اینترنت وای فای هواپیما ها امن نیستند!

یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۵:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

اینترنت وای فای هواپیما ها امن نیستند!

اینترنت وای فای که در هواپیما ها ارائه می شوند یکی از پرمخاطره ترین شبکه های وای فای هستند و برای مجرمان اینترنتی هر کابر می تواند مثل یک ماهی در یک بشکه باشد. مطئناً شبکه های وای فای عمومی که در مکان های عمومی مثل فرودگاه ها، رستوران ها و مکان های دیگر ارائه می شوند نیز امن نیستند اما از نا امن ترین آنها وای فای هواپیما می باشد. زیرا تعدادی کاربر در یک محیط کوچک برای چند ساعت به آن متصل هستند و مجرمان اینترنتی راحت تر می توانند به دنبال قربانی بگردند. با موبایل مگ همراه باشد.

مسافران خطوط هوایی اما کمتر از این موضوع آگاه هستند و هر چه می گذرد بر تعداد کاربرانی که تمایل دارند تا از این خدمات استفاده کنند بیشتر می شود. بنابراین در زمانی که مسافران از اینترنت هواپیما لذت می برند هکرها نیز در کمین دزدیدن اطلاعات آنها هستند.

قربانی اولین اشتباه خود را در زمانی که در حال اتصال به شبکه ی وای فای اینترنت است مرتکب می شود. سیستم عامل ها معمولا پیش از اتصال سوالی درباره ی نوع اتصال خانگی، کاری یا عمومی می پرسند. کاربرانی که گزینه ی خانگی را انتخاب می کنند در واقع به دستگاه هوشمند خود می گویند که فایل هایشان با دیگر کاربران متصل به این شبکه قابل اشتراک خواهد بود.  این خطرناک ترین انتخابی است که می توانند در هنگام اتصال به اینترنت عمومی داشته باشند.

اما اگر نوع اتصال را عمومی انتخاب کنید باز هم هکرها می توانند گزینه ای برای حمله به اطلاعات شما داشته باشند. هکرهای معروف به آناناس (Pineapple) بهترین گزینه برای حملاتشان را کاربران شبکه ی وای فای هواپیما می دانند. این هکرها قادرند تا در زمان اتصال کاربر به اینترنت وای فای هواپیما کلیه ی فعالیت ها و فایل های وی را مشاهده کنند.

برای جلوگیری از این امر البته خطوط هواپیمایی می توانند از ابزار هایی مثل سیلور تیل (Silver Tail) و فایر آی(FireEye) جهت نظارت بر ترافیک و تشخیص رفتار مخرب بهره ببرند. اما انجام این عملیات بسیار هزینه بر خواهد بود و مبلغی به خدمات وای فای اینترنت هواپیما برای مسافرین اضافه خواهد کرد.

اولین راهکار آن است تاخطوط هوایی از روتر هایی که ترافیک P2P را مسدود می کنند استفاده کنند تا جلوی حمله ی هکر ها را بگیرند.

دومین راهکار در رابطه با کاربران است. به کاربرانی که مایلند از اینترنت وای فای هواپیما استفاده کنند پیشنهاد می شود تا از وی پی ان (VPN) و رمز گذاری مبتنی بر فایل استفاده کنند. اینکار باعث می شود تا حجم ترافیک در ورود به پروکسی سرور  کمتر شود و از حمله ی هکرها مصون بمانند.

منبع Venture Beat

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


− 7 = یک