۵ برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۷:۲۵
به این نوشته امتیاز دهید : 1

5 برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

فایل‌های با فرمت PDF چیزی در حدود ۲۲ سال قدمت دارند. واژه‌ی PDF مخفف عبارت “Portable Document Format” به معنای “اسناد با فرمت قابل حمل” است. این فرمت برای اولین بار توسط کمپانی آدوبی (Adobe) ساخته شد و هم اکنون یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین فرمت‌های رد و بدل و ذخیره‌سازی اسناد در کامپیوترها و دستگاه‌های هوشمند به شمار می‌رود.

بنابراین با توجه به کاربرد گسترده‌ی این نوع فایل‌ها، احتمال برخورد ناگهانی شما با آن‌ها نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد. در این بین، متاسفانه اغلب گوشی‌های هوشمند کنونی موجود در بازار به طور پیش فرض از فرمت PDF پشتیبانی نمی‌کنند و قابلیت اجرای فایل‌های با این فرمت را ندارند. بنابراین اگر در گوشی هوشمندتان قصد مشاهده و ویرایش این فایل‌ها را داشته باشید، باید از برنامه‌های خاصی بدین منظور استفاده کنید.

با توجه به میزان کاربرد گسترده‌ی این فایل‌ها، برنامه‌های ارائه شده به منظور مشاهده و ویرایش آن‌ها نیز بسیار متعدد و زیاد هستند. ما در این مقاله پنج نمونه از بهترین و کاربردی‌ترین برنامه‌های رایگان موجود به منظور ویرایش و مشاهده‌ی فایل‌های با فرمت PDF را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم، بنابراین با موبایل‌مگ همراه باشید.

 

برنامه‌ی Adobe Acrobat Reader

5 برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

برنامه‌ی Adobe Acrobat Reader توسط خود کمپانی آدوبی ارائه شده و یکی از بهترین برنامه‌های رایگان به منظور مشاهده و ویرایش فایل‌های با فرمت PDF به شمار می‌رود. با استفاده از این برنامه شما می‌توانید مناطق و متن‌های مد نظر خود در فایل PDF را نشانه‌گذاری نموده و تغییرات منحصر به فردی را در آن ایجاد کنید. برنامه‌ی Adobe Acrobat Reader در سه نسخه‌ی متنوع به منظور استفاده در ویندوزفون‌ها، دستگاه‌های هوشمند انرویدی و همچنین دستگاه‌های هوشمند آی او اسی ارائه شده است.

 

برنامه‌ی Google PDF Viewer

5 برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

همانطور که از نام این برنامه مشخص است، Google PDF Viewer ابزایست که شرکت گوگل به منظور مشاهده و ویرایش فایل‌های با فرمت PDF ارائه کرده است. این برنامه هم اکنون تنها دارای نسخه‌ی اندرویدی بوده و دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل قابل استفاده خواهد بود.

 

برنامه‌ی PDF Max 4

5 برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

برنامه‌ی PDF Max 4 هم ر حال حاضر یکی از قدرتمندترین، کاربردی‌ترین و جالب‌ترین برنامه‌های رایگان موجود به منظور اجرا و ویرایش فایل‌های PDF محسوب می‌شود. این برنامه شامل دو نسخه‌ی آی او اسی و اندرویدی می‌شود.

 

برنامه‌ی WPS Office + PDF

5 برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

این برنامه توانسته از سوی کاربران خود نمره‌ای برابر با ۴٫۵ از ۵ را دریافت کند. قابلیت‌های این ابزار بسیار گسترده است و با استفاده از آن علاوه بر مشاهده و ویرایش فایل‌های PDF می‌توانید تمامی فایل‌های مربوط به مایکروسافت آفیس را هم در گوشی هوشمندتان مشاهده کنید. این برنامه در دو نسخه‌ی متنوع و سازگار با سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس عرضه شده است.

 

برنامه‌ی Foxit Mobile PDF

5 برنامه‌ی رایگان به منظور ویرایش فایل‌های PDF در گوشی و تبلت

برنامه‌ی Foxit برای سیستم عامل ویندوز کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها ارائه شده بود و هم اکنون نسخه‌ی موبایلی آن نیز ارائه شده است. این برنامه کاملا رایگان بوده و قابلیت‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برنامه‌ی Foxit Mobile PDF در دو نسخه‌ی سازکار با سیستم عامل‌های آی او اس و اندروید عرضه شده است.

منبع phonearena
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


هشت × 4 =