وضعیت بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۱۵

پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۸:۰۰
به این نوشته امتیاز دهید : 0

موسسه گارتنر نتایج جدیدترین بررسی خود درباره بازار گوشی های هوشمند را که مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ می باشد منتشر کرده است. در این گزارش دو نتیجه مهم بدست آمده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با ما در موبایل مگ همراه باشید.

اولین نکته مهمی که در تحقیق اخیر مشخص شده، این است که سیستم عامل های اندروید گوگل و آی او اس اپل بخش عمده ای از بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند که این میزان روی هم به ۹۶٫۸ درصد می رسد. نکته دوم نیز است که سهم سایر سیستم عامل های همراه که ویندوز فون را نیز شامل می شود بیش از پیش کاهش یافته است.

وضعیت بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم 2015سیستم عامل آی او اس اپل پیشرفت خوبی داشته است و توانسته با فروش ۴۸٫۱ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم ۲۰۱۵، سهم خود از بازار گوشی ها و تبلت های  هوشمند را به ۱۴٫۴ درصد برساند، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می دهد (در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴، سهم آی او اس از بازار دستگاه های همراه ۱۲٫۲ درصد بود).

از سوی دیگر اندروید گوگل همچنان به سلطه خود بر بازار گوشی های هوشمند ادامه می دهد. اما با وجود افزایش فروش گوشی ها و تبلت های اندرویدی به نسبت سال گذشته، سهم این سیستم عامل از بازار افت کرده است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ تعداد ۲۴۳٫۴۸ میلیون گوشی و تبلت اندرویدی به فروش رفته بود که امسال و طی مدت مشابه این عدد به ۲۷۱ میلیون دستگاه افزایش یافته است. سهم اندروید از بازار نیز در همین مدت و در سال گذشته، ۸۳٫۸ درصد بوده که امسال به ۸۲٫۲ دردصد کاهش یافته است.

وضعیت بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه دوم 2015این تغییرات کوچک در سهم بازار دو سیستم عامل بزرگ اندروید و آی او اس، باعث شده تا عملا سایر رقبا از دور رقابت خارج شوند. سیستم عامل ویندوز فون در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ در جایگاه سوم قرار گرفته است، اما سهم آن از بازار بسیار ناچیز و در حدود ۲٫۵ درصد می باشد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲٫۸ درصد بوده، کمتر شده است. سهم بلک بری نیز از بازار گوشی های هوشمند هر روز کمتر و کمتر می شود.

در این مدت طبق آنچه که پیش از این نیز پیش بینی می شد، با توجه به اوضاع بد اقتصادی چین، سرعت فروش ابزار های مبتنی بر آی او اس در این کشور کاهش داشته است. اگر چه برخی تحلیلگران معتقدند که در ابعاد جهانی نیز سرعت فروش آیفون اپل در سه ماهه بعدی کمتر خواهد شد.

منبع phonearena

نوشته قبلی

«

نوشته بعدی

»
نوشته های مرتبط
  • ارائه بروزرسانی اندروید ۶٫۰ مارشمالو در تاریخ ۵ اکتبر
  • اپل اپلیکیشن Move to iOS را برای اندروید عرضه کرد
  • دیدگاه خود را بیان کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نام و ایمیل خود را وارد کنید.


    چهار + 6 =