Ecobee3 عضو جدید پلتفورم خانگی HomeKit اپل

سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

Ecobee3 عضو جدید پلتفورم خانگی HomeKit اپل

عضو جدیدی به پلتفورم خانگی اپل اضافه شده است. ترموستات هوشمند Ecobee3 اولین ترموستاتی است که قرار است با  پشتیبانی HomeKit اپل کار می کند. برای اولین بار امروز محصول Ecobee3 در فروشکاه های اپل استور در سراسر آمریکای شمالی فروش می کند. با موبایل مگ همراه باشید تا  با کاربرد Ecobee3 بیشتر آشنا شوید.

قیمت این محصول برابر با ۲۴۹ دلار است و اساساً یک جایگزین برای ترموستات های Nest می باشد. این محصول درجه حرارت خانه را تشخیص می دهد و  با در نظر گرفتن تعداد افرادی که در اتاق حضور دارند گرمایش یا سرمایش دمای اتاق را تنظیم می کند؛ هدف اصلی این محصول صرفه جویی در انرژی و هزینه است. این ترموستات می تواند هوشمندتر از این هم کار کند و با صرف مقداری هزینه و اضافه شدن چند سنسور به آن (حدوداً مبلغ ۷۹ دلار بیشتر) می توان دما در اتاق های دیگر را هم توسط آن تنظیم کرد. به صورت پیش فرض هر سنسور دارای یک ترموستات است.

ورژن اولیه محصول Ecobee3 که پیش تر عرضه شده قابلیت کنترل از راه دور را ندارد اما ورژن جدیدتر یعنی Ecobee3 از پشتیبانی HomeKit اپل برخوردار می باشد که می توان با دستیار صوتی Siri به آن فرمان داد. به این ترتیب هر چه پیش می رویم دستگاه های هوشمند بیشتری در خانه را می توان توسط HomeKit اپل تحت کنترل قرار داد. هر دستگاهی که توسط HomeKit اپل پشتیبانی شود را می توان با کمک دستیار صوتی سیری کنترل کرد و کاربر قادر خواهد بود تا کلیه وسیله های هوشمند خانگی را متناسب با حالت های مختلف در طول روز تنظیم و کنترل کند. در این حالت کاربر می تواند قبل از ورود به خانه، زمان رفتن به رختخواب یا تماشای تلویزیون امکانات لازم خانه را از راه دور کنترل کند.

در حال حاضر محصولات زیادی که تحت پشتیبانی HomeKit اپل باشند ارائه نشده است اما قرار است این تابستان و تا آخر امسال محصولات بیشتری مبتنی بر این سیستم ارائه شوند. بعلاوه کمپانی دیگر ی از جمله LG نیز شروع به تولید گجت هوشمند HomeKit LG مبتنی بر پلتفورم خانگی اپل کرده است.

منبع The Verge
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اپل در حال کار بر روی گوشی ۴ اینچی آیفون ۷c می باشد
  • اپل: میزان استفاده از iOS 9 به ۶۶ درصد رسیده است
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × 8 = هفتاد دو