۱۰ نکته که باید درمورد ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ بدانید

شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۸:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 2

ساعت هوشمند موتو ۳۶۰، نخستین گام کمپانی موتورولا در راستای گجت های پوشیدنی اندرویدی بود که نسبتاً موفق هم ظاهر شده است. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

10 نکته که باید درمورد ساعت هوشمند موتو 360 بدانید

شاید بتوان دلیل موفقیت این محصول را ظاهر زیبا و همچنین ویزگی های داخلی اش به شمار آورد. در واقع، این محصول به قدری با استقبال رو به رو شده که هم نظر کاربران و هم نظر منتقدین را جلب کرده بود. البته نباید از این نکته که موتو ۳۶۰ اولین و تنها ساعت هوشمندی است که می تواند از سیستم عامل اندروید و گوشی های اندرویدی پشتیبانی کند، به سادگی رد شد. در واقع، موتو ۳۶۰ را می توان به همین دلیل، رقیب سرسختی برای اپل واچ ها یا به عبارتی دیگر ساعت های هوشمند اپل محسوب کرد.

ساعت های هوشمند موتو ۳۶۰ هر چند مدت به روز رسانی های اساسی می شوند و این به روز رسانی، باعث ظهور قابلیت هایی کاربردی می شود که ممکن است هر کس نتواند متوجه آن ها شود. پس به فهرست ده نکته ی مهم درباره ی موتو ۳۶۰ توجه کنید.

تنظیم نور صفحه با حرکت دست

همه ی شما می دانید که پرنده های خانگی مانند بلبل و… چطور دست از خواندن بر می دارند و یا با گذاشتن یک پارچه بر روی قفس آن ها، می خوابند. شما می توانید همین کار را با ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ انجام دهید؛ البته تا حدی مشابه. اگر کاربری بخواهد نور صفحه را کم کند، باید دست خود را با فاصله ی کمی (به عنون مثال حداقل ۵ سانتی متر) روی صفحه نمایش قرار دهد. در واقع، با پوشاندن صفحه نمایش توسط دستتان، صفحه نمایش کم نور خواهد شد؛ همان طوری که یک بلبل با گذاشتن پارچه روی قفسش می خوابد.

قطع صدای تذکرهای گوشی متصل به ساعت

برخی از ویژگی های جالب اسمارت واچ های جدید، اعلام و اطلاع رسانی هرگونه اخطار و یا تذکری در گوشی توسط ساعت می باشد؛ به عبارتی دیگر، اگر هر اطلاع رسانی که در گوشی نمایش داده شود، توسط ساعت هوشمند نیز به نمایش گذاشته می شود. شاید بار ها و بار ها برای همه ی ما پیش آمده باشد که بیرون آوردن گوشی از جیب کار سختی باشد و انجام این کار به دفعات طولانی، بسیار خسته کننده باشد. اما ساعت های هوشمند این مشکل را حل کرده اند. البته این قابلیت علاوه بر مزایایی که برای ما به ارمغان می آورد، از مشکلاتی نیز برخوردار است. به عنوان مثال در جاهایی از قبیل کتاب خانه که سکوت، امری الزامی محسوب می شود باید این قابلیت را غیر فعال کرد. برای این کار می بایست به بخش تنظمیات (Settings) در قسمت Android Wear app مراجعه کرده و سپس روی بخش Silence Connected Phone کلیک کنید. هم اکنون، ساعت به هیچ وجه تذکر های گوشی‌تان را به نمایش در نمی آرود.

قطع صدای تمامی تذکر ها

10 نکته که باید درمورد ساعت هوشمند موتو 360 بدانید

برخی از مواقع، فقط قطع صدای تذکر ها (notification) کافی نیست و نیاز به قطع تمام تذکر های لرزشی و نوری احساس می شود. به عنوان مثال فرض کنید که در جلسه ای با رئیس خود هستید که ناگهان ساعت، شروع به لرزیدن می کند. ساعت های هوشمند موتو ۳۶۰ برای این مشکل، راه حل بسیار سریعی یافته اند. تمام کاری که کاربر برای قطع تذکر ها انجام دهد، این است که یک ضربه به قسمت فوقانی دستگاه بزند تا کلید «قطع صدا» (Mute) ظاهر شود. روی آن کلیک کنید. اکنون می توانید با خیال راحت به کار هایتان برسید. لازم به ذکر است که با انجام دوباره ی همین فرایند، گزینه ی «فعال کردن صدا» (Unmute) ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن، قادر هستید دوباره تذکر را فعال کنید.

 از موتو ۳۶۰ در خارج از محدوده ی بلوتوث استفاده کنید

10 نکته که باید درمورد ساعت هوشمند موتو 360 بدانید

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات هر ساعت هوشمندی، محدود بودن به محدوده ی بلوتوثِ گوشی به شمار می آید. اگر کاربر یک ساعت هوشمندی به هر دلیلی از محدوده ی بلوتوث گوشی خود خارج شد، کنترل گوشی خود را از دست خواهد داد و تا برنگشتن به محدوده ی مزبور، ساعت یاد شده کار نمی کند. در همین حال، ساعت های هوشمندی از قبیل موتو ۳۶۰، از قابلیت اتصال به شبکه ی وای فای (Wi Fi) بهره می برند. این به آن معناست که اگر در محدوده ی بلوتوثی گوشی خود بودید، اشکالی ندارد. کاربر با استفاده از قابلیت اتصال به شبکه وای فای در موتو ۳۶۰، می تواند بدون استفاده از بلوتوث با ساعت کار کند. البته لازم به ذکر است که این ساعت ها به هر نوع شبکه ی وای فای متصل نمی شوند. در واقع، موتو ۳۶۰ فقط می تواند به شبکه ای متصل شود که گوشی به آن متصل شده باشد.

شکلک های DIY

اخیراً گوگل قابلیت جدیدی را به ساعت های هوشمند افزوده است که به کاربر اجازه می دهد شکلک ها (emoji) را خودش طراحی کند یا بکشد. شاید پیش خود فکر کنید که شکلک هایی که با یک اپلیکیشن ساده کشیده شوند و طراح و ابزار طراحی حرف ای هم وجود نداشته باشد، پس این قابلیت بسیار بی فایده است. اما اشتباه نکنید. در واقع، شکلک هایی که شما می کشید، با یک دیتا بیس (پایگاه داده ها) مقایسه می شود و سپس چند گزینه پیش روی شما ظاهر خواهد شد. مسلماً برای همه ی ما پیش آمده است که در شبکه های اجتماعی و یا اپلیکیشن هایی از قبیل تلگرام و… در پیدا کردن شکلک ها و استیکر ها مشکل دارید. قابلیت کشیدن و مقایسه با دیتا بیس، می تواند این چنین مشکلاتی را حل کند. حال اگر نقاشی تان خوب نباشد و سیستم شکلی را که کشیده اید، قادر به مقایسه ی آن نباشد، چند شکلک نسبتا شبیه پیش روی شما ظاهر می شوند که می توانید انتخابشان کنید.

سفارشی سازی محیط کاربری

10 نکته که باید درمورد ساعت هوشمند موتو 360 بدانید

اگر می خواهید یک ساعت هوشمند با محیط کاربری خاص خود داشته باشید، موتو ۳۶۰ می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. این ساعت تنوع بی نظیری از محیط کاربری و طراحی های زیبا را به کاربر ارائه می دهد. کاربر می تواند هر چیزی را از جمله ساعت و یا تصویر زمینه و یا تِم ساعت را تغییر دهد. از جمله جالب ترین ویژگی هایی که در این قابلیت وجود دارد، این است که می توان یک آدمک مجازی را در محیط کاربری قرار داد تا برای خود حرکت کند و به سو و آن سو برود. کاربر برای سفارشی سازی محیط کاربری، باید به قسمت تنظمیات (Setting) مرجعه کرده و سپس روی بخش Change Watch Face کلیک کند.

پیدا کردن گوشیِ گم شده

تا به حال شده است که گوشی خود را در جایی گم کنید؟ امروزه، مهم ترین اطلاعات هر فردی در گوشی او قرار دارد و این امر تا جایی پیش رفته که گوشی جزئی از وجود وی شده است. کمپانی موتورولا، برای حل این مشکل راه حل بسیار خوبی پیدا کرده است. کاربر در راستای فعال کردن این قابلیت می بایست اپلیکیشن Find my Phone را دانلود کند و پس از نصب آن بر روی ساعت، روی گزینه ی «شروع»کلیک کند.

گرفتن تصاویر به طور بی سیم

گاهی اوقات، چند نفر می خواهند از خودشان یک عکس دسته جمعی بگیرند اما کسی نیست که از ان ها عکس بگیرد؛ همچنین آن ها به یک عکس حرفه ای تر نیاز دارند نه به یک عکس سلفی. چه باید کرد؟ البته تایمر هم گزینه ی مناسبی به شمار می آید. خوشبختانه موتو ۳۶۰ قابلیت دیگری را به قابلیت های خود افزوده است. این ساعت می تواند به قسمت دوربین گوشی اندرویدی شما متصل شود و هر چیزی را کنترل کند. البته برای این کار، ابتدا باید نرم افزاری به نام Remote Shot دانلود کنید. ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ قادر است به بخش های مختلف دوربین از قبیل تصویر برداری، تنظیم فلش، تنظیم تایمر و حتی دیدن تصویر گرفته شده دسترسی پیدا کند.

ارسال پاسخ های صوتی در گوگل هنگ اَوتز

اغلب افراد از گوگل هنگ اَوت (Google Hangouts) برای کاربرد های کاری و حرفه ای استفاده می کنند اما آیا می دانستید که می توانید به وسیله ی موتو ۳۶۰ به گوگل هنگ اوتز دسترسی پیدا کنید؟ در واقع، موتو ۳۶۰ می تواند یغام های صوتی شما را تبدیل به متن کرده و سپس ارسال کند. کاربر می تواند با کلیک بر روی قسمت سمت چپ بخش Inox و سپس گفتن کلمه ی reply، اقدام به ارسال پیام کند.

افزایش عمر باتری

10 نکته که باید درمورد ساعت هوشمند موتو 360 بدانید

یکی از مهم ترین نکته های قابل توجه در هر دستگاهی باتری آن است. در واقع، ساعت های هوشمند با قابلیت ها و حسگر های حرکتی که دارند، شارژ باتری را سریعاً در عرض کم تر از یک روز تخلیه می کنند. شما می توانید با غیر فعال کردن برخی از بخش های اضافی مانند Tilt to wake screen از میزان مصرف باتری بکاهید.

منبع Tech Radar

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
 • مزیت بزرگ ساعت موتو ۳۶۰ نسبت به رقبا
 • نسل دوم ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ بالاخره تایید شد
 • 2 دیدگاه

  1. […] از اینکه موتورولا با ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ خود در بازار این محصولات، جریان ساز شد و صفحه دایره ای […]

  2. […] و ویژگی های ناامید کننده آن می دانستند. زیرا پیش از این ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ با یک باطری بزرگتر از این عرضه شده بود و با این حال با […]

  دیدگاه خود را بیان کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


  پنج × = 20