۵ گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

5 گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

کتاب رکوردهای گینس یکی از مشهورترین و مهم ترین منابع ثبت رکوردهای مختلف است. پیش از این احتمالا با رکوردهایی که انسان ها در این کتاب ثبت کرده اند آشنا شده اید، اما این بار می خواهیم شما را با تلفن های هوشمندی آشنا کنیم که نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده اند. با موبایل مگ همراه باشید.

 1. ال جی جی ۴: ثبت طولانی‌ترین صف سلفی دنیا

5 گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

احتمالا این روزها اخبار این ثبت رکورد را بسیار شنیده اید. ال جی در مکزیکو سیتی صفی ۲۵۰۰ نفره تشکیل داد و این ۲۵۰۰ نفر طی مدت دو ساعت ۷۴۶ عکس مختلف به وسیله ی ال جی جی۴ گرفتند.  این گوشی به طور میانگین در هر ۱۰ ثانیه یک عکس سلفی گرفت و توانست رکورد ۵۳۱ سلفی را به نام خود ثبت کند. این گونه ادعا شده که  ال جی جی۴ تمامی این عکس‌ها را بدون نیاز به شارژ یا تعویض باتری گرفته است و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است.

 1. جیونی iLife S 5.1 : لقب نازک‌ترین گوشی دنیا (برای مدتی)

5 گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

جیونی یک شرکت چینی است که به تازگی با ثبت یک رکورد در عرصه ی تلفن های هوشمند به شهرت رسید. این شرکت گوشی هوشمندی با ضخامت ۵.۱ میلی‌متری ساخته که باتری با ظرفیت ۶۰۲۰ میلی‌ آمپر دارد. این گوشی هوشمند که ای‌لایف اس ۵.۱ نام داشت در برهه ای از زمان توانست رکورد دار باشد و عنوان نازک ترین گوشی را برای یک ماه تصاحب کند.

 1. Oppo R5: نازک ترین گوشی دنیا ( این گوشی لقب نازک ترین گوشی را از جیونی iLife S 5.1 گرفت و به خود اختصاص داد.)

5 گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

این گوشی هوشمند رکورد با ضخامت ۴.۸۵ میلی متر و عنوان نازک ترین گوشی دنیا را از جیونی iLife S 5.1 گرفت و جای آن را در کتاب رکوردهای گینس پر کرد. اما در عین باریک بودن این گوشی ضعف های بسیاری داشت و نتوانست محبوبیت زیادی پیدا کند.

 1. اچ‌تی‌سی وان: بزرگترین موزائیک ساخته شده با گوشی‌

5 گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

اچ تی سی وان یکی از پرچمداران محبوب این کمپانی است که رکورد عجیبی در کتاب گینس به نام خود ثبت کرده است. شرکت اچ تی سی ۴۰۰ اچ‌تی‌سی وان را کنار هم قرار داده و بزرگ ترین موزائیک از گوشی های دنیا را به نام خود ثبت کرده است. در این موزائیک که از اچ تی سی وان تشکیل شده تصاویر به طور همزمان و هماهنگ پخش می شدند.

 1. LG Optimus 2X : اولین گوشی دو هسته‌ای

5 گوشی هوشمند که در گینس رکورد دار شدند

LG Optimus 2X اولین گوشی هوشمند دو هسته ای بود که روانه بازار شد این گوشی در سال ۲۰۱۱ عرضه شد و توانست نام خود را در کتاب رکوردهای گینس این گونه ثبت کند.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • مقایسه گوشی های ال جی V10 و ال جی جی ۴
 • تصاویر کالبد شکافی ال جی نکسوس ۵X از iFixit [مشاهده کنید]
 • دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  + نُه = 18