اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر از آیفون ۷ اپل حذف می‌شود!

سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱
به این نوشته امتیاز دهید : 0

 

اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر از آیفون 7 اپل حذف می‌شود!

اسکنر یا سنسور تشخیص اثر انگشت کاربر به کار گرفته شده در آیفون‌های اپل از دیربار مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. اسکنر اثر انشگتی که اپل در آیفون‌های خود به کار گرفته بر خلاف بسیار از اسکنر اثر انگشت‌های به کار گرفته شده در دستگاه‌های هوشمند اندرویدی عملکردی فوق‌العاده دقیق، حساس و بدون مشکل را به همراه دارد.

به طور کلی آیفون‌های اپل همواره از این نظر محصولاتی فوق‌العاده با کیفیت بودند. طی چند وقت اخیر و با توجه به استقبال کاربران از تجهیز گوشی‌های هوشمند به سنسور یا اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر، کمپانی‌های تولید کننده‌ی دستگاه‌های هوشمند اندرویدی نیز از این اسکنرها به شیوه‌های متنوعی در محصولات خود بهره گرفته‌اند. با این وجود همگی ما می‌دانیم که کیفیت عملکرد اسکنر اثر انشگت هیچ یک از این محصولات نمی‌تواند با کیفیت عملکرد اسکنر اثر انگشت آیفون‌های اپل برابری کند.

بنابراین با توجه به گسترش به کار گیری این تکنولوژی و قابلیت در دستگاه‌های هوشمند موبایلی و به نوعی فراگیر شدن آن، کمپانی اپل به این فکر افتاده تا از قابلیتی جدید در آیفون‌های جدیدش بهره بگیرد. بر اساس اطلاعات به دست آمده، به نظر می‌رسد که کمپانی اپل در یک اقدام نوآورانه قصد دارد که دکمه‌ی فیزیکی مربوط به اسکنر اثر انگشت کاربر را از آیفون ۷ خود حذف نموده و به جای آن از صفحه نمایش‌های اختصاصی و با قابلیت تشخیص اثر انگشت کابر استفاده کند. دقت داشته باشید که منظور از آیفون ۷ در واقع ایفونی است که اپل در سال ۲۰۱۶ میلادی به طور رسمی از آن رونمایی خواهد کرد، چرا که انتظار می‌رود آیفون‌ جدید و مربوط به سال ۲۰۱۵ این کمپانی طی با نام اختصاصی آیفون ۶S معرفی شود.

به طور کلی همانطور که می‌دانید نوآورانه بودن و ایجاد قابلیت‌های منحصر به فرد و متمایز در محصولات اپل همواره از ویژگی‌های خاص آن‌ها بوده است. بنابراین به نظر می‌رسد که اپل قصد ندارد در آیفون ۷ خود از تکنولوژی استفاده کند که هم اکنون توسط اغلب کمپانی‌های تولید کننده‌ی دستگاه‌های هوشمند اندرویدی از آن استفاده می‌شود. از اینرو آیفون جدید اپل از اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر بهره‌مند نخواهد بود.

اما صفحه نمایش آیفون یا آیفون‌های جدید اپل چگونه می‌تواند مانند یک سنسور تشخیص اثر انگشت عمل کند؟ نمایشگر لمسی که اپل در آیفون جدید خود قصد استفاده از آن را دارد به یک تراشه‌ی اختصاصی تجهیز خواهد بود که این تراشه منجر می‌شود تا کل پنل صفحه نمایش دستگاه مانند یک سنسور و اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر عمل کند. همانگونه که می‌دانید کمپانی اپل چندی پیش سیستم پرداخت الکترونیکی اختصاصی اپل پی (Apple Pay) را راه‌اندازی نمود. در این سیستم فرآیند پرداخت و انجام تراکنش با استفاده از سنسور یا اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر آیفون‌های اپل تایید و تکمیل می‌شود. بسیاری از افراد معتقدند که این شیوه عملکرد چندان قال اطمینانی را به همراه نخواهد داشت، اگرچه تاکنون عکس این قضیه به اثبات رسیده است. حال اگر آیفون جدید اپل از اسکنر تشخیص اثر انگشت کاربر بهره‌مند نشود و به جای آن از صفحه نمایشی اختصاصی با قابایت تشخیص اتوماتیک اثر انشگت کاربر بهره گرفته شود، مطمئنا شیوه‌ی تایید پرداخت الکترونیکی و استفاده از قابلیت اپل پی نیز به گونه‌ای پیشرفته‌تر انجام خواهد شد. البته باید توجه داشته باشیم که هنوز به منظور صحبت کردن در رابطه با جزئیات این موضوع زود است و بهتر است منتظر رونمایی اپل از این قابلیت در آیفون‌های جدیدش باشیم.

در این بین هنوز نام دقیق آیفون یا آیفون جدید اپل به طور قطعی مشخص نشده است. بسیاری از افراد و کارشناسان معتقدند که آیفون جدید اپل با نام آیفون ۶S معرفی می‌شود و برخی دیگر بر این باورند که اپل از نام آیفون ۷ برای این محصولات استفاده می‌کند. در هر حال همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره داشتیم منظور ما از آیفون ۷ اپل در واقعی آیفونی است که این کمپانی طی سال ۲۰۱۶ میلادی به طور رسمی از آن رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود که آیفون ۶S اپل طی ماه سپتامبر سال جاری به طور رسمی معرفی شود و احتمالا آیفون ۷ اپل هم در همین ماه و طی سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی خواهد شد.

منبع pocket-lint

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • چند تصویر واقعی از آیفون ۶s با رنگ رزگلد
  • آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس مجهز به ۲ گیگابایت حافظه رم می باشند
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    یک × 2 =