سرویس اپل موزیک در آیپاد های نانو و شافل پشتیبانی نمی شود!

یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

سرویس اپل موزیک در آیپاد های نانو و شافل پشتیبانی نمی شود!

کمپانی اپل در هفته ای که گذشت یک بروز رسانی اساسی در سری محصولات آیپادش انجام داد، اما متاسفانه اپلیکیشن اپل موزیک در دو محصول ارزانتر آیپاد نانو (۱۴۹ دلاری) و آیپاد شافل (۴۹ دلار) ارائه نشده است! دلیل این اقدام اپل چیست؟ با موبایل مگ همراه باشید.

با توجه به گزارش رسیده از وبلاگ  ۹to5Mac، تنها دلیل این اقدام اپل برای جلوگیری از دزدیده شدن آهنگ های اپل موزیک و حفظ حق کپی رایت است. در اپلیکیشن اپل موزیک، اپل تضمین می کند که کاربران با داشتن حق اشتراک به کلیه ی آهنگ های اپل موزیک دسترسی داشته باشند و بلافاصله بعد از لغو حق اشتراک دیگر به هیچ یک از آنها دسترسی نخواند داشت. اپل برای تشخیص هویت کاربر در هنگام استفاده از اپل موزیک نیاز به وای فای دارد، حال آنکه آیپاد نانو و آیپاد شافل قابلیت اتصال به وای فای را ندارند.

با این حال اپل موزیک توسط  محصول جدید آیپاد تاچ که نسخه ی پایه ی آن به مبلغ ۱۹۹ دلار به فروش می رسد قابل دسترسی است. پیشرفت قابل توجهی در نسخه ی جدید آیپاد تاچ اپل ایجاد شده که اپل موزیک و پشتیبانی از وای فای تنها بخشی از آن است. اما اگر سعی دارید آهنگ های اپل موزیک را با آیپاد نانو و شافل همگام سازی کنید با نوتیفیکیشن “آهنگ های اپل موزیک در این آیپاد کپی نمی شود” مواجه خواهید شد.

احتملاً این بسیار تعجب بر انگیز است که ابزار موسیقی اپل قادر نباشد تا با سرویس اپل موزیک کار کند و در حال حاضر تنها دستگاه های آی او اسی اپل که مجهز به وای فای هستند قادرند تا کاربر را برای استفاده ی اپل موزیک شناسایی کنند. البته هنوز هم می توان از سرویس آیتونز اپل، آهنگی را خریداری کرد و در آیپاد شافل و نانو ذخیره کرد.

خوشبختانه اپل سعی دارد تا راهی را برای شناسایی کاربران کلیه دستگاه های آیپاد در سرویس اپل موزیک جایگزین کند. به پیشنهاد یکی از کاربران در وبلاگ ۹to5Mac، اپل می تواند به هر کاربری که حق اشتراک اپل موزیک برای مثال یکماهه را خریداری کرده است اجازه دهد تا در حساب آیتیونز به صورت آفلاین به آهنگ ها در آیپاد شافل و نانو دسترسی داشته باشند و بعد از لغو حق اشتراک اپل موزیک دیگر به آنها دسترسی نداشته باشند.

اپلیکیشن اپل موزیک در حال حاضر برای کاربران آیفون و آیپد با آی او اس ۸٫۴، دارندگان مک بوک با او اس ایکس ۱۰٫۱۰٫۴ و آیپاد تاچ جدید قابل استفاده است. کاربران برای سه ماه اول می توانند برای اولین بار سه ماه مجانی به کلیه سرویس های این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند و بعد از اتمام این زمان باید ماهیانه ۹٫۹ دلار برای عضویت حق اشتراک تک نفره و ۱۴٫۹۹ دلار برای خانواده ی شش نفره بپردازند.

منبع Business Insider
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اپل در حال کار بر روی گوشی ۴ اینچی آیفون ۷c می باشد
  • اپل: میزان استفاده از iOS 9 به ۶۶ درصد رسیده است
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    + شش = 8