نفوذ به ایمیل تنها با ارسال یک پیامک به تلفن همراه شما

دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۳
به این نوشته امتیاز دهید : 0

نفوذ به ایمیل تنها با ارسال یک پیامک به تلفن همراه شما

حتماً برای شما هم پیش آمده که پسورد ایمیلتان را فراموش کنید و یا اینکه توسط دستگاه دیگری مثل تبلت یا گوشی اقدام به ورود به ایمیلتان کنید. اتفاقی که در این مواقع  پیش می آید این است که طبق درخواست شما کد تاییدی به گوشی شما ارسال می شود که توسط آن باید صحت هویت شما برای ورود به ایمیلتان احراز شود.

این یکی از معمول ترین و ساده ترین روش هایی است که در چنین مواقعی می توانید کد را دریافت کنید و وارد ایمیلتان شوید. یک آسیب پذیری به این سیستم وارد است و می تواند توسط شخصی که هم شماره تلفن و هم ایمیل شما را دارد اتفاق بیفتد، به این ترتیب تنها با یک پیام کوتاه امکان به خطر افتادن حساب ایمیل شما امکان خواهد داشت. ترفندی ساده وجود دارد تا با سوء استفاده از این سیستم به ایمیل شما نفوذ شود.

تنها کاری که فرد در حال فیشینگ و نفوذ به ایمیل شما نیاز دارد انجام دهد آن است که فرایند فراموش کردن پسورد “forget password”  را برای ایمیل شما انجام دهد و بعد کد تایید احراز هویت توسط ارائه دهنده ی سرویس ایمیل به شماره ی تلفن شما پیامک زده می شود. حال شخص نفوذ کننده به ایمیل شما می تواند با پیامی از شماره ناشناس که حاوی یک اخطار است به این ترتیب که “عملیات غیر مجاز در حساب ایمیل شما در حال انجام است” از شما تقاضا کند تا کد تاییدی که دریافت کردید را به آنها اراسال کنید.

شاید فکر کنید این فرایند شک بر انگیز است و احتمالاً شما متوجه آن می شوید. اما نفوذ به ایمیل به راحتی ارسال کد تایید به پیامک ساختگی اتفاق می افتد .در واقع احتمالاً شما کد تایید را طبق تقاضایی که از شما شده است ارسال می کنید، چون تقریباً مطمئن هستید شما درخواست چنین کدی را نکرده اید. به محض اینکه این اقدام صورت بگیرد، فردی که مرتکب فیشینگ است تمام اطلاعات لازم برای نفوذ به ایمیل شما را دریافت می کند و برای مدتی می تواند فعالیت شما را قفل کند.

بنابراین بهتر است نسبت به چنین فعالیت هایی دقت بیشتری به خرج دهیم و این را به خاطر داشته باشید که دور زدن سیستم های امنیتی گاهی به همین سادگی می تواند اتفاق بیفتد.

منبع Phone Arena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • چگونگی توقف موزیک در حال پخش به وسیله تایمر
  • نحوه دانگرید از iOS 9 به ۸٫۴٫۱
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    7 × نُه =