اپلیکشن های پیش فرض برای کمپانی های سامسونگ و اپو دردسر ساز شدند

یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۷:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

اپلیکشن های پیش فرض برای کمپانی های سامسونگ و اپو دردسر ساز شدند

گروه حمایت از مصرف کنندگان در چین پرونده ای حقوقی را علیه دو کمپانی سامسونگ و اپو (Oppo) به راه انداخته است که در آن به رقابت این دو کمپانی در ارائه ی هر چه بیشتر اپلیکیشن های پیش فرض اعتراض شده است. با موبایل مگ همراه باشید.

شورای محصولات مصرفی شانگهای معتقد است که این دو کمپانی بیش از حد اپلیکیشن های پیش فرض را در محصولاتشان ارائه می کنند و اغلب این اپلیکیشن ها به راحتی قابل حذف نیستند. در حقیقت این دو کمپانی در ارائه ی اپلیکیشن های بیش فرض بیشتر در گوشی های هوشمندبا هم رقابت می کنند.

این گروه اذعان داشته که در این رابطه با میزان بالای نارضایتی کاربران روربرو شده است و در نهایت تصمیم به تشکیل چنین پرونده ای گرفته اند. در این رابطه کاربران عدم رضایت خود را از دریافت فضای ذخیره سازی کمتر از حد انتظار و مصرف مفرط  داده ها توسط اپلیکیشن های پیش فرض اعلام کرده اند.

بر همین اساس شورای چینی به روزنامه ی Shanghai Daily گفته است که در پی بررسی گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۳، با تعداد ۴۴ اپلیکیشن پیش فرض روبرو شده است و این در حالیست که گوشی اپو فایند ۷ای (Find 7a) با ۷۱ اپلیکیشن پیش فرض از سامسونگ هم پیشی گرفته است. با این حال آژانس اشاره ای به نحوه ی رسیدن به این اعداد و ارقام و یا چگونگی تعریف اپلیکیشن ها نکرده است.

البته ما معتقدیم که تعدادی از اپلیکیشن های پیش فرض در گوشی اپو فایند ۷ای (Find 7a) تنها مربوط به بخش راهنمای کاربر و به صورت دکمه های میانبر در صفحه ی اصلی هستند.

شورای شانگهای امیدوار است تا با این رویکرد بتواند از بکارگیری اپلیکیشن های پیش فرض سنگین و غیر قابل حذف در گوشی های هوشمند توسط کمپانی ها جلوگیری کند و در این زمینه به مصرف کنندگان اطلاع رسانی کرده باشد.

بر اساس این گزارش حالا دو کمپانی سامسونگ و اپو دو هفته مهلت دارند تا در این رابطه دفاعیاتشان را صادر کنند.

منبع Engadget

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • گوشی سامسونگ Galaxy Mega On توسط TENNA تأیید شد
  • ویدئوی تبلیغاتی تبلت گلکسی تب S2
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    هشت + 7 =