۵ گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۱
به این نوشته امتیاز دهید : 0

5 گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

بدون تردید تا پیش از این در رابطه با کتاب رکوردهای جهانی گینس شنیده‌اید. این کتاب در واقع مرجعی است که در آن مجموعه‌ای از تازه‌ترین و جدیدترین رکوردهای بین‌المللی به ثبت می‌رسد. این کتاب هر سال با اطلاعاتی جدید موجود ویرایش و چاپ می‌شود و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است.

به طور کلی رکوردهایی که در کتاب گینس ثبت می‌رسند موضوعات و دسته‌بندی‌های کاملا متنوع و متعددی را شامل می‌شوند. موضوعات رکوردهای به ثبت رسیده در این کتاب گاها عجیب و غریب نیز هستند. در هر صورت با پیشرفت دنیای تکنولوژی دستگاه‌های هوشمند موبایلی بخشی از این کتاب هم به رکوردهای مرتبط با این محصولات اختصاص داده شده است.

در این مقاله ما قصد داریم که پنج گوشی هوشمند را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم که هر یک از آن‌ها توانسته‌اند به نحوی رکوردی جدید و جهانی را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسانند. بنابراین با موبایل‌ مگ همراه باشید.

 

گوشی هوشمند جی ۴ ال جی

5 گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

گوشی هوشمند جی ۴ کمپانی ال جی توانست امسال رکورد سرعت عکسبرداری سلفی در مدت زمانی مشخص را شکسته و نام خود را در این زمینه وارد کتاب رکوردهای گینس سال ۲۰۱۵ کند. کمپانی ال جی امسال با استفاده از گوشی هوشمند جی ۴ در شهر مکزیکو سیتی (پایتخت مکزیک) توانست ظرف مدت زمان ۲ ساعت ۷۴۶ عدد عکس سلفی شامل چهره‌ی ۲۵۰۰ فرد مختلف را ضبط نماید. یعنی این محصول توانسته ظرف مدت زمان ۱۲۰ دقیقه‌ی سپری شده به طور میانگین در هر ۱۰ ثانیه یک عکس سلفی ضبط کند.

جالب است بدانید که رکورد پیشین مرتبط با این موضوع که از آن با نام اختصاصی رکورد Selfie Relay Chain یاد می‌شود از آن دو گوشی هوشمند گلکسی A3 و گلکسی A5 سامسونگ بوده است. این دو گوشی هوشمند توانسته بودند ظرف مدت زمان ۱۲۰ دقیقه ۵۳۱ تصویر سلفی را ضبط نمایند. باید دقت داشته باشید که این عکسبرداری ۲ ساعته بدون شارژ مجدد باتری دستگاه و استفاده از قابلیت‌های دیگر آن انجام می‌شود، بنابراین عملکرد گوشی هوشمند جی ۴ ال جی در این زمینه فوق‌العاده بوده و ثبت رکورد آن در کتاب گینس موضوعی جالب توجه به شمار می‌رود.

 

گوشی هوشمند Elife S5.1 کمپانی جیونی

5 گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

کمپانی‌های چینی تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند هم ظرف چند سال گذشته پیشرفت‌های جالب توجه‌ای را داشته‌اند. زمانی این کمپانی‌ها و محصولات آن‌ها از طراحی‌های ظاهری کپی برداری شده بهره‌مند بودند و کیفیت ساخت آن‌ها نیز به هیچ عنوان مناسب نبود. اما هم اکنون این شرکت‌های چینی پیشرفت‌های گسترده‌ای را شامل شده‌‌اند و هم اکنون شاهد آن است که رکورد طراحی باریک‌ترین گوشی هوشمند جهان از آن یکی از کمپانی چینی تولید کننده‌ی دستگاه‌های هوشمند موبایلی یعنی شرکت جیونی است.

گوشی هوشمند Elife S5.1 کمپانی جیونی از نظر ظاهری فوق‌العاده دقیق و ظریف طراحی شده است. ضخامت بدنه‌ی این محصول برابر با ۵٫۱ میلیمتر است و این موضوع سبب شده که این محصول طی بازه‌ی زمانی مشخصی رسما به عنوان باریک‌ترین گوشی هوشمند طراحی و تولید شده در دنیا شناخته شود. نوآوری‌های این چنینی توسط کمپانی جیونی به طور مکرر پیاده‌سازی شده است. به عنوان مثال یکی دیگر از نوآوری‌های اخیر این شرکت مربوط به تجهیز گوشی هوشمند Marathon M5 آن به باتری با ظرفیت و توان ۶۰۲۰ میلی آمپر ساعت محسوب می‌شود. در هر صورت ثبت رکوردهایی این چنینی از سوی کمپانی‌های چینی که زمانی در زمینه‌ی طراحی گوشی‌های هوشمند حرفی برای گفتن نداشتند به واقع موضوعی جالب توجه به شمار می‌رود.

 

گوشی هوشمند R5 کمپانی اوپو

5 گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

کمپانی اوپو (Oppo) هم از دیگر شرکت‌های چینی طراح و تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. این کمپانی با رونمایی از گوشی هوشمند R5 خود توانست رکورد باریک‌ترین گوشی هوشمند جهان را از گوشی Elife S5.1 کمپانی جیونی برباید. گوشی هوشمند R5 شرکت اوپو ضخامتی برابر با ۴٫۸۵ میلیمتر داشته و برای مدت زمان زیادی است که به عنوان باریک‌ترین گوشی هوشمند جهان شناخته می‌شود.

البته در این بین سایر جنبه‌های طراحی و عملکرد گوشی هوشمند Oppo R5 چندان چنگی به دل نمی‌زند. در واقع با تمرکز بیش از اندازه بر روی کاهش ضخامت بدنه‌ی این محصول، کمپانی اوپو نتوانسته سایر خصوصیات و ویژگی‌های اصلی و حائز اهمیت این محصول را به خوبی مدیریت و طراحی کند. به عنوان مثال گفته شده که عملکرد باتری به کار گرفته شده در این گوشی هوشمند چندان مناسب نبوده و همچنین کیفیت اسپیکرهای آن و صدای خروجی از دستگاه بسیار پایین است. به طور کلی اگر تنها دنبال خرید یک گوشی هوشمند فوق باریک هستید، بدون تردید گوشی هوشمند R5 کمپانی اوپو محصولی مناسب برای شما به شمار می‌رود. اما اگر در کنار این موضوع کیفیت عملکرد دستگاه نیز برای شما حائز اهمیت باشد دیگر خرید گوشی هوشمند R5 چندان گزینه‌ی مناسبی برایتان محسوب نخواهد شد.

 

گوشی هوشمند One کمپانی اچ تی سی

5 گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

کمپانی اچ تی سی شاید از نظر میزان فروش دستگاه‌های هوشمند خود و کسب درآمد و سود چندان عملکرد قابل قبول و جالب توجه‌ای را نداشته باشد، اما این کمپانی در زمینه‌ی طراحی و تولید بزرگ‌ترین گوشی هوشمند بهره‌مند از جلوه‌های انیمیشنی رکوردی را به ثبت رسانده است. گوشی هوشمند HTC One چندین و چند (چیزی در حدود ۴۰۰) تصاویر متحرک و قابلیت‌های انیمیشنی یکپارچه، دقیق و همگام‌سازی شده را به همراه داشت و از این نظر توانست به عنوان اولین و بزرگ‌ترین گوشی هوشمند با قابلیت‌های انیمیشنی و متحرک نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

 

گوشی هوشمند Optimus 2X کمپانی ال جی

5 گوشی هوشمندی که به نحوی رکورددار گینس را هستند

زمانی استفاده از گوشی‌های هوشمند مجهز به پردازنده‌های دو هسته‌ای موضوعی دور از انتظار و به نوعی رویا پردازانه محسوب می‌شد. همانطور که می‌دانید هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی پرازنده‌ها و سیستم روی یک چیپ‌ها (SoC)، پردازنده‌های به کار گرفته شده در گوشی‌های هوشمند پردازنده‌هایی هشت و یا حتی ده هسته‌ای هستند. اما زمانی از پردازنده‌های تک هسته‌ای در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شد. در این بین این کمپانی ال جی بود که با ارائه‌ی گوشی هوشمند Optimus 2X رویای تجهیز این محصولات به پردازنده‌های دو هسته‌ای را عملی کرد. گوشی هوشمند Optimus 2X ال جی در سال ۲۰۱۱ معرفی و عرضه شد و تقریبا آغازی برای پیشرفت‌های آتی در زمینه‌ی پردازنده‌های موبایلی بوده است. از اینرو این گوشی هوشمند به عنوان اولین گوشی هوشمند تجهیز شده به پردازنده‌ای دو هسته‌ای شناخته می‌شود و نام آن نیز در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

منبع phonearena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • معرفی رسمی گوشی هوشمند Ubik Uno توسط کیک استارتر
  • کمپانی Oppo از جدیدترین گوشی خود Mirror 5s رونمایی کرد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × سه = 15