معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰
به این نوشته امتیاز دهید : 1

همانطور که مستحضر هستید، کنفرانس WWDC اپل دیشب برگزار شد و در آن، از سیستم عامل های iOS 9 و OS X El Capitan رونمایی شد. در این مقاله سعی داریم تا ویژگی های سیستم عامل مک جدید، یعنی OS X El Capitan را با شما در میان بگذاریم. با موبایل مگ همراه باشید.

در مقاله ای دیگر، به معرفی کامل و جامع iOS پرداختیم. در صورت تمایل، می توانید با کلیک روی گزینه زیر، آن را مطالعه نمایید.

معرفی کامل و جامع iOS 9

حال به سراغ OS X El Capitan ، نسخه جدید سیستم عامل مک می رویم که روز گذشته از آن رونمایی شد.

به مرور زمان، استفاده از کامپیوترهای  ساخت اپل بیشتر و بیشتر می شود و یکی از دلایل بزرگ این امر، سیستم عامل OS X به حساب می آید. این، دقیقا چیزی است که از کامپیوترهای اپل، مک را ساخته است. توسط سیستم عامل OS X، می توانید تمامی کارهای روزانه خود را به راحتی هر چه تمام انجام داده و به پایان برسانید. OS X El Capitan به بهره گیری از نسخه پیشین خود یعنی Yosemite و همچنین با داشتن قابلیت های بیشتر، تجربه لذت بخشی را هنگام کار با آن در اختیار کاربر می گذارد.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

OS X El Capitan به شما تجربه ای آسان تر و هوشمندتر در انجام کارهای روزانه هدیه می دهد. برخی از این قابلیت ها عبارتند از استفاده همزمان از چند اپلیکیشن، جستجوی هوشمند فایل های داخل سیستم، کار با تعداد زیادی از تب ها به صورت همزمان، چک کردن ایمیل، یادداشت برداری و بسیاری دیگر…


حال، با هم به معرفی قابلیت های جدید سیستم عامل OS X El Capitan می پردازیم.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

چه کسی می گوید که شما نمی توانید روی دو چیز همزمان تمرکز داشته باشید؟

استفاده همزمان از چند اپلیکیشن، یکی از قابلیت های هیجان انگیز و فوق العاده مک به شمار می رود.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

با استفاده از قابلیت Split View، شما می توانید دو اپلیکیشن را همزمان به صورت تمام صفحه داشته باشید و روی هر دو کار کنید. به عنوان مثال شما می توانید در یک پنجره با دوست خود برای شام قرار بگذارید، در حالی که در پنجره دیگر به دنبال رستوران مورد علاقه خود می گردید. یا می توانید روی یک سند در نرم افزار Pages کار کنید، در حالی که در پنجره ای دیگر در حال تحقیق در نرم افزار سافاری هستید. این کارها، به راحتی و بدون ایجاد مشکل برای سایر نرم افزارهای باز شده انجام می پذیرد و حتی نیازی نیست که دیگر پنجره ها را مدام روی صفحه نمایش درگ کنید تا بتوانید کار خود را به پایان برسانید. بعد از انجام کار، با یک سوایپ ( Swipe ) ساده می توانید پنجره ها را به حالت قبل برگردانید.


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

شما هیچ وقت نمی توانستید به این خوبی، کارهای خود را مدیریت کنید.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

Mission Control به شما این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانید تمامی نرم افزارهای باز خود را مدیریت کنید. با یک سوایپ ( Swipe ) ساده، تمامی پنجره ها به صورت اتوماتیک در کنار یکدگیر چیده می شوند و می توانید بین آنها به راحتی سوئیچ کنید. در ثورتی که نیاز داشته باشید، می توانید هر یک پنجره های باز را به نوار بالایی صفحه کشیده و با کلیک روی آن، به صورت تمام صفحه وارد آن اپلیکیشن شوید.


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

نشانگر موس را روی صفحه نمایش گم کرده اید؟ با یک حرکت سریع انگشت روی ترکپد یا تکان دادن سریع موس، نشانگر آن به صورت بزرگ و پررنگ در خواهد آمد می توانید به راحتی آن را پیدا کنید.


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

بسیار هوشمند تر، سریع تر و کاربردی تر

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

Spotlight در سیستم عامل OS X El Capitan بسیار سریع تر، هوشمند تر و کاربردی تر شده است. شما می توانید در مورد جستجو برای چیزهایی مانند آب و هوا، ورزش، بورس، ویدئوهای اینترنتی و اوضاع حمل و نقل از آن کمک بگیرید. پنجره Spotlight نیز قابل انعطاف شده است و شما می توانید به سادگی سایز آن را تغییر دهید و به میزان دلخواه درآورید و یا آن را به هر جای صفحه که نیاز دارید، انتقال دهید.

همچنین شما می توانید به زبان معمول خود و همانگونه که در ذهن تان است، مانند تصویر زیر به دنبال فایل ها بگردید. به عنوان مثال در تصویر زیر، عنوان جستجو به این گونه است : ” اسنادی که هفته گذشته روی آنها کار کرده ام “

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

چیزی که به تازگی وارد اینباکس شما شده است را به سادگی بخوانید.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

حالت فول اسکرین بهبود یافته و همچنین گسچرهای حرکتی، به شما این اجازه را می دهد تا کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. OS X همچنین به شما اجازه می دهد تا رویدادهای تقویم و همچنین مخاطبین خود را از طریق ایمیل، همواره به روز نگاه دارید. در OS X El Capitan ، هنگامی که می خواهید ایمیلی را به شخصی ارسال نمایید، کادر ارسال ایمیل به پایین صفحه متمایل می شود و به این ترتیب می توانید به اینباکس خود نیز دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز، متن یا فایل های ضمیمه شده ایمیل های دیگر را نیز استفاده نمایید.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

با گسچرهای حرکتی اضافه شده به OS X El Capitan می توانید به راحتی اینباکس خود را مدیریت کنید. با سوایپ ( Swipe ) به سمت راست می توانید ایمیل ها را به عنوان خوانده شده علامتگذاری کنید و با سوایپ به سمت چپ، می توانید آنها را پاک کنید.


 معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

اطلاعات را بیشتر از آنچه در ذهن شما است، جمع آوری کنید.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

اپلیکیشن قدرتمند و جدید Notes می تواند نیازهای شما را بیشتر از یک نوشتن ساده برطرف نماید. شما می توانید به راحتی یک لیست ساده را به یک چک لیست تبدیل کرده و بعد از انجام هر گزینه، تیک کنار آن را به نشانه انجام داده شده بزنید.

همچنین می توانید به راحتی یک عکس، URL یا یک محل را روی نقشه ضمیمه فایل خود کنید و با تکیه بر iCloud، می توانید مطمئن باشید که تغییراتی که روی یک فایل انجام می دهید، به صورت خودکار روی تمامی دستگاه های شما ذخیره می شود. به این ترتیب، شما می توانید مراحل ساخت یک نوشته را روی مکبوک خود شروع و مراحل ویرایش آن را روی آیفون خود ادامه دهید.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

همچنین در اپلیکیشن های دیگر، می توانید به راحتی و با زدن دکمه Share و سپس انتخاب گزینه Notes، محتوای آن را در نرم افزار Notes ذخیره نمایید.


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

کارهای بیشتری برای انجام، مکان های بیشتر برای گشت و گذار و همچنین افراد زیادی در انتظار دیدن عکس های شما هستند.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

شما می توانید ویرایش های لازم و دلخواه خود را به راحتی روی عکس های خود اعمال کنید. همچنین با افزایش و بهبود سرعت پردازش این نرم افزار، می توانید کارهای خود را با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام و به پایان برسانید.

OS X El Capitan با پشتیبانی از نرم افزارهای پیش فرضی که بر روی مک اپ استور موجود است، این امکان را به شما می دهد تا ویرایش های حرفه ای و زیبایی را روی عکس های خود اعمال نمایید.


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

باهوش ترین ابزار برای وبگردی با تیکه بر امکانات جدید

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

نرم افزار سافاری موجود در OS X El Capitan ، دارای قابلیت های جدیدی شده است که آن را به بهترین، باهوش ترین و پیشرفته ترین مرورگر تبدیل کرده است. توسط قابلیت Pinned می توانید تمامی وبسایت های مورد علاقه خود را باز و در دسترس قرار دهید. می توانید صدای پخش شده در هر کدام از تب های این نرم افزار را به راحتی قطع نمایید. همچنین می توانید با استفاده از قابلیت AirPlay، ویدئوهای پخش شده در این نرم افزار را به راحتی در تلویزیون خود مشاهده نمایید.


معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

مک چالاک و چابک باقی می ماند.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

در OS X El Capitan تمامی موارد ( مانند باز کردن ایمیل ها یا سوئیچ کردن بین اپلیکیشن ها ) طوری طراحی شده است تا حداکثر سرعت ممکن را در اختیار کاربر بگذارد. تمامی این چیزهای کوچک در کنار هم، باعث می شود تا سرعت دستگاه شما تا حد قابل ملاحظه ای افزایش یابد. همچنین اپل سیستم متال ( Metal ) را به مک اضافه کرده است.

معرفی کامل و جامع OS X El Capitan

متال یک تکنولوژی جدید در صنعت گرافیک است که باعث می شود پردازش اطلاعات گرافیکی با سرعت فوق العاده بیشتر ( حدودا ۱۰ برابر ) نسبت به قبل انجام شود. این تکنولوژی باعث می شود تا گرافیک و پردازشگر سیستم به صورت هماهنگ، در کنار یکدیگر و با هم کار کنند و به این ترتیب، حداکثر سرعت ممکن را به کاربر تقدیم می کند. متال طوری طراحی شده است تا به صورت کامل در هنگام بازی کردن در اختیار کاربر باشد و واقعیت و جزئیات بیشتری را به کاربر نمایش می دهد.

منبع Apple
برچسب ها

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


× 8 = شانزده