دستبند هوشمند محصول گوگل X برای پیگیری وضعیت سلامتی و مصارف پزشکی

چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۷:۵۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

دستبند هوشمند محصول گوگل X برای پیگیری وضعیت سلامتی و مصارف پزشکی

شرکت گوگل بر روی دستبند هوشمند با هدف پیگیری وضعیت سلامتی کاربر، کار می کند که بسیار دقیق تر از دستگاه های پوشیدنی در بازار  قرار است عمل کند. این بدان معنا است که این دستبند هوشمند می تواند به پزشکان و محققان کمک کند تا وضعیت پزشکی بیماران را در خارج از بیمارستان تحت کنترل داشته باشند و جریان ثابتی از اطلاعات پزشکی برای آنها فراهم شود.

همانطور که بلومبرگ به نقل از سرپرست علوم زیستی شرکت گوگل، اندی کونراد گزارش کرده است، این دستبند هوشمند همانند دستگاه های پوشیدنی موجود در بازار، این توانایی را دارد که ضربان قلب و نبض کاربر را اندازه گیری کند؛ با این تفاوت که این اطلاعات را هر دقیقه به روز رسانی می کند. همچنین این دستبند هوشمند درجه حرارت پوست را در هر دقیقه اندازه گیری می کند و اطلاعاتی همچون قرار گرقتن در مقابل نور خورشید را ثبت می کند. چنین مشخصاتی این دستگاه را تبدیل به گزینه ی مناسبتر برای کنترل شرایط پزشکی کاربر نسبت به دستبند یا ساعت های هوشمند موجود در بازار می کند.

این دستبند هوشمند توسط گوگل ایکس در دست ساخت است. این نکته قابل ذکر است که این قسمت از شرکت گوگل که در Mountain View واقع شده است ، یعنی همان جایی که محصولاتی همچون عینک گوگل، گوگل لون و ماشین بدون راننده ساخته شده اند. شرکت گوگل در سالهای اخیر بر روی شماری از پروژه های پزشکی مثل لنز چشم هوشمند برای کنترل گلوکوز و استفاده از ذرات نانو برای تشخیص بیماری ها با بکارگیری تکتولوژی کار کرده است.

کنراد در مصاحبه تلفنی با بلومبرگ اشاره کرده است، “هدف ما از ساخت این دستبند هوشمند این بود که آن را به دستگاهی پزشکی تبدیل کنیم تا به بیماران تجویز شود و یا در تحقیقات پزشکی از آن استفاده شود.”

با تجویز این دستبند هوشمند به بیماران، گوگل این هدف را دنبال می کند که به پزشکان کمک کند تا با مشکلاتی که در زمان پیگیری وضعیت سلامتی بیماران مواجه هستند، حل شود. کنراد اضافه کرد که گوگل به زودی تیمی از محققان و داروسازان را برای آزمایش دقت این دستگاه برای استفاده در آمریکا و اروپا گرد هم خواهند آورد. همچنین شرکت گوگل ممکن است به دنبال همکاری برای تولید این دستگاه باشد.

گوگل ایکس در ماه آپریل گزارش کرده بود که بر روی نسل جدید باتری های لیتیومی و جامد کار میکند. همچنین این شرکت اعلام کرده بود که ۲۰ پروژه مرتبط به باتری در دست ساخت دارد که کاربرد های زیادی در تکنولوژی های جدید خواهد.

منبع NDTV Gadgets

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • شیائومی تاکنون بیش از ۶ میلیون دستبند Mi Band را به فروش رسانده است
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    9 + سه =