اخبار محلی را از کورتانا بشنوید

یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۸:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

شاید خیلی پیش آمده باشد که سایت های خبری مختلفی را باز کرده اید اما هیچ کدام برایتان جذابیتی ندارد. کورتانا برای این مشکل راه حلی یافته است. کورتانا بر اساس مکان شما، اخبار را دسته بندی می کند و برایتان بازگو خواهد کرد. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

اخبار محلی را از کورتانا بشنوید

با روی کار آمدن نرم افزار های خبری و وب سایت های خبری که اخبار سراسر دنیا را اطلاع خواهند داد، افراد از تمام دنیا خبر دارند به غیر از محیط اطراف خود. نحوه ی کار این دستیار صوتی هوشمند این گونه است که ابتدا مکان شما تشخیص داده می شود و سپس کورتانا، بدون این که شما خبری را انتخاب کنید، تیتر خبر ها را می خواند. ار به هر خبری علاقه نشان دادید، کورتانا متن کامل خبر را برای شما بازگو خواهد کرد.

البته ممکن است برخی از اخبار بسیار محلی باشند؛ برای مثال مختص یک شهر یا روستای کوچک. در همین راستا، راستی آزمایی و موثق بودن اخبار نیز اهمیت پیدا می کند. با دو بار کلیک کردن روی متن خبر، به لینک منبع راهنمایی خواهید شد.

همان طوری که قبلاً هم ذکر شد، کورتانا در سیستم عامل اندروید نیز منتشر شده است؛ البته در نسخه ی بتا. به همین خاطر اگر نمی توانید منتظر عرضه ی رسمی کورتانا برای اندروید باشید، می توانید نسخه ی لو رفته ی آن را دانلود کنید. البته انتظار نداشته باشید که قابلیت هایی این چنین در کورتانای اندروید شما دیده شود. در هر صورت، یک دستیار صوتی هوشمند می تواند ابزار مفیدی برای هر شخصی باشد.

مسلماً مایکروسافت در حال بهبود و توسعه ی قابلیت های دیگری در کورتانا می باشد. اخبار بعدی کورتانا را از موبایل مگ بخوانید.

منبع PhoneArena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • آپدیت Galaxy S6 و Galaxy S6 edge و افزایش عمر باتری
  • ظاهر طلایی رنگ و نحوه خروج قلم S Pen گلکسی نوت ۵
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    7 − = دو