پایان حکومت اپل بر بازار چین

سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰:۳۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

پایان حکومت اپل بر بازار چین

 

کشور چین صاحب یکی از مهم ترین و پر رونق ترین بازارهای مصرف جهان است،تلفن های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند و کمپانی های زیادی آرزو دارند در این بازار روبه رشد، پیشتاز باشند و بر آن حکومت کنند. سالیان سال بود که شرکت اپل دل چشم بادامی های چینی را ربوده بود و توانسته بود نبض بازار این کشور پرجمعیت را در دست بگیرد. اما معادله کمی تغییر کرده و اپل دیگر سلطان بی رقیب بازار چین نیست. با موبایل مگ همراه باشید.

طبق آخرین اطلاعات و آمارهای منتشر شده، به نظر می رسد اپل سهم بی رقیب خود را در بازار چین به دو کمپانی شیائومی و هوآوی داده است. این دو کمپانی در حالی دو چهارم سهم بازار چین را از آن خود کرده اند که چند سال پیش جزء گمنام ترین شرکت های تولید کننده ی تلفن های هوشمند در چین بودند و کم تر کسی تمایلی به این دو برند نشان می داد.

طبق آخرین آمارها ،شیائومی ۱۵٫۹ درصد سهم بازار را در سه ماه دوم سال جاری از آن خود کرده است و هوآوی نیز توانسته با سهم ۱۵٫۷ درصدی مقام دوم این رده بندی را تشکیل دهد.

 

 

پایان حکومت اپل بر بازار چین

 

به نظر می رسد با وجود عرضه ی دو گوشی جدید اپل یعنی آیفون۶ و آیفون۶پلاس در سه ماه دوم سال، این شرکت نتوانسته است محبوبیتی کسب کند و باید گفت این روزها آب و هوا برای شرکت اپل در چین ابری و غم انگیز است!

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • اپل: میزان استفاده از iOS 9 به ۶۶ درصد رسیده است
  • مقایسه گوشی های آیفون ۶ اس پلاس و سامسونگ گلکسی اس۶ اج پلاس
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    3 × = بیست هفت