصویر واقعی از آیفون ۶s با رنگ رزگلد
  • آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس مجهز به ۲ گیگابایت حافظه رم می باشند
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    7 + = سیزده