نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبی

سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ ۲۱:۲۸
به این نوشته امتیاز دهید : 0

با اینکه گوگل ماه گذشته و در رویداد Google I/O، سیستم عامل جدید خود با نام فعلی اندورید M را معرفی کرد ولی هنوز این نسخه جدید از سیستم عامل اندروید فاقد نام نهایی خود می باشد و تا عرضه اولین گوشی های مجهز به این سیستم عامل نیز چندین ماه مانده است. بنابر این تصمیم گرفتیم نکات و ترفند هایی را از آخرین نسخه موجود در بازار یعنی اندروید آبنبات چوبی خدمت شما خوانندگان محترم معرفی کنیم که شاید تا بحال از آن ها غافل بوده اید. پس با موبایل مگ همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به این نکات و ترفند ها.

قابلیت قفل هوشمند on-body detection را فعال کنید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیبا ارائه اندروید آبنبات چوبی، برخی تلفن های هوشمند از یک قابلیت ویژه به نام on-body detection برخوردار شدند که به کاربر اجازه می دهد با فعال کردن آن تا زمانی که گوشی را در دست دارد و در حال حرکت است گوشی قفل نشده و روشن باقی بماند و هنگامی که کاربر آن را بر روی زمین بگذارد گوشی فورا قفل می شود و برای باز کردن آن باید رمز عبور و یا الگوی تعیین شده را وارد کرد. اگر گوشی شما هم از این قابلیت بهره مند است می توانید با مراجعه به تنظیمات Security گوشی خود و لمس بر روی گزینه Smart Lock آن را فعال کنید.

بخش اعلان ها را بهتر مدیریت کنید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیحتما شما هم در نسخه های قبل اندروید با این مشکل مواجه شده اید که تعداد اعلان ها با نصب برنامه های مختلف افزایش یافته و صدای هشداری که هر کدام از این اعلان ها ایجاد می کنند باعث می شوند تا در نهایت تصمیم بگیرید تا گوشی را بر روی حالت بی صدا قرار دهید ولی خوب همیشه این کار هم مفید نمی باشد و ممکن است متوجه برخی اعلان های مهم مانند ایمیل های ورودی نشوید. در اندروید آبنبات چوبی این مشکل نیز حل شده و با فشردن هر کدام از کلید های کاهش یا افزایش صدا منویی ظاهر می شود که در آن می توانید اولویت اعلان ها را مشخص کنید. هنگامی که این قابلیت را فعال کنید همه اعلان ها مانند همیشه نمایش داده می شوند ولی در این بین تنها برای اعلان های برنامه هایی که آن ها را به عنوان برنامه های اولویت دار مشخص کرده اید صدای هشدار پخش خواهد شد (برای تنظیم برنامه های اولویت دار می توانید بر روی شکل چرخ دنده لمس کنید). همانطور که در شکل هم مشخص می باشد، می توانید این قابلیت را برای یک دوره زمانی مشخص و یا تا زنگ هشدار بعدی و یا به صورت نامحدود فعال کنید.

بر روی باطری دستگاه خود نظارت داشته باشید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیاندروید آبنبات چوبی دارای قابلیت های خوبی در زمینه مدیریت باطری می باشد. پس بهتر است از این قابلیت ها حداکثر استفاده را ببرید. با مراجعه به بخش تنظیمات باطری در منوی Settings گوشی خود می توانید مدت زمان باقی مانده تا اتمام باطری و برنامه هایی که بیشترین مصرف انرژی را دارند، را مشاهده کنید و حتی می توانید قابلیت مدیریت هوشمند باطری را نیز در این بخش فعال کنید. با اتصال شارژر گوشی نیز مدت زمان باقی مانده تا تکمیل فرآیند شارژ بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

میزان مصرف دیتای خود را مدیریت کنید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیبا توجه به گران بودن هزینه اینترنت به خصوص اینترنت همراه در کشورمان، می توان گفت مدیریت درست بر روی میزان دیتای مبادله شده از نان شب هم واجب تر می باشد! اگر دوست دارید بدایند در مجموع چه مقدار از اینترنت همراه سیم کارت خود استفاده کرده اید می توانید در صفحه اصلی با کشیدن لبه بالایی صفحه نمایش به سمت پایین، بخش اعلان ها را باز کرده و سپس با تکرار همین کار تنظیمات سریع گوشی را فراخوانی کنید. در این قسمت با لمس نماد دیتای شبکه همراه، به سرعت میزان مصرف خود را در ماه جاری مشاهده کنید.

از سرویس OK Google استفاده کنید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیوقتی که می خواهید به سرعت مطلبی را در اینترنت جستجو کنید یا قابلیتی را در گوشی خود فعال کنید، می توانید از سرویس OK Google استفاده کنید. در اندروید آبنبات چوبی این امکان فراهم شده تا در هر قسمتی از گوشی خود که باشید به سرعت OK Google را فراخوانی کنید. برای فعال کردن این قابلیت ابتدا Google app را اجرا کنید، سپس با مراجعه به بخش تنظیمات در منوی برنامه، در قسمت Voice heading می توانید OK Google را فعال نمایید.

حالت میهمان را برای استفاده دیگران از گوشی، فعال کنید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیسیستم عامل اندروید آبنبات چوبی با داشتن قابلیت مدیریت حساب های کاربری، بیش از پیش به لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی شباهت پیدا کرده است. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید گوشی خود را به یکی از دوستان خود و یا اعضای خانواده خود بدهید تا به استفاده از آن و یا بازی کردن بپردازند، در چنین حالتی می توانید با فعال کردن گزینه میهمان دیگر نگران از دست دادن اطلاعات خود و خرابکاری دوستان نباشید. هنگامی که حالت میهمان فعال می شود تمام برنامه ها و تنظیمات شخصی شما از هرگونه تغییری مصون خواهند بود و کاربر قادر به دستکاری آن ها نخواهد بود. برای فعال کردن این مورد می توانید با پایین کشیدن بخش اعلان ها بر روی آواتار خود لمس کنید و سپس گزینه میهمان را انتخاب نمایید.

مانع نمایش اعلان ها در صفحه قفل شوید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیدر اندروید آبنبات چوبی این امکان فراهم شده که در حالت قفل نیز برخی اعلان ها در صفحه نمایش نشان داده شوند تا کاربر بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی از آن ها مطلع شود. اما این قابلیت ممکن است مورد خوشایند برخی کاربران نباشد زیرا همه قادر به مشاهده این اعلان ها خواهند بود. اگر شما هم می خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید می توانید با مراجعه به بخش Sound & notification در تنظیمات گوشی این کار را انجام دهید. به علاوه این امکان نیز وجود دارد که در هر برنامه با مراجعه به تنظیمات آن، نمایش اعلان ها در صفحه قفل را برای آن برنامه غیر فعال کنید.

قابلیت جستجو در بخش تنظیمات

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیدر سیستم عامل اندروید و به ویژه نسخه آبنبات چوبی آن تنظیمات بسیاری در اختیار کاربر قرار گرفته تا بتواند به راحتی تمام بخش های دستگاه را شخصی سازی نماید. اما با توسعه یافتن بخش تنظیمات، یافتن قسمت مورد نظر از بین منو های تو در تو مشکل تر شده است. برای حل این مشکل گوگل اقدام به قرار دادن قابلیت جستجو در تنظیمات اندروید آبنبات چوبی نموده است که با ورود به این بخش و لمس علامت ذره بین می توانید به راحتی بخش مورد نظر خود را پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت حتی می توان یک شبکه Wi-Fi و یا Bluetooth را نیز تنها با درج نام آن پیدا کرد.

قفل کردن گوشی بر روی یک برنامه یا بازی خاص

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیفرض کنید می خواهید گوشی هوشمندتان را در اختیار کودک خود قرار دهید تا با آن بازی کند و یا یکی از دوستان شما قصد استفاده از برنامه ای خاص بر روی گوشی شما را دارد. برای این موارد هم در اندروید آبنبات چوبی قابلیتی در نظر گرفته شده است. این قابلیت که سنجاق کردن یا Pin نام دارد به شما امکان می دهد که یک بازی یا برنامه را اجرا کرده و سپس با لمس کلید مربع و ظاهر شدن نماد Pin در گوشه پایین صفحه، اقدام به قفل کردن گوشی بر روی آن برنامه یا بازی نمایید. با فعال شدن Pin اگر کاربر قصد خروج از بازی یا برنامه را داشته باشد باید رمز عبور و یا الگوی رمز را وارد کند.

روشن کردن چراغ قوه

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیخبر بدی که برای توسعه دهندگان برنامه های چراغ قوه باید بدهیم این است که اندروید آبنبات چوبی به صورت پیش فرض بر روی خود از یک برنامه چراغ قوه استفاده می کند. کافیست تا با دو بار پایین کشیدن لبه بالایی صفحه و مراجعه به بخش تنظیمات سریع، اقدام به فعال سازی این چراغ قوه که با نام Flashlight و یا Torch نمایش داده شده است، نمایید.

بلندی صدا را برای بخش های مختلف به صورت جداگانه تنظیم کنید

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبییکی از قابلیت های کاربردی و جالبی که گوگل در نسخه ۵٫۱ سیستم عامل اندروید اضافه کرده است، امکان تنظیم بلندی صدا برای کل سیستم و بخش اعلان ها به صورت جداگانه می باشد. اگر در حال پخش یک آهنگ بر روی گوشی هوشمند خود باشید، با فشردن کلید های افزایش و کاهش صدا می توانید طبق روال عادی به تنظیم بلندی صدا بپردازید اما نکته جالب این جاست که با لمس نماد زنگوله در کنار خط نشان دهنده میزان بلندی صدا، می توانید میزان صدای هشدار اعلان ها را نیز به صورت جداگانه تنظیم نمایید.

بازی مشابه Flappy Bird این بار با نماد اندروید به جای پرنده!

نکات و ترفند هایی برای استفاده بهتر از اندروید آبنبات چوبیاگر از بازی معروف Flappy Bird خوشتان می آید ولی به هر دلیلی آن را بر روی گوشی خود ندارید نگران نباشید، زیرا گوگل یک نسخه مشابه این بازی را درون سیستم عامل اندروید آبنبات چوبی خود مخفی کرده است! برای دسترسی به این بازی ابتدا باید به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کنید سپس بر روی گزینه درباره تلفن یا About phone لمس کنید. در صفحه ظاهر شده بر روی ورژن اندروید، ۴ بار به صورت متوالی لمس کنید. با انجام این کار صفحه ای نشان داده می شود که عبارت lollipop در وسط آن قرار دارد، حال بر روی این عبارت چندین بار به صورت متوالی لمس کنید و در آخر انگشت خود را بر روی آن نگه دارید. اگر این کار را درست انجام دهید، بازی آغاز خواهد شد.

منبع gizmag
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • ارائه بروزرسانی اندروید ۶٫۰ مارشمالو در تاریخ ۵ اکتبر
 • اپل اپلیکیشن Move to iOS را برای اندروید عرضه کرد
 • 1 دیدگاه

  1. […] نکته را یادآوری کنیم که آخرین نسخه این سیستم عامل یعنی اندروید آبنبات چوبی، از زمان عرضه خود تا به الان تنها بر روی ۲۰ درصد از […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  2 − = یک