نوکیا در سال ۲۰۱۶ چند گوشی هوشمند جدید تولید می‌کند

جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

نوکیا در سال 2016 چند گوشی هوشمند جدید تولید می‌کند

همانگونه که می‌دانید نوکیا در سال ۲۰۱۳ به طور رسمی امتیاز طراحی و تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی خود را به کمپانی مایکروسافت فروخت. این موضوع بدین معناست که نوکیا دیگر در عرصه‌ی طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت نخواهد داشت. البته مدت زمان قرارداد نقد شده مابین نوکیا و مایکروسافت محدود بوده، با این وجود مدیر عامل نوکیا آقای راکیو سوری (Rajeev Suri) همواره در قبال اخبار مرتبط با بازگشت نوکیا به عرصه‌ی طراحی و تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی موضع‌گیری کرده و عنوان داشته که نوکیا قصد بازگشت به این عرصه را ندارد. اما به نظر می‌رسد که نهایتا استراتژی و سیاست‌های کاری این کمپانی دست‌خوش تغییراتی اساسی شده است.

آقای سوری در نشستی که شب گذشته برگزار شد رسما اعلام کرد که نوکیا قصد دارد در سال ۲۰۱۶ چند گوشی هوشمند جدید را تولید و عرضه نماید. البته استراتژی عملکردی نوکیا در رابطه با این موضوع همچنان مانند شرایط مشابه تولید تبلت N1 نوکیا است. در واقع از آنجایی که نوکیا حق رسمی تولید محصولی را ندارد، تولید آن را بر عهده‌ی شرکت دیگری گذاشته و نهایتا محصول را با توافق دو طرف با نام برند نوکیا عرضه خواهد کرد. بنابراین گوشی‌های هوشمند جدید نوکیا به هیم شیوه تولید خواهند شد. در این شرایط از نظر قانونی نیز مشکلی برای نوکیا ایجاد نخواهد شد.

آقای سوری اعلام کرده که نوکیا هم اکنون به دنبال یافتن همکارهای مناسب و قابل اعتماد است تا با کمک آن‌ها بتواند گوشی‌های هوشمند مد نظر خود را تولید و عرضه نماید. در این بین مطمئنا کمپانی فاکسکان (Foxconn) که پیش از این نوکیا با همکاری آن تبلت N1 را تولید و عرضه نمود یکی از دواطلبان و گزینه‌های همکاری با نوکیا محسوب می‌شود. با این وجود هنوز به طور قطعی مشخص نشده که آیا این شرکت، نوکیا را در تولید گوشی‌های هوشمند جدیدش یاری می‌کند یا خیر.

به طور کلی با توجه به قرارداری که مابین نوکیا و مایکروسافت عقد شده، نوکیا تا پایان سال ۲۰۱۶ حق انحصاری تولید و عرضه‌ی هیچ محصول هوشمندی را ندارد، بنابراین هم اکنون نوکیا مجبور است ک از شیوه‌ای قانونی به منظور باقی ماندن در عرصه‌ی تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی استفاده کند.

در این بین با توجه به اینکه تبلت N1 نوکیا محصولی اندرویدی بوده انتظار می‌رود که گوشی‌های هوشمند جدید این کمپانی هم محصولاتی بهره‌مند از سیستم عامل اندروید باشند. در این بین از زمانی که مایکروسافت حق انحصاری تولید گوشی‌های هوشمند نوکیا را خریداری کرده نتوانسته چندان موفق عمل کرده و درآمدهای مناسبی را کسب کند، از اینرو این احتمال وجود دارد که پس از اتمام مدت زمان مرتبط با قرارداد وصف شده شاهد کناره‌گیری مایکروسافت و ورود مجدد نوکیا به عرصه‌ی تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی باشیم.

به نظر می‌رسد که اگر نوکیا مجددا به این عرصه بازگردد اینبار بر روی سیستم عامل اندروید و محصولات بهره‌مند از آن متمرگز خواهد شد. مطمئنا همگی ما از کمپانی نوکیا و محصولات این شرکت خاطرات خوشی داریم و بدون تردید بازگشت نوکیا به عرصه‌ی تولید دستگاه‌های هوشمند موبایلی خبری بسیار خوب برای دوست داران دنیای تکنولوژی و دستگاه‌های هوشمند خواهد بود.

منبع gsmarena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • نوکیا به دنبال شریک برای تولید تلفن هوشمند
  • فاکسکان تولید تلفن های هوشمند نوکیا را برعهده می گیرد (شایعه)
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    1 + = پنج