حذف خودکار اپلکیشن ها، قابلیت جدید بتای دوم iOS 9

چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ ۸:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

همانطور که مستحضر هستید و در موبایل مگ نیز اعلام شد، ورژن دوم بتای iOS 9 شب گذشته عرضه شد. در iOS 9 بتا دو، قابلیتی اضافه شده است که در سایت های دیگر تا به حال به آن اشاره نشده است.

اگر مایل هستید، می توانید بررسی جامع و کامل iOS 9 را با کلیک روی لینک زیر مطالعه نمایید :

بررسی کامل و جامع iOS 9

همانطور که می دانید، برای نصب آپدیت های سیستم عامل iOS نیاز به فضای خالی در حافظه دستگاه دارید. معمولا در صورتی که این فضای خالی موجود نباشد، شما مجبور هستید تا برخی از اپلیکیشن ها را پاک کنید تا فاضی کافی برای نصب و به روزرسانی دستگاه خود ایجاد نمایید. با استفاده از قابلیت جدیدی که به ورژن دوم بتای iOS 9 اضافه شده است، دیگر نیازی به این کار نیست. سیستم عامل به صورت خودکار، برخی از اپلیکیشن ها را برای خالی کردن فضا پاک می کند و پس از انجام عملیات نصب و به روز رسانی، مجددا اقدام به دانلود و نصب آنها می نماید.

 

حذف خودکار اپلکیشن ها، قابلیت جدید بتای دوم iOS 9

 

کاربران هنگام اقدام به آپدیت، با پیغامی ( مانند عکس فوق ) روبرو می شوند که گویای مطلب مذکور است. در صورت موافقت ( انتخاب گزینه Allow App Deletion )، برخی نرم افزارها به تشخیص سیستم عامل حذف خواهند شد. همچنین شما می توانید با قبول نکردن پیغام فوق، به صورت دلخواه نرم افزارهایی که دارای حجم زیاد هستند را حذف نمایید و پس از عملیات به روز رسانی، مجددا آنها را نصب کنید.

در iOS 9 ، اپل میزان فضای خالی را به طرز محسوس و قابل ملاحظه ای کاهش داده است. این مقدار در iOS 8 برابر ۴٫۳ گیگابایت بود، در حالی که در iOS 9 تنهای ۱٫۳ گیگابایت فضای خالی برای عملیات به روزرسانی دستگاه نیاز است.

نسخه نهایی iOS 9 ، پاییز امسال عرضه خواهد شد.

منبع Apple Insider
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • روشن کردن قابلیت Low Power Mode [ آموزش آی او اس ۹ ]
  • آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون ۶ اس
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    − 2 = شش