نحوه عکس برداری Light Painting با جی ۴

دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

همانگونه که استحضار دارید، آخرین پرچمدار ال جی با نام جی ۴ ، در دوربین خود دارای قابلیت عکاسی به صورت Light Painting است. در این مقاله، قصد داریم تا روند انجام این کار را به شما آموزش دهیم. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

Light Painting توسط تمامی دوربین هایی که قابلیت تنظیم سرعت شاتر را داشته باشند، انجام پذیر است. جی ۴ می تواند تا ۳۰ ثانیه شاتر خود را باز نگاه دارد. تمامی نورهایی که در طول این مدت در کادر ظاهر شوند، توسط سنسورها ثبت و ضبط می شوند. قبل از اینکه اقدام به عکاسی به این صورت نمایید، باید تنظیماتی را در نرم افزار دوربین جی ۴ اعمال نمایید.

مرحله اول – انجام تنظیمات

 

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

در ابتدا نرم افزار دوربین را باز نموده و Manual را انتخاب نمایید.

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

سپس باید ISO و سرعت شاتر را تنظیم نمایید. پیشنهاد می کنیم که ISO را روی ۲۰۰ و سرعت شاتر را نیز روی ۸ ثانیه قرار دهید. مقدار ۱۰۰ برای ISO و ۱۵ ثانیه برای سرعت شاتر نیز پاسخگو خواهد بود.

اگر مقدار زیادی نور در تصویر مشاهده کردید، به این معنا است که مقدار ISO زیاد است و باید آن را کم نمایید. بر عکس این قضیه نیز صادق است.

همچنین توصیه می نماییم که تنظیمات فوکوس را در حالت دستی قرار دهید. چرا که بعضی مواقع، دوربین جی ۴ در فضاهای تاریک قادر به تشخیص فوکوس مورد نیاز شما نخواهد بود.

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

در نهایت مطمئن شوید که فلاش دستگاه خاموش و همچنین voice commands نیز فعال است.

پیدا کردن یک محل مناسب برای عکاسی به صورت Light Painting امری مهم به شمار می رود. همچنین سوژه مورد نظر شما باید تاریک باشد. چرا که هرگونه نور زیاد موجود در کادر، پردازش شده و در تصویر انتهایی نمایش داده شده و سبب می شود تا کار شما خراب شود. همچنین فضا را به قدری تاریک نکنید که چیزی دیده نشود. پیشنهاد می کنیم توسط نورهای اطراف اتاق، یک فضای با نور ملایم ( مانند تصاویر زیر ) برای انجام این کار ایجاد نمایید. اطراف سوژه مورد نظر خود را نیز حتما خالی نمایید تا فضای مانور بیشتری را در اختیار داشته باشد.

وسیله دیگری که برای انجام این کار نیاز دارید، یک منبع نوری قابل حمل است تا به وسیله آن، جلوه های مورد نیاز خود را اجرا نمایید. چراغ قوه برای انجام این کار زیاد مناسب نیست، چرا که نور زیادی را از خود خارج می کند. به عنوان یک مثال ساده، می توانید نور صفحه نمایش خود را کم کرده و از آن برای خلق تصاویر Light Painting استفاده نمایید.

همچنین سعی کنید جی ۴ را روی مکان ثابت قرار دهید. این امر به شما این اجازه را می دهد تا بهترین نتیجه ممکن را از این عملیات بگیرید. در غیر این صورت، در نهایت شما با یک تصویر تار روبرو خواهید شد که ممکن است شما را نا امید کند.

مرحله دوم – عکس برداری

به مرحله جذاب این مقاله، یعنی عکس برداری می رسیم. به محض قرار دادن جی ۴ در یک محل ثابت و آماده بودن، می توانید با گفتن عبارت ” Cheese ” ، لبخند زدن و یا درخواست از کسی برای فشار دادن دکمه نرم افزاری دوربین، آن را برای عکس برداری آماده نمایید. به محض انجام این کار، زمان در نظر گرفته توسط شما برای ثبت تصویر آغاز می شود. به یاد داشته باشید که حرکات آرام تر، باعث ایجاد خط هایی پررنگ با ضخامت زیاد می شود. بر عکس این قضیه نیز صادق است. اگر این عملیات را به درستی انجام دهید، می توانید تصاویری مانند عکس های زیر را شکار نمایید.

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

نحوه عکس برداری Light Painting با جی 4

منبع Phone Arena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • فروش ال جی G4 در پایین ترین قیمت ممکن؛ کاهش ۱۲۰ دلاری!
  • قاب چرمی ال جی جی۴ چقدر با دوام است؟
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    چهار + = 12