آموزش فعال‌سازی سرویس و محیط امنیتی ناکس در گوشی‌های سامسونگ

یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 6

آموزش فعال‌سازی سرویس و محیط امنیتی ناکس در گوشی‌های سامسونگ

شاید تا کنون نام سرویس امنیتی ناکس سامسونگ یا همان Samsung Knox را نشنیده باشذ. سرویس ناکس سامسونگ در واقع قابلیتی است که به موجب آن محیطی فوق‌العاده امن، شخصی و حفاظت شده در دستگاه هوشمند شما ایجاد می‌شود. البته این سرویس تنها در برخی از محصولات رده بالای سامسونگ نظیر فبلت گلکسی نوت ۳، گلکسی نوت ۴، گوشی هوشمن گلکسی اس ۵ و گلکسی اس ۶ قابل راه‌اندازی خواهد بود، بنابراین دقت داشته باشید که اگر قصد فعال‌سازی این قابلیت و سرویس مربوط به آن را دارید، گوشی هوشمند شما حتما باید به طور اختصاصی از سرویس و قابلیت ناکس سامسونگ پشتیبانی به عمل آورد.

دلیل این که تنها برخی از گوشی‌های هوشمند رده بالای سامسونگ از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند بسیار ساده است. همانگونه که اشاره کردیم در سرویس امنیتی ناکس محیطی فوق‌العاده امن و حافظت شده در دستگاه هوشمندتان ایجاد می‌شد. در این بین به منظور ایجاد این محیط و انجام اقدامات مربوط به سیستم رمزگذاری دستگاه به یک چیپست اختصاصی نیاز خواهد بود که این چیپست تنها در برخی از دستگاه‌های هوشمند بالا رده‌ی سامسونگ جاسازی شده است. از اینرو تنها این محصولات هستند که قابلیت پشتیبانی و راه‌اندازی سرویس امنیتی ناکس سامسونگ را به همراه دارند.

شایان ذکر است که این چپیست یا تراشه‌ی اختصاصی به طور آنبورد (Onboard) در مجموعه‌ی سخت افزاری دستگاه و سیستم روی یک چیپ (SoC) آن نصب می‌شود، بنابراین این تراشه قابل جداسازی، تعویض و … نخواهد بود. با استفاده از سرویس امنیتی ناکس سامسونگ و چیپست مربوط به آن، شما قادر خواهید بود که اغلب جزئیات حیاتی فعالیت‌های روزمره‌ی خود را مخفی نگه داشته و به شکل فوق‌العاده امنی از آن‌ها حفاظت به عمل آورید.

این سیستم در واقع توسط کمپانی بلک بری پایه‌گذاری شده و سامسونگ نیز در توسعه‌ی این قابلیت نقشی حیاتی را ایفاء کرده است. با استفاده از سرویس امنیتی ناکس تمامی اطلاعات مد نظر شما از قبیل اطلاعات برنامه‌ها، لیست مخاطبین شما و … می‌توانند به شیوه‌ی فوق‌العاده امن و دقیقی حفاظت و رمزگذاری شوند. دقت عملکرد سیستم امنیتی ناکس سامسونگ به قدری بالاست که حتی سازمان‌هایی همچون اف بی آی (FBI)، سی آی ای (CIA) و وزارت دفاع ایالات متحده هم قادر به نفوذ و رخته در آن نیستند. استفاده از این قابلیت در ماه اکتبر (October) سال ۲۰۱۴ پس از تلاش‌های گسترده‌ی سامسونگ توسط آزانس امنیت ملی ایالات متحده به تایید رسیده است.

بنابراین اگر از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات شخصی گوشی هوشمندتان و حتی برنامه‌های مربوط به آن را به شیوه‌ای فوق‌العاده امن ذخیره‌سازی کنید و به هیچ فردی اجازه‌ی دسترسی به این اطلاعات رمزگذاری شده را ندهید، سرویس ناکس سامسونگ از بهترین روش‌ها و راه حل‌های پیش روی شما محسوب می‌شود. اما چگونه می‌توانید این سرویس را فعال‌سازی یا راه‌اندازی نموده و از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوید؟ ما در این مقاله قصد دارید که به آموزش نحوه‌ی فعال‌سازی سرویس امنیتی ناکس سامسونگ بپردازیم. بار دیگر متذکر می‌شویم که این سرویس تنها در برخی از گوشی‌های هوشمند رده بالای سامسونگ که از چیپست اختصاصی بهره‌مند هستند قابل راه‌انداری خواهد بود. با موبایل مگ همراه باشید.

 

تنظمیات و راه‌اندازی اولیه

بهترین روش راه‌اندازی و استفاده از سرویس ناکس سامسونگ استفاده از برنامه‌ی اختصاصی My Knox است. شما به راحتی می‌توانید این برنامه را از سرویس Google Play یا همان گوگل پلی دستگاه هوشمند خود دانلود کنید. دقت داشته باشید که سعی کنید حتما از همین طریق نسبت به دانلود برنامه‌ی My Knox اقدام نموده و به هیچ وجه از سایر منابع ارائه کننده‌ی این برنامه به منظور دانلود آن استفاده نکنید.

آموزش فعال‌سازی سرویس و محیط امنیتی ناکس در گوشی‌های سامسونگ

با نصب این برنامه تمامی موارد مورد نیاز به منظور راه‌اندازی سیستم امنیتی ناکس بر روی دستگاه هوشمند شما در اختیارتان قرار داده می‌شود. سرویس ناکس شامل زیر مجموعه‌ها و قابلیت‌های بسیار گسترده‌ای است که شامل مواردی همچون کانال‌های رمزگذاری، حفاظت از سرویس‌های ایمیل، حفاظت از برنامه‌های پیام‌رسان، حفاظت از جستجوهای اینترنتی شما و اطلاعات مرورگرتان و حتی حفاظت از عکسبرداری می‌شود. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از برنامه‌ی My Knox نسبت به کنترل عملکرد این سرویس‌ها قابلیت‌های گسترده اقدام نموده و به نوعی سرویس امنیتی سامسونگ ناکس گوشی هوشمندتان را مدیریت کنید.

به محض نصب برنامه‌ی My Knox بر روی دستگاه هوشمندتان شما می‌توانید نسب به راه‌اندازی آن اقدام کنید. دقت داشته باشید که هیچ یک از فعالیت‌های شما در محیط برنامه‌ی My Knox توسط سایر برنامه‌های دستگاه قابل ردیابی نخواهد بود. به بیان دیگر برنامه‌ی My Knox به طور مستقیم بر روی عملکرد امن سایر برنامه‌ها و ابزارهای نصب شده بر روی دستگاه شما نظارت می‌کند و در سمت مقابل اجازه‌ی دسترسی هیچ یک از این برنامه‌ها و ابزارها به اطلاعات داخلی خود را نخواهد داد.

به دلیلی افزایش ضریب امنیت عملکرد شما، توصیه می‌کنیم که یک ایمیل اختصاصی و کاملا منحصر به فرد را برای سرویس امنیتی ناکس گوشی هوشمندتان در نظر بگیرید و از این پس از این ایمیل اختصاصی در دستگاه هوشمندتان استفاده کنید.

 

جداسازی و تفکیک برنامه‌ها

پس از نصب و راه‌اندازی برنامه‌ی My Knox در واقع مراحل اولیه‌ی سیستم امنیتی سامسونگ ناکس دستگاه شما انجام شده است. در مرحله‌ی بعدی می‌توانید لیست برنامه‌هایی را که قصد دارید به طور مستقیم تحت نظر سرویس امنیتی ناکس قرار گرفته و از اطلاعات آن‌ها حفاظت شود را ارائه کنید. در واقع شما در این مرحله می‌توانید برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه هوشمندتان را از یکدیگر تفکیک نموده و آن دسته از برنامه‌هایی که حائز اهمیت بوده و از اطلاعات شخصی شما استفاده می‌کنند را تحت نظر سرویس امنیتی ناکس سامسونگ قرار دهید.

آموزش فعال‌سازی سرویس و محیط امنیتی ناکس در گوشی‌های سامسونگ

تمامی برنامه‌ها و ابزارهایی که شما آن‌ها را تحت نظر سرویس ناکس سامسونگ قرار می‌دهید در محیطی منحصر به فرد و کاملا رمزگذاری شده اجرا خواهند شد. سرویس ناکس در این شرایط تقریبا مانند یک فایروال عمل می‌کند و به هیچ عنوان به برنامه‌های تحت مظر خود اجازه‌ی ارسال هیچگونه اطلاعاتی را نمی‌دهد. در واقع این عمل تنها در شرایطی امکان‌پذیر خواهد بود که شما به طور دستی نسبت به انجام آن اقدام کنید.

بنابراین هنگامی که سرویس ناکس و فایروال مربوط به آن فعال باشد، هیچگونه اطلاعاتی از برنامه‌های تحت نظر این سرویس رد و بدل نخواهد شد و تمامی اقدامات شما در محیط این برنامه‌های بهره‌مند از سرویس ناکس سامسونگ به طرز کاملا دقیق و حساب شده‌ای رمزگذاری می‌شوند. از اینرو با استفاده از سرویس سامسونگ ناکس به هیچ وجه امکان ردیابی اطلاعات شخصی برنامه‌های شما وجود نخواهد داشت.

دقت داشته باشید هنگامی که شما سرویس ناکس را راه‌اندازی نمایید محیط دستگاه شما به شیوه‌ای کاملا مشخص و محسوس تغییر خواهد کرد که این امر نشان می‌دهد اطلاعات شما در حالت امنیتی کامل به سر می‌برند. به محض اینکه از محیط سرویس ناکس خارج شوید، دستگاه شما به وضعیت اولیه‌ی خود باز خواهد گشت. به منظور درک بهتر این وضعیت در بخش بالا و سمت راست نوار ابزار دستگاه هوشمند اندرویدی‌تان بخشی ارائه می‌شود که در آن به وضوح مشخص شده که دستگاه شما هم اکنون در چه محیطی اجرا شده است.

 

تغییر وضعیت محیط ناکس و محیط معمولی دستگاه

در هنگامی که سرویس و محیط مربوط به قابلیت امنیتی ناکس را بر روی گوشی هوشمندتان راه‌اندازی کرده باشید، می‌توانید مابین محیط حفاظت شده‌ی این سرویس و محیط معمولی گوشی هوشمندتان جهش داشته باشید. در این شرایط همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم محیط گوشی هوشمند شما به شکل کاملا محسوسی نشان می‌هد که کدام وضعیت در دستگاه هوشمندتان در حال اجراست. هنگامی که آیکون مربوط به برنامه‌ی My Knox را در بخش نوار ابزار دستگاه هوشمندتان مشاهده کردید مطمئن باشید که سرویس ناکس دستگاه‌تان در حال اجرا بوده و محیطی که هم اکنون در آن به سر می‌برید محیط حفاظت شده‌ی سیستم ناکس است.

آموزش فعال‌سازی سرویس و محیط امنیتی ناکس در گوشی‌های سامسونگ

در شرایطی هم که آیکون مربوط به برنامه‌ی My Knox در بخش فوقانی نوار ابزار دستگاه شما مشاهده نمی‌شود، سرویس ناکس دستگاه غیرفعال بوده و محیط عملکرد شما در وضعیت معمولی قرار دارد. در این شرایط شما حتما مجبور به اجرای برنامه‌های تفکیک شده‌ی خود در محیط‌های اختصاصی مربوط به آن‌ها نیستید! به عنوان مثال اگر برنامه‌ی ایمیل خود را به محیط و وضعیت حفاظت شده‌ی ناکس دستگاه خود منتقل کرده باشید، همواره به منظور اجرای آن نیازمند ورود به وضعیت ناکس نخواهید بود. در این شرایط می‌توانید از آیکون برنامه‌ی ایمیل خود یک کپی دریافت کرده و آن را به محیط و وضعیت معمولی دستگاه خود نیز منتقل نمایید.

دقت داشته باشدی که در این شرایط هم به محض اجرای برنامه‌ی مد نظر سیستم امنیتی ناکس دستگاه شما فعال می‌شود. به بیان دیکر راه‌اندازی برنامه‌ای که تحت نظارت مستقیم سرویس ناکس قرار گرفته حتی در وضعیت و محیط معمولی دستگاه نیز به طور امن و حفاظت شده‌ای انجام می‌شود. به طور کلی سرویس امنیتی سامسونگ ناکس از جمله سرویس‌هاییست که به شیوه‌ای فوق‌العاده دقیق نسبت به حفاظت از اطلاعات شخصی دستگاه هوشمند شما عمل می‌کند. همانگونه که اشاره داشتیم ضریب امنیتی قابلیت ناکس سامسونگ به قدری بالاست که سازمان‌هایی همچون اف بی آی و سی آی ای نیز قادر به نفوذ به آن نخواهند بود.

منبع howtogeek

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اولین تصاویر گلکسی J3 منتشر شدند
  • تبلت ۱۸٫۴ اینچی سامسونگ رسما معرفی شد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    + 8 = پانزده