روش جدید مایکروسافت برای بازکردن قفل گوشی

شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۹:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

در چند مدت گذشته به ویژه از سال ۲۰۱۴ به بعد، تبِ حسگر های اثر انگشت و عنبیه چشم و… بر روی گوشی ها شروع شد و به سرعت شدت گرفت. اخیراً مایکروسافت روشی جدید برای باز کردن قفل محصولات خود ابداع کرده است. در ادامه با موبایل مگ همراه باشید.

روش جدید مایکروسافت برای بازکردن قفل گوشی

همان طوری که می دانید راه ها و روش های بسیار زیادی برای باز کردن قفل اسمارت فون وجود دارد؛ از وارد کردن پین کد و یا اثر انگشت گرفته تا آخرین نسخه آن یعنی اسکن عنبیه ی چشم. در اکثر اسمارت فون های میان رده ی اندرویدی نیز کشیدن الگو متداول ترین روش است. مایکروسافت معتقد است که این روش ها به اندازه ی کافی امنیتی نیستند و هیچ تضمینی در قبال آن ها وجود ندارد. به عنوان مثال هر کسی می تواند انگشت شما را درهنگام خواب روی گوشی تان بگذارد و به راحتی باز شود.  اما روشی که مایکروسافت ارائه کرده است، در واقع ترکیبی از چند روش می باشد.

این روش مکان انگشت شما را شناسایی می کند؛ یعنی چه؟ به عبارتی دیگر باید گفت که در این روش، دستگاه تشخیص خواهد داد که انگشت تان را در کدام سمت گوشی قرار می دهید. همان طوری که در شکل زیر مشاهده می کنید، روش مزبور علاوه بر تشخیص مکان قرارگیری انگشت، قادر به تشخیص طول انگشت ها، فاصله ی بین بند های انگشت و همچنین زاویه ی تقریبی بین انگشتان نیز هست. در واقع با این روش هرگز کسی نمی تواند در خواب به وسیله ی دست شما گوشی تان را باز کند. چون او نمی داند که در کدام جهت انگشت را قرار دهد یا این که زاویه ی تقریبی انگشتان چقدر باشد.

روش جدید مایکروسافت برای بازکردن قفل گوشی

در ابتدا نیز باید یک پروفایل برای خود ایجاد کنید و تمام موارد از قبیل زاویه ی بین انگشتان را به سیستم بدهید و دستگاه نیز طول انگشتان شما و فاصله ی بین بند های انگشت را اندازه گیری و اسکن می کند. البته این فناوری به مرحله ی اجرا در نیامده است و هنوز محصولی از این قابلیت برخوردار نیست. این روش به اندازه ای امنیتی و حساب شده است که حتی اگر کسی در هنگام وارد کردن الگو و قرار دادن انگشت روی گوشی مواظب شما باشد، هرگز از الگوی ذهنی شما باخبر نخواهد شد.

روش جدید مایکروسافت برای بازکردن قفل گوشی

بر اساس گزارشی که منتشر شده است، این روش علاوه بر بازکردن قفل گوشی، کاربرد دیگری نیز دارد. در واقع، روش جدید مایکروسافت قادر است افراد را نیز شناسایی کند. شناسایی افراد می تواند در اداره ها و شرکت ها جایگزین حسگر های اثر انگشت و کارت شود و سیستم تنها با دیدن فرد، قادر به تشخیص او خواهد بود. حتماً افراد زیادی مایکروسافت را بخاطر کنسول ایکس باکس وان تحسین می کنند و یکی از مهم ترین عوامل و نقاط برجسته ی این کنسول که باعث محبوبیت روز افزون آن نیز شده است، کینکت می باشد. این سیستم، از فناوری های بسیار پیشرفته ی مایکروسافت بهره برده است. روش جدید این کمپانی می تواند به کمک کینکت ایکس باکس وان نیز بیاید.

منتظر اخبار بعدی موبایل مگ باشید.

منبع Tech Radar
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


8 + هشت =