موفقیت اپل در حذف خطوط آنتن از روی گوشی های آیفون

دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۱
به این نوشته امتیاز دهید : 0

موفقیت اپل در حذف خطوط آنتن از روی گوشی های آیفون

شرکت اپل موفق به دستیابی ماده ای شده است که شباهت بسیاری به فلز دارد و مزاحمتی برای دریافت سیگنال های وایرلس ایجاد نمیکند.

برای بعضی از مصرف کنندگان گوشی های آیفون ۶ و ۶ پلاس، خطوط آنتن بر روی این گوشی ها بسیار آزار دهنده می باشد. همانطور که قبلاً در ماه اکتبر اشاره شده بود، بعضی مصرف کنندگان این گوشی ها گزارش کرده بودند که رنگ خطوط آنتن بر روی این گوشی ها پس از چندین بار گذاشتن و در آوردن از جیب شلوار جین پاک می شود.  با این وجود، سیستم استفاده از این خطوط بسیار بهتر از سیستمی که در آیفون ۴ به کار گرفته شده بود می باشد که گاهی باعث قطع شدن تماس های کاربران می شد.

با این حال، اپل همواره به دنبال آن بوده است که از شر این خطوط که برای دریافت سیگنال های رادیویی ضروری می باشند، راحت شود. به عنوان اولین قدم برای حذف این خطوط، شرکت اپل مدارک لازم برای ثبت اختراع این ماده جدید را ارائه داده است که شباهت بسیاری به فلزی که این شرکت در آخرین مدل از گوشی های هوشمند خود استفاده کرده است دارد، اما این نکته قابل ذکر است که این ماده از جنس فلز نیست و در عین شفاف بودن مزاحمتی هم برای دربافت سیگنال های رادیویی ایجاد نمی کند.

در مدارکی که این شرکت برای ثبت این اختراع ارائه داده است ذکر شده که این شرکت می تواند از طرق مختلفی این ماده جدید را تولید کند. این راه ها شامل افزودن یک لایه ی غیر خازنی به یک لایه فلز اکسید شده و یا شکل دادن به اکسید ساختگی فلز و پوشاندن آن با یک لا یه غیر خازنی، می باشد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که شرکت اپل از این روش در آینده استفاده کند اما همچنان ثبت این اختراع این امید را به افرادی می دهد که دوست دارند آیفون بعدی را بدون این خطوط ببینند.

منبع Slash Gear

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • نحوه بازگشت آیفون به تنظیمات کارخانه
  • آیفون ۶ اس پلاس در مقابل ال جی جی ۴
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    نُه − 4 =