سرعت شارژر بی سیم “Qi” گوشی های هوشمند افزایش می یابد

چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۸
به این نوشته امتیاز دهید : 0

سرعت شارژر بی سیم Qi گوشی های هوشمند افزایش می یابد

امروز اغلب گوشی های هوشمند قابلیت شارژ بی سیم را ارائه می دهند، اما یکی از اشکالات این تکنولوژی آن است که سرعت دریافت شارژ بصورت وایر لس بسیار کندتر از شیوه سنتی شارژ گرفتن مستقیم از کابل برق است، بخصوی شارژ گرفتن از شارژر سریع کوالکام ۲٫۰٫ در سه شنبه ی گذشته، کنسرسیوم انرژی بی سیم (WPC) استاندارد جدیدی برای بالا بردن شارژر بی سیم در آینده اعلام کرد.

در این استاندارد جدید، امکان ارسال شارژ تا ۱۵ وات به گوشی هوشمند مجهز به شارژر بی سیم امکان پذیر است، که این امر کاربران را قادر می سازد  تا گوشی هوشمندشان را در کمتر از ۳۰ دقیقه تا ۶۰ درصد شارژ کنند.

به گفته ی رئیس WPC، آقای منمو تروفرز، این تکنولوژی نقطه ی عطفی برای ارائه ی قدرت بالاتر شارژ بی سیم Qi خواهد بود. این تکنولوژی راه را برای اعضای WPC هموارتر می کند تا دستگاه های بیشتری که متقاضی شارژر بی سیم Qi هستند را با این فن آوری یکپارچه سازی و سازگار کنند. وی اشاره کرد که در این راستا بیشتر از ۵۰ واحد فعال Qi مستقر شده اند.

البته نباید منتظر این تکنولوژی به این زودی ها بود اما WPC اعلام کرده است که مشخصات و ابزار مورد نیاز باید جهت انطباق با بروز رسانی مورد بررسی قرار بگیرند و در حال حاضر در دسترس اعضای کنسرسیوم قرار گرفته اند. بنابراین ارائه ی این تکنولوژی به محصولات جدیدی که تازه به بازار خواهند آمد کمی زمان بر خواهد بود. خبر خوب این است که این بروز رسانی قرار است با محصولاتی که پیش تر با تکنولوژی شارژر بی سیم ارائه شده اند نیز سازگار باشد.

منبع Techno Buffalo

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • تصاویر برتر مسابقه ی عکاسی با آیفون در سال ۲۰۱۵
 • نسخه ی ۱۲۸ گیگابایتی ایسوس زنفون ۲ پنجشنبه رونمایی میشود
 • 1 دیدگاه

  1. […] وجود کوچکتر شدن باطری گلکسی نوت ۵، این گوشی هوشمند از قابلیت شارژ سریع بی سیم نیز پشتیبانی می کند که البته لوازم جانبی مورد نیاز […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  سه − = 0