مشخصات یک گوشی جدید و عجیب شیائومی فاش شد

پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۴
به این نوشته امتیاز دهید : 0

مشخصات یک گوشی جدید و عجیب شیائومی فاش شد

همانگونه که اشاره داشتیم، امروز اطلاعات و مشخصات گوشی هوشمند M2 میزو به طور رسمی از سوی سازمان TENAA تایید و منتشر شدند. اما اتفاق مشابه برای یکی از محصولات جدید کمپانی شیائومی هم رخ داده است. سازمان TENAA دقایقی پیش اطلاعات مربوط به یک گوشی هوشمند جدید و عجیب برند شیائومی را منتشر کرد.

اما چرا گوشی نامبرده شده از نظر ما عجیب است؟ همانطور که می‌دانید طی چند وقت اخیر شایعات و اخبار گسترده‌ای در رابطه با سه گوشی هوشمند Redmi Note 2، Mi 5 و Mi 5 Plus شیائومی منتشر شده است. به بیان دیگر همگی ما انتظار رونمایی رسمی از این سه محصول کمپانی شیائومی را می‌کشیم، اما به نظر می‌رسد که گوشی هوشمند جدید شیائومی که امروز اطلاعات آن از سوی سازمان TENAA به تایید رسیده هیچ یک از سه محصول فوق‌الذکر نخواهند بود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان TENAA گوشی هوشمند جدید کمپانی شیائومی از صفحه نمایشی ۵ اینچی بهره‌مند خواهد داشت، اما با توجه به اطلاعات پیشینی که در رابطه با سه محصول نامبرده شده منتشر شده بود مشخص است که هیچ یک از آن‌ها به صفحه نمایشی ۵ اینچی تجهیز نمی‌شوند! بنابراین گوشی هوشمند جدیدی که امروز اطلاعات آن از سوی سازمان TENAA ارائه شده، یک محصول جدید و عجیب تولید شده از سوی کمپانی شیائومی محسوب می‌شود که احتمالا به زودی شاهد معرفی رسمی آن خواهیم بود.

این احتمال وجود دارد که اطلاعات گوشی هوشمند جدید و عجیب تایید شده مربوط به گوشی Redmi 2S (جایگزین Redmi 1S) باشد. اگر چه هنگامی که شیائومی از گوشی هوشمند Redmi 2 رونمایی کرد تصور شد که این محصول جایگزین و جانشین اصلی گوشی هوشمند Redmi 1S خواهد بود. در هر حال این احتمال وجود دارد که شیائومی قصد رونمایی از جانشین رسمی گوشی هوشمند Redmi 1S را داشته باشد و این جانشین با نام اختصاصی Redmi 2S معرفی شود.

برخی دیگر از افراد هم عقیده دارد که اطلاعات گوشی هوشمند جدید و عجیب تایید شده می‌تواند مربوط به جانشین و جایگزین گوشی هوشمند Redmi 2 شیائومی باشد. در این شرایط این محصول با نام اختصاصی Redmi 3 معرفی خواهد شد. اگر چه حقیقت داشتن این فرضیه تا حدی دور از انتظار به نظر می‌رسد چرا که گوشی هوشمند Redmi 2 شیائومی در ماه ژانویه (Januray) معرفی شده است، بنابراین هنوز مدت زمان زیادی از زمان رونمایی و عرضه‌ی رسمی این محصول نمی‌گذرد و هم اکنون برای معرفی جایگزین و جانشین آن اندکی زود به نظر می‌رسد.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان TENAA که البته کامل هم نیستند، گوشی هوشمند جدید شیائومی از صفحه نمایشی ۵ اینچی با وضوح تصویر ۱۲۹۰ در ۷۲۰ پیکسلی (اچ دی) بهره‌مند خواهد بود و باتری با ظرفیت ۳۰۳۰ میلی آمپر ساعت را به همراه خواهد داشت. همچنین گفته شده که گوشی هوشمند مد نظر از قابلیت اتصال LTE 4G و همچنین اتصال دو سیم کارت به طور همزمان پشتیبانی می‌کند. ابعاد کلی بدنه‌ی این محصول هم معادل با ۷٫۸۲ در ۷۰ در ۱۳۸٫۵ میلیمتر اعلام شده است که البته برای یک گوشی هوشمند بهره‌مند از نمایشگر ۵ اینچی تا حدی بزرگ به نظر می‌رسد.

نکته‌ی جالب توجه بعدی در رابطه با این است که سازمان TENAA برخلاف روال همیشگی خود هیچ عکس و تصویری از این گوشی هوشمند منتشر نکرده است. البته ممکن است این امر بنا به درخواست خود کمپانی تولید کننده‌ی دستگاه یعنی شیائومی انجام شده باشد. در هر صورت هنوز هیچ اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نشده و کمپانی شیائومی هم هیچ اطلاعاتی در رابطه با این گوشی هوشمند جدید خود منتشر نکرده است، اما بدون تردید در آینده‌ی نه چندان دور اخبار و اطلاعات بیشتری در این رابطه خواهیم شنید.

منبع androidheadlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اولین تصاویر از گوشی هوشمند گلکسی مگا On
  • HTC One M9e توسط TENAA تایید شد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    − یک = 8