از بین رفتن بدنه ی آیفون ۶ در تماس با گالیم

یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

گالیم عنصری است که دیگر فلزات را به ویژه آلومینیوم درخود حل می کند. همان طوری که می دانید جنس بدنه ی اکثر اسمارت فون ها مانند اچ تی سی وان M9 یا اپل آیفون ۶ هم از آلومینیوم است. برای مشاهده ی نتیجه ی کار در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

از بین رفتن بدنه ی آیفون 6 در تماس با گالیم

اگر شما از آن دسته افرادی بوده اید که در کلاس شیمی توجهی به معلم نمی کردید، پس باید گفت که گالیم عنصری با عدد اتمی ۳۱ است که در گروه ۱۳ قرار دارد؛ همان گروهی که آلومینیوم نیز قرار دارد. این فلز با هدف به کار گیری در صنایع الکترونیکی توسط انسان به وجود آمد.

برای انجام این آزمایش، کافی است ۵۰۰ گرم فلز گالیم را روی بدنه ی آلومینیومی آیفون ۶ بریزید. اگر یک نیمه روز بعد به آن سر بزنید، دیگر خبری از بدنه ی آیفون نخواهد بود. بدنه ی آیفون ابتدا تکه تکه خواهد شد و سپس کم کم خرد می شود. بر روی پورت (درگاه) های ورودی و خروجی مانند پورت شارژر یاه هندزفری نوار چسب زده شده است تا آیفون شانسی برای مقاومت داشته باشد؛ حداقل چند ساعت بیشتر. اگر در این حالت به دستگاه نگاه کنید، می توانید اجزای الکترونیکی داخل آن را ببینید.

از بین رفتن بدنه ی آیفون 6 در تماس با گالیم

تقریباً اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی، ویدئویی منتشر شده بود که در آن اپل آیفون ۶ و گلکسی S6 جوشانده می شدند، سوزانده می شدند و به آن ها ضربه وارد می شد. این دو اسمارت فون در آن آزمایشات تا حدی مقاومت کردند اما هنگامی که به آزمایش گالیم و آلومینیوم می نگریم، در می یابیم که این آزمایش اصلاً قابل مقایسه نیست.

منبع PhoneArena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • نحوه عوض کردن آیکون ها در آیفون ۶
  • ۶ قابلیت کاربردی که در آیفون ۶ وجود دارد اما گلکسی نوت اج از آن محروم است
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × 7 = شصت سه