تسلط اپل بر بازار گوشی های هوشمند و تغییر استراتژی سامسونگ و ال جی در برابر رقیب

پنج شنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۳۲
به این نوشته امتیاز دهید : 0

تسلط اپل بر بازار گوشی های هوشمند و تغییر استراتژی سامسونگ و ال جی در برابر رقیب

شایعاتی درباره احتمال ارائه شدن جدیدترین گوشی های پرچمدار ال جی و سامسونگ در نیمه ی دوم امسال منتشر شده که با توجه به شرایطی که این روزها در صنعت گوشی های هوشمند حاکم است، احتمال صحت شایعات کم نیست.این احتمال می رود که دو گوشی پرچمدار از این کمپانی ها و آن هم در طول یک سال ارائه شود. با موبایل مگ همراه باشید.

در رویداد MWC (کنگره ی جهانی موبایل) در ماه مارچ امسال، رئیس شرکت ال جی اظهار داشت:

“قرار است کمپانی ال جی یک گوشی برتر به لحاظ طراحی و عملکرد در سری جی ارائه دهد. این نشان می دهد که ما گوشی پرچمدار ال جی را امسال معرفی می کنیم.”

در مورد کمپانی سامسونگ هم چند منبع اشاره به این داشتند که:

“سامسونگ قرار است از گوشی پرچمدار گلکسی نوت ۵ در نیمه ی دوم امسال پرده برداری کند. اگر همزمان با این گوشی، سامسونگ گلکسی اس۷ نیز معرفی شود احتمالاً نتیجه ی خوبی پیش نخواهد آمد.”

این بیانیه ها صحت شایعات را قوت می بخشند و احتمال ارائه گوشی گلکسی اس۷ یا گلکسی نوت۵ و یا هر دو آنها به طور همزمان وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر گفته هایی درباره حرکت سامسونگ به سمت انتشار گوشی پرچمدار بعدی اش وجود دارد و گفته می شود در صورتی که این کمپانی فروش گلکسی اس۶ را قابل رقابت با آیفون ۶ اس که بزودی معرفی می شود، پیش بینی نکند اجباراً گلکسی نوت۵ را ارائه خواهد داد. این استراتژی نه تنها در مورد کمپانی سامسونگ بلکه در مورد تمام کمپانی های دیگری که  در حال رقابت با همتای آی او اسی خود هستند صدق می کند. گفته های رئیس کمپانی ال جی که در بالا به آن ها اشاره شد هم بر این مساله دلالت می کند و احتمال به وقوع پیوستن شایعات را افزایش می دهد.

اگر این شایعات صحت پیدا کنند، چرخه ی انتشار گوشی های پرچمدار سامسونگ و ال جی تغییر خواهد کرد. رسم معمول این است که کمپانی ها در رویدارد MWC در اوایل هر سال گوشی های پرچمدارشان را معرفی کنند و بعد در طول نیمه اول سال آن ها را ارئه دهند. بر اساس این استراتژی، هر دو کمپانی غول پیکر کره ای، یعنی  سامسونگ و ال جی گوشی های پرچمدارشان را در نیمه اول امسال ارائه کردند؛ کمپانی سامسونگ گوشی گلکسی اس۶ و گلکسی اس۶ ادج و کمپانی ال جی نیز جی۴ را ارئه دادند. قاعدتاً این کمپانی ها باید در نیمه ی دوم سال گوشی های مبتدی و رنج متوسط تر به همراه لوازم جانبی و دیگر دستگاه های الکترونیکی را عرضه کنند.

با این وجود آیا این دو کمپانی قادر به رقابت با رقیب سرسخت شان، اپل خواهند بود یا تن به تغییر استراتژی و صحت بخشیدن به شایعات خواهند داد؟

می توانیداخبار تکمیلی درباره احتمال معرفی گلکسی اس۷ قبل از پایان ۲۰۱۵ و البته مقایسه ی اجمالی دو گوشی پرچمدار سامسونگ گلکسی اس۶ و ال جی جی۴ که امسال معرفی شدند را مطالعه کنید.

منبع Android Headlines

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آیا پیش فروش مدل های جدید نکسوس طبق شایعات تا ۱۳ اکتبر آغاز خواهد شد؟
  • آیا V10 نام دیگر ال جی G4 پرو است؟
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × 4 = چهار