Siri فوق هوشمند در iOS 9

سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۳
به این نوشته امتیاز دهید : 0

Siri فوق هوشمند در iOS 9

در مراسم دیشب اپل، سیتم عامل iOS 9 معرفی شد. نسخه ی بتای iOS 9 تا ماه آینده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت و در پاییز امسال نیز طی یک بروز رسانی رایگان، نسخه کامل آن در دسترس خواهد بود. باید گفت مشخصه های زیادی به iOS 9 اضافه نشده است اما نکات مهمی درباره تغییرات برنامه ی Siri وجود دارد که به آن ها اشاره می شود.

Siri

به گفته ی اپل، روش کار Siri در iOS 9 به صورت “پیشقدم” خواهد بود. Siri اینبار نه تنها در محتوا فعال است، بلکه بدون درخواست کاربر به کمک او خواهد رفت. به طور کلی می تواند دید که روش کار آن تا حدی می تواند به گوگل شبیه باشد.

Siri قادر است اطلاعات زمانی در روز، مکانی که قرار دارید و دستگاه هایی که متصل می کنید را ذخیره کند. بنابراین زمانی که هدفون را به گوشی متصل کنید و در خانه باشید با گفتن ” open the music player” پخش کننده موسیقی برای شما باز خواهد شد. درواقع Siri عادت های روزانه شما را در نظر می گیرد. به همین ترتیب اگر گوشی را به بلوتوث خودرو متصل کنید دستور دیگری می توانید بدهید. برای مثال از او بخواهید تا بخش کتاب های صوتی را باز کند.

Siri فوق هوشمند در iOS 9

Siri به عنوان یک دستیار دیجیتال به ایمیل ها و دعوتنامه های شما توجه می کند و چنانچه در مسیر رفتن به قراری ترافیک باشد، شما را آگاه می کند تا از مسیر دیگری به مقصد برسید. این دستیار هوشمند در iOS 9 بر روی صفحه ی اصلی در پنجره سمت چپ نیز قرار دارد. هرچقدر شما اطلاعاتی را به او بدهید مطالب مرتبط تری را در اختیارتان می گذارد. از مخاطبین و اپلیکیشن ها گرفته تا مکان های اطراف و اخبار.

Siri فوق هوشمند در iOS 9

همچنین Siri وظیفه ی جستجو را به عهده خواهد گرفت و در بین اپلیکیشن ها مطالب مرتبط را به شما نشان می دهد. نتایج جستجو به صورت لینک های قابل کلیک در اختیار شما قرار می گیرد تا با کلیک بر روی آن به داخل صفحه مربوطه و با زدن کلید بازگشت به صفحه ی اصلی بازگردید.

Siri همچنین می تواند به عنوان یک آیدی کالر عمل کند و به اسکن ایمیل های شما بپردازند. زمامی که شما تماسی را از فرد ناشناس دریافت می کنید، پیشنهادی بر روی صفحه اضافه می شود که کمک می کند او را به خاطر بیاورید؛ برای مثال ممکن است قبلاً با این فرد مکاتبه ایمیلی داشته اید و این کمک می کند تا تماس گیرنده را شناسایی کنید.

Siri فوق هوشمند در iOS 9

بر خلاف روش گوگل، تمام فعالیت های Siri بر روی گوشی و بدون ارسال اطلاعات به سروری متمرکز و زیر و رو کردن ایمیل صورت میگیرد.بنابراین همه چیز به صورت خصوصی نگه داری و انجام مشود.

منبع Gsm Arena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • روشن کردن قابلیت Low Power Mode [ آموزش آی او اس ۹ ]
  • آموزش استفاده از صفحه لاک و هوم در آیفون ۶ اس
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    × هفت = 28