۶ قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون ۶ از آن محروم است

یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۲
به این نوشته امتیاز دهید : 0

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

سامسونگ هنوز از پرچمدار جدید سری محصولات گلکسی نوت خود رونمایی نکرده است. اگر چه در این اواخر اطلاعات و شایعاتی گسترده‌ای از سوی منابع خبری در رابطه با این محصول منتشر شده است. بنا به گزارشات به دست آمده، فبلت جدید سامسونگ احتمالا تا ماه سپتامبر با نام اختصاصی گلکسی نوت ۵ معرفی می‌شود، بنابراین در حال حاضر پرچمدار سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ، فبلت گلکسی نوت ۴ و گلکسی نوت اج محسوب می‌شوند.

در سمت مقابل تقریبا زمان زیادی تا رونمایی اپل از آیفون‌های جدید خود باقی نمانده است، با این وجود در حال حاضر پرچمدار اپل را باید آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس این کمپانی معرفی کنیم. به طور کلی سری محصولات آیفون اپل طرفداران منحصر به فرد خود را دارند و هر ساله ضمن عرضه از سوی اپل، فروش و درآمد جالب توجه‌ای را برای این کمپانی به همراه می‌آوردند.

در سمت مقابل فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ هم با طراحی بی‌نظیر خود و صفحه نمایش منحصر به فردش توانسته فروش جالب توجه‌ای را برای سامسونگ به همراه داشته باشد. فبلت گلکسی نوت اج در واقع اولین محصول هوشمند بهره‌مند از صفحه نمایش با لبه‌ی خمیده به شمار می‌رود. سامسونگ ایده‌ی مربوط به این موضوع را برای اولین بار در این محصول پیاده‌سازی کرد و همانگونه که می‌بینید میزان استقبال کاربران از این ایده‌ی نو بسیار زیاد و جالب توجه بوده است.

اگر از آیفون ۶ اپل و همچنین فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ استفاده کرده باشید، مطمئنا متوجه شده‌اید که هر یک از این دو محصول قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خویش را دارند. در پاره‌ای از موارد اگر برای مدت زمانی طولانی یکی از این دو محصول را به کار گرفته باشید و ناگهان به سمت استفاده از محصول دیگر بروید، به وضوح کمبود برخی از قابلیت‌های خاصی محصول پیشین را احساس خواهید کرد.

ما در این مقاله به بیان شش قابلیت و ویژگی خواهیم پرداخت که فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ از آن‌ها بهره‌مند بوده و چناچه به سمت استفاده از آیفون ۶ اپل به جای گلکسی نوت اج بروید به وضوح خلاء مرتبط با آن ویژگی‌ها را احساس خواهید کرد. به بیان دیگر در این مقاله شش قابلیت و ویژگی خدمت شما معرفی می‌شود که فبلت گلکسی نوت اج از آن بهره‌مند بوده اما آیفون ۶ از آن محروم است. اگر هم اکنون فبلت گلکسی نوت اج را در اخیتار دارید و قصد دارید که آیفون ۶ اپل را جایگزین آن کنید، حتما در مرحله‌ی اول این مقاله‌ی اختصاصی تهیه شده توسط تیم موبایل‌مگ را مطاعه کنید.

 

صفحه نمایش

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ از صفحه نمایش فوق‌العاده با کیفیت و بزرگ و از نوع Super AMOLED بهره‌مند است. صقحه نمایش این فبلت نمایشگری ۵٫۶ اینچی با وضوح تصویر ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسلی در نظر گرفته شده است، اما آیفون ۶ اپل از صفحه نمایشی ۴٫۷ اینچی با وضوح تصویر ۱۳۳۴ در ۷۵۰ پیکسل بهره می‌برد.

علاوه بر بزرگ‌تر و دقیق‌تر بودن صفحه نمایش به کار گرفته شده در بلت گلکسی نوت اج نسبت به نمایشگر آیفون ۶ اپل، نباید از ویژگی اختصاصی نمایشگر این محصول یعنی بهره‌مندی آن از لبه‌ای خمیده نیز چشم‌پوشی کنیم. لبه‌ی خمیده‌ی نمایشگر در نظر گرفته شده برای فبلت گلکسی نوت اج علاوه بر ظاهری منحصر به فرد قابلیت‌های اختصاصی جالب توجه‌ای را هم در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به طور کلی اگر پیش از این فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ را داشتید و حال قصد خرید آیفون ۶ اپل را دارید، مسئله‌ی صفحه نمایش یکی از موضوعاتی است که مطمئنا تغییرات مرتبط با آن را در این دو محصول به وضوح احساس خواهید کرد.

 

دوربین

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

منابع متنوع عملکرد دوربین بسیاری از محصولات و دستگاه‌های هوشمند را با یکدیگر مقایسه کرده‌اند. دوربین آیفون ۶ اپل و عملکرد آن به واقع فوق‌العاده است، اما طبق بررسی‌ها دقیق انجام شده سنسور دوربین اصلی فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ عملکردی دقیق‌تر و مطلوب‌تر را به همراه دارد. همچنین تفکیک‌پذیری رنگ‌ها در تصاویر ضبط شده توسط دوربین اصلی فبلت گلکسی نوت اج نسبت به تصاویر ضبط شده توسط آیفون ۶ اپل بیشتر است. به طور کلی شاید تفاوت کیفیت عملکرد دوربین اصلی فبلت گلکسی نوت اج با آیفون ۶ اپل چندان زیاد نباشد، اما در هر حال یکی از خصوصیات و ویژگی‌هاییست که فبلت گلکسی نوت اج در آن زمینه نسبت به آیفون ۶ برتری دارد. بنابراین باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید.

 

قلم نوری

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

همانگونه که می‌دانید سری فبلت‌های گلکسی نوت سامسونگ همواره با قلم نوری اختصاصی S-Pen خود عرضه می‌شوند. شما با استفاده از این قلم نوری حساس و بسیار دقیق می‌توانید به یادداشت نوت در برنامه‌ی اختصاصی نوت‌برداری (Note) دستگاه هوشمندتان بپردازید. قلم نوری به کار گرفته شده در سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ روز به روز در حال پیشرفت است و قلم S-Pen ارائه شده در فبلت گلکسی نوت اج چیزی در حدود ۵ سال قدمت در زمینه‌ی ارتقاء عملکرد و بهبود کارایی را به همراه دارد. به طور کلی اگر تصمیم داشته باشید که آیفون ۶ اپل را جایگزین فبلت گلکسی نوت اج کنید، مطمئنا یکی دیگر از موضوعاتی که خلاء و کمبود آن را احساس خواهید کرد عدم وجود قلم نوری اختصاصی در آیفون اپل است.

 

قابلیت مولتی تسکینگ

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

سامسونگ مدت‌هاست که تجربه‌ای فوق‌العاده از قابلیت مولتی تسکینگ را در سری محصولات خود برای کاربران ارائه می‌کند. به موجب این قابلیت شما در فبلت گلکسی نوت اج می‌توانید دو برنامه را به طور همزمان در دو بخش گوناگون از نمایشگر دستگاه خود اجرا کنید. به عنوان مثال می‌توانید در یک سمت از نمایشگر دستگاه به مشاهده‌ی ویدئویی از یوتوب پرداخته و در سمت دیگر آن برنامه‌ی وایبر را اجرا و با دوستانتان چت کنید. بدون تردید اگر از فبلت گلکسی نوت اج سامسونگ استفاده کرده باشید و ناگهان به سمت استفاده از آیفون ۶ اپل بروید، خلاء مربوط به عدم وجود قابلیت م.لتی تسکینگ پیشرفته در آیفون ۶ اپل و سیستم عامل آی او اس آن را احساس خواهید کرد.

 

تنوع برنامه‌ها

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

برنامه‌های ارائه شده برای سیستم عامل اندروید بسیار متنوع و گسترده هستند. به عنوان مثال شما تقریبا نمی‌توانید برنامه یا بازی را بیابید که هم اکنون نسخه‌ی آی او اسی آن ارائه شده باشد، اما نسخه‌ی اندرویدی آن هنوز عرضه نشده باشد. گذشته از این موضوع، برنامه‌های غیر رایگان ارائه شده برای سیستم عامل اندروید نسبت به برنامه‌های آی او اسی ارزان قیمت‌تر هستند. به طور کلی سیستم عامل اندروید از این نظر نسبت به سیستم عامل اختصاصی آی او اس اپل که در سری محصولات آیفون این شرکت به کار گرفته می‌شوند برتری محسوسی دارد و این موضوع قابل چشم پوشی نیست.

 

روش‌های ساده‌تر بارگذاری موسیقی

6 قابلیت کاربردی که در گلکسی نوت اج وجود دارد اما آیفون 6 از آن محروم است

دانلود کردن موسیقی و بسیاری از امکانات دیگر در سیستم عامل آی او اس موضوعاتی دشوار، مسئله‌ساز و گاها آزار دهنده به شمار می‌روند. بدین منظور عموما شما مجبور به استفاده از یک کامپیوتر شخصی در کنار آیفون خود و همگام‌سازی از طریق سرویس iTunes خواهید بود. اما در سیستم عامل اندروید و فبلت گلکسی نوت اج شما به راحتی قادر به بارگذاری فایل‌ها MP3، جابه‌جایی آن‌ها و … خواهید بود.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • نحوه عوض کردن آیکون ها در آیفون ۶
 • از بین رفتن بدنه ی آیفون ۶ در تماس با گالیم
 • 1 دیدگاه

  1. […] پیدا کرده و بعد از چندین روز استفاده از iOS 9 بر روی گوشی هوشمند آیفون ۶، یک بررسی کلی از این سیستم عامل منتشر کرده است که در […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  3 + هشت =