تهویه هوا برای تلفن های هوشمند در خودروهای جدید

سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

همانگونه که می دانید، تلفن های هوشمند ارتباط خوبی با هوای گرم ندارند. اگر تا به حال با پیغام اخطار به دلیل گرمای زیاد روی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود روبرو شده باشید، متوجه حرف ما خواهید شد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

تهویه هوا برای تلفن های هوشمند در خودروهای جدید

کمپانی های خودرو سازی به تازگی دریافته اند که تلفن های هوشمند نیز همانند انسان ها در هوای گرم، در داخل ماشین نیاز به تهویه هوا دارند. هوای گرم باعث می شود تا باطری دستگاه شما زودتر از حد معمول مصرف شده و شارژ دستگاه شما به پایان برسد و همچنین باعث افت کارایی پردازنده گجت نیز می شود. در برخی موارد نیز گرمای زیاد می تواند باعث صدمه دیدن دستگاه شود.

به همین دلیل، شرکت های سازنده خودرو دست به کار شده اند و قسمتی را برای تهویه تلفن هوشمند مشتریان خود در نظر گرفته اند. شما می توانید با قرار دادن تلفن هوشمند خود در این محفظه در نظر گرفته شده، آن را از گرمای طاقت فرسا نجات دهید و به وسیله این کار، از دستگاه خود در برابر صدماتی که در طولانی مدت به آن وارد خواهد شد، محافظت نمایید.

کمپانی سازنده خودروهای Chevy Cruze، Impala، Malibu و Volt اعلام کرده است که مهندسان و متخصصان این شرکت، در حال تست این قابلیت در خودروهای Chevy هستند و همچنین، می خواهند قابلیت شارژ وایرلس را نیز برای کاربران خود فراهم نمایند.

این فناوری به شما این امکان را می دهد تا اجازه ندهید گجت هوشمند و دوست داشتنی خود مانند یک تخم مرغ در گرمای طاقت فرسا بپزد! در این محفظه که به سیستم خنک کننده خودرو متصل است، هوای خنک وارد شده و به تلفن هوشمند شما برخورد می کند و از این طریق، از داغ شدن و صدمه دیدن دستگاه جلوگیری می کند.

امیدوارم این فناوری و تکنولوژی به عنوان استانداردی در میان خودروها در آمده و تمامی کمپانی های سازنده خودرو، از این قابلیت در محصولات تولیدی خود بهره ببرند.

منبع Engadget
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


9 + = شانزده