۱۰ گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۰۹
به این نوشته امتیاز دهید : 0

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

حتما تا کنون نام تکنولوژی “اینترنت اشیاء” یا “Internet of Things” را شنیده‌اید. “اینترنت اشیاء” در واقع تکنولوژی است که موجب آن امکان استفاده‌ی هوشمندانه از وسایل و ابزارها فراهم می‌آید. با پیشرفت تکنولوژی میزان استفاده و به کارگیری ابزارهای هوشمند هم روز به روز در حال افزایش است. استقبال کاربران و جامعه از ابزارهای هوشمند منجر شده که روز به روز شاهد یشرفت‌های گسترده‌تر و عرضه‌ی گجت‌های هوشمندتری نیز باشیم.

هم اکنون دستگاه‌های هوشمند تنها مختص ابزارهایی همچون گوشی‌ها، کامپیوترها، تبلت‌ها، ساعت‌ها و …. نمی‌شوند، بلکه استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی و هوشمند در هر زمینه‌ای نفوذ و گسترش یافته است و این موضوع منجر به تولید بیشتر گجت‌های هوشمند شده است. ما در این مقاله قصد داریم که ۱۰ ابزار یا گجت هوشمند جالب را خدمت شما معرفی کنیم . این ابزارها با اتصال به گوشی هوشمند کاربر قابلیت‌های منحصر به فرد و جالب توجه‌ای را به همراه خواهند داشت.

 

ماهی‌‎تابه‌ی هوشمند Pantelligent

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

ماهی‌تابه‌ی Pantelligent یک ابزار پخ و پز هوشمند است که از سنسورهای حرارتی و قابلیت اتصال بلوتوث بهره می‌برد. این ماهی‌تابه به همراه برنامه‌ای اختصاصی با نام Find a Recipe عرضه می‌شود. این برنامه بر روی دستگاه هوشمند موبایلی شما قابل نصب است. پس از نصب آن بر روی دستگاه هوشمندتان می‌توانید با طرز تهیه و پخت چندین و چند غذای گوناگون آشنا شوید. با انتخاب هر یک از این غذاها دستور پخت آن به طور هوشمندانه از طریق اتصال بلوتوث به ماهی‌تابه‌ی Pantelligent گزارش داده می‌شود و نهایتا مراحل پخت غذای مد نظر از طریق ماهی‌تابه به شما اعلام خواهد شد.

به عنوان مثال تصور کنید که قصد تهیه‌ی مرغ سخاری را دارید. در این شرایط با انتخاب دستور چخت مرغ سخاری در برنامه‌ی Find a Recipe مراحل تهیه‌ی آن به ترتیب ارائه می‌شوند. در مرحله‌ی اول شما باید به میزان مد نظر و از پیش تعیین شده روغن را در Pantelligent بریزید. سپس منتظر بمانید تا روغن به حرارت لازمه برسد. به محض رسیدن روغن به حرارت لازم، دستور آماده بودن روغن از ماهی‌تابه به گوشی شما ارسال شده و مراحل بعدی پخت غذای مد نظرتان نیز به همین شیوه ادامه پیدا می‌کنند.

 

سنگ‌های هوشمند Smartstones

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

سنگ‌های هوشمند Smartstones در واقع امکان برقراری ارتباط متنی بدون نوشتن و تایپ هیچ کلمه و حرف خاصی را فراهم می‌آورند. این سنگ‎‌ها به همراه پلیت‌های حساس به اشارات خاصی عرضه می‌شوند که از طریق اتصال بلوتوث با دستگاه هوشمندتان ارتباط برقرار می‌کنند. به منظور برقراری ارتباط مابین این سنگ‌های هوشمند و گوشی هوشمندتان برنامه‌ای با نام gesture to speech عرضه شده که شما باید آن را بر روی گوشی هوشمندتان نصب و راه‌اندازی کنید. پس از نصب و راه‌اندازی این برنامه میتوانید از قابلیت‌های منحصر به فرد سنگ‌های هوشمند Smartstones استفاده کنید.

در این شرایط هر نوع ارتباط و تماس مابین پلیت و سنگ‌های هوشمند ارائه شده پیغام متنی خاصی را بر روی گوشی هوشمند نمایان می‌کند. این پیغام‌ها می‌توانند توسط شما و از طریق برنامه‌ی gesture to speech تعیین شوند. به عنوان مثال شما می‌توانید برای سه بار کشیدن سنگ هوشمند بر روی پلیت عبارت و جمله‌ای خاصی را در نظر بگیرید. در این شرایط به محض اینکه سنگ هوشمند را سه بار بر روی پیلیت مد نظر بکشید، پیام از پیش تعیین شده‌ی شما بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند متصل به Smartstones نمایان می‌شود.

 

بالشتگ هوشمند Darma

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

بالشتک هوشمند Darma به سنسورهای خاصی تجهیز شده که فعالیت‌های بدنی و جسمانی شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند. این بالشتک هوشمند می‌تواند در راستای حفظ سلامت جسمانی شما بسیار موثر باشد. به عنوان مثال تصور کنید که بنا به شرایط خاصی برای مدت زمانی طولانی باید بر روی صندلی کاری خود بنشینید. در این شرایط اگر از بالشتک Darma استفاده کنید و برنامه‌ی اختصاصی مربوط به آن را در گوشی هوشمندتان نصب کنید، این برنامه به طور مداوم اطلاعات مربوط به وضعیت جسمانی شما را نمایش داده و در صورت نیاز به شمار هشدار می‌دهد. حرکات شما توسط سنسورهای سنجش حرکتی بالشتک Darma ردیابی شده و در صورت تشخیص وجود خستگی سریعا پیغام هشداری مبنی بر این موضوع برای شما ارسال می‌شود. به طور کلی استفاده از این بالشتک در شرایطی که برای مدت زمان‌های طولانی در وضعیت‌های مشخصی نظیر نشستن بر روی صندلی قرار داشته باشید، بسیار مناسب خواهد بود.

 

بطری هوشمند Neo

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

بطری هوشمند Neo اطلاعات مربوط به هر ماده‌ای که دورن آن میریزید را ذخیره‌سازی می‌کند. این بطری به همراه برنامه‌ی اختصاصی خود عرضه می‌شود که می‌بایست آن را بر روی دستگاه هوشمندتان نصب کنید. این برنامه علاوه بر ذخیره‌سازی اطلاعات ماده‌ی درون بطری، میزان تازگی و سلامت ماده‌ی ذخیره‌ شده و دسترو پخت غذاهای گوناگون مرتبط با آن ماده را یز در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

جوراب‌های هوشمند Blacksocks

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

جوراب‌های هوشمند Blacksock قابلیت ردیابی میزان کیفیت بافت‌ و رنگ جوراب شما را به همراه دارند. اطلاعات مربوط به وضعیت جوراب شما توسط برنامه‌ی اختصاصی جوراب‌های هوشمند Blacksocks در اختیارتان قرار داده می‌شوند. در این شرایط به محض اینکه جوراب شما از نظر کیفیت بافت و رنگی دچار مشکل شود، پیغام هشدار آن به گوشی هوشمندتان ارسال می‌شود. جوراب هوشمند Blacksocks با استفاده از قابلیت اتصال NFC با گوشی هوشمندتان ارتباط برقرار می‌کند. برنامه‌ی مربوط به جوراب‌های هوشمند Blacksocks با سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری کامل دارد.

 

چتر هوشمند Kisha

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

چتر هوشمند Kisha قابلیت پش بینی وضعیت آب و هوایی را داشته و با استفاده از اتصال بلوتوث به گوشی هوشمندتان متصل می‌شود. در شرایطی که پیش بینی وضعیت آب و هوایی حاکی از بارندگی زود هنگام باشد، برنامه‌ی مربوط به چتر Kisha به طور اتوماتیک به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

 

ملاقه‌ی هوشمند Baidu

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

ملاقه‌ی هوشمند Baidu به طور اتوماتیک روغن‌های سالم را از روغن‌های ناسالم تشخیص داده و در صورت استفاده از روغن‌های ناسالم پیغام هشدار ارسال می‌کند. این پیغام از طریق برنامه‌ای اختصاصی که باید بر روی گوشی هوشمندتان نصب شود، ارسال می‌گردد. ملاقه‌ی هوشمند Baidu میزان PH موجود در زوغن، حرارت آن و همچنین مقدار کالری آن را اندازه‌گیری کرده و نهایتا سالم بودن آن را از غیر سالم بودن آن تشخیص می‌دهد.

 

کمربند هوشمند Belty

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

کمربند هوشمند Belty به طور هوشمندانه اندازه‌ی دور کمر فرد استفاده کننده از آن را سنجیده و میزان تغییرات آن در بازه‌های زمانی مختلف را از طریق برنامه‌ی اختصاصی در نظر گرفته شده برایش ارائه می‌دهد. اگر از اضافه وزن و چاقی و یا لاغری رنج می‌برید، کمربند هوشمند Belty برای شما ابزار کاربردی خواهد بود.

 

ویبراتور هوشمند Vibease

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

ویبراتور هوشمند Vibease محصولی است که با استفاده از آن و برنامه‌ی اختصاصی مربوط به آن می‌توانید روش‌های و شیوه‌های ویبره‌ای خاصی را تعریف کرده و به منظور مشت و مال اعضای بدن خود و رفع خستگی از آن استفاده کنید.

 

چنگال هوشمند Hapi

10 گجت هوشمند جالب که با اتصال به گوشی فعالیت می‌کنند

چنگال هوشمند HAPI سرعت خوردن مواد غذایی شما را اندازه‌گیری می‌کند. با استفاده از این چنگال هوشمند می‌توانید به شیو‌ه‌ای علمی‌تر و سام‌تر به صرف غذا بپردازید. این چنگال از طریق اتصال بلوتوث به دستگاه هوشمندتان متصل شده و اطلاعات جامع مربوط به زمان صرف غذاهای شما را طی هر وعده‌ی غذایی در اختیارتان قرار می‌دهد. در شرایطی که در هنگام میل کردن غذا سرعت شما بیش از اندازه‌ سریع باشد، چنگال هوشمند Hapi سریعا پیغام هشداری را به گوشی هوشمندتان ارسال خواهد کرد.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • موبایل تان را با WiFi روتر شارژ کنید
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    7 + = چهارده