قابلیت “پرداخت اپلی” یا “اپل پی” به بریتانیا راه پیدا می‌کند

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۶:۳۵
به این نوشته امتیاز دهید : 0

قابلیت پرداخت اپلی یا اپل پی به بریتانیا راه پیدا می‌کند

کنفرانس سالیانه‌ی WWDC  اپل روز دوشنبه در سانفرانسیسکوی ایالات متحده برگزار می‌شود. انتظار می‌رود که در طول این کنفرانس اپل از سرویس پخش موسیقی جدید خود، سیستم عامل آی او اس ۹ و آیپد پروی جدید و ۱۲٫۹ اینچی خود رونمایی کند. علاوه بر این به نظر می‌رسد که اپل در این رویداد قصد گسترش قابلیت “پرداخت اپلی” یا همان “Apple Pay” خود را نیز داشته باشد.

بر اساس گزارشاتی که هم اکنون به دست آمده، اپل قصد دارد در رویداد WWDC 2015 اعلام کند که سرویس پرداخت الکترونیکی وی از تابستان امسال در بریتانیا نیز قابل استفاده خواهد بود. بنابراین از تابستان امسال دیگر سرویس پرداخت الکترونیکی اپل پی مختص ایالات متحده نبوده و به تدریج به سایر بازارها و مناطق جهانی نیز راه پیدا می‌کند.

سال گذشته هم اخباری رسمی در فضای مجازی منتشر شده بود که حاکی از برنامه‌ریزی اپل به منظور راه‌اندازی سرویس “پرداخت اپلی” یا اپل پی در بریتانیا بوده است. بر اساس این گزارشات، اپل در حال رایزنی با بانک‌های بریتانیایی بوده تا نهایتا طی نیمسال اول ۲۰۱۵ بتواند سرویس پرداخت الکترونیکی خود را در بریتانیا راه‌اندازی کند.

حال به نظر می‌رسد که اپل تمامی مقدمات مربوط به این امر را فراهم دیده و در رویداد WWDC 2015 که در روز دوشنبه برگزار می‌شود به طور رسمی از راه‌اندازی سیستم پرداخت اپلی در بریتانیا رونمایی خواهد کرد. با این وجود به نظر می‌رسد که این سرویس تا پیش از ماه آگوست (August) در بریتانیا قابل استفاده نباشد.

هم اکنون بیش از ۴۰ درصد از فروشگاه‌های اصلی در ایالات متحده از سرویس پرداخت هوشمند “اپل پی” پشتیبانی به عمل می‌آورند و روز به روز به تعداد ماربران این سرویس و همچنین تعداد فروشگاه‌های پشتیبانی کننده از آن افزوده می‌شود. راه‌اندازی این سرویس اختصاص در بریتانیا و لندن می‌تواند قدم بسیار بزرگی در پیشبرد خدمات این سرویس اختصاصی اپل به شمار آید. مطمئنا با گسترش هر چه بیشتر میزان استفاده از خدمات پرداخت هوشمند اپل پی، فروش محصولات هوشمند اپل هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. علاوه بر این اپل هم اکنون تنها کمپانی محسوب می‌شود که توانسته سیستم پرداخت هوشمندانه‌ی خود را با این سرعت و کیفیت گسترش دهد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، اپل هم اکنون رایزنی‌های خود را با بانک‌ها و دولتمردان کشور چین هم آغاز کرده است. بنابراین هدف بعدی اپل، راه‌اندازی سرویس “پرداخت اپلی” یا همان اپل پی در کشور چین خواهد بود. همچنین گفته شده که کشور کانادا هم به زودی از کشورهای پشتیبانی کننده از سرویس اپل پی محسوب خواهد شد. در هر صورت به منظور کسب اطلاعات رسمی و دقیق‌تر در رابطه با این موضوع بهتر است تا روز دوشنبه و آغاز رسمی رویداد WWDC 2015 صبر کنیم.

منبع phonearena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • مشخصات اپل آیپد Air 3 [شایعه]
 • اولین ویدئوی جعبه گشایی Siri Remote و اپل تی وی [تماشا کنید]
 • 1 دیدگاه

  1. […] اینکه اپل در ماه گذشته میلادی از سرویس پرداخت موبایلی اپل پی (Apple Pay) رونمایی کند، روش پرداخت موبایلی نتوانسته بود به صورت […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  8 − پنج =