توقعاتی که کاربران از اسکنر اثر انگشت می توانند داشته باشند

یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

توقعاتی که کاربران از اسکنر اثر انگشت می توانند داشته باشند

سنسور اثر انگشت در سال ۲۰۱۵ انقلاب جدیدی به پا کرد و هر چه می گذرد کمپانی های بیشتری از این قابلیت در محصولاتشان بهره می برند. البته پیش تر از اینها سنسور اثر انگشت را در گوشی هایی مثل اچ تی سی مکس، هواوی اسند میت ۷ و سامسونگ گلکسی اس ۵ ارائه شده بود. اما در سال ۲۰۱۵، سیل محصولات بیشتری که مجهز به این قابلیت بودند را شاهد هستیم. همچنین گوگل در سیتم عامل جدید اندروید ام از این قابلیت بطور ویژه ای پشتیبانی کرده است. با موبایل مگ همراه باشید تا توقعاتی که کاربران از اسکنر اثر انگشت می توانند داشته باشند را بررسی کنیم.

گوشی میزو ام ایکس ۵ برای مثال به سنسور اثر انگشت فوق العاده قوی مجهز است که بسیار سریع و دقیق پاسخ گو می باشد، اما شاید بهتر بود بیشتر از تنها باز کردن لاک گوشی کاربرد می داشت. بعلاوه در اینکه که تنها یکی از انگشت ها قابل اسکن توسط این اسکنر می باشند کمی ضعیف عمل کرده است. در مقابل اسکنر اثر انگشت آیفون ۶ را در نظر بگیرید که علاوه بر باز کردن لاک گوشی در ورود به حساب اپل هم کاربرد دارد و بسیار خوب عمل می کند. در مقایسه با گوشی میزو ام ایکس ۵ و سامسونگ گلکسی اس۶، اسکنر اثر انگشت آیفون ۶ موارد کاربردی بیشتری  را پشتیبانی می کند.

اما به ایده ی بعضی کاربران می توان استفاده های بیشتری از این قابلیت کرد، برای مثال امکان لوگ این شدن در هر اپلیکیشن توسط اسکنر اثر انگشت وجود داشته باشد. اغلب کاربران روزانه احتیاج دارند تا دائماً در هر اپلیکیشن یا در حساب های کاربری در وبسایت های مختلف لوگ این شوند و اسکنر اثر انگشت می تواند این کار را برایشان آسان تر کند.

ممکن است چنین مزیتی را در آینده و حتی در اندروید ام ، نسخه ی جدید سیستم عامل گوگل که به زودی ارائه می شود، ارائه شود اما تا به حال در اینباره گزارشی منتشر نشده است. البته در اندروید ام قرار است از این اسکنر در زمان پرداخت مبلغ خرید در فروشگاه ها توسط گوشی های هوشمند اندرویدی استفاده شود و با اسکن اثر انگشت، رمز کارت تایید شود. همچنین در بخش ورود به حساب کاربری گوگل پلی نیز این اسکنر کاربرد دارد. اما از آنجایی که قابلیت های اسکنر اثر انگشت بیش تر از اینهاست، کاربران انتظارات بیشتری از آن دارند؛ برای مثال اگر امکان ورود به حساب کاربری توییتر توسط این اسکنر پشتیبانی شود آن موقع می توان گفت که بهره وری کاربر پسندتری از این قابلیت شده است.

شما چه توقعی از اسکنر اثر انگشت در گوشی های هوشمند دارید؟ برای ما بنویسید و با موبایل مگ همراه باشید.

منبع Android Headlines
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


− 2 = شش